Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Zevkle Okuduğunuz Dünyaca Ünlü Yazarların “Yok Artık” Dedirten Hayat Hikayeleri

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Zevkle Okuduğunuz Dünyaca Ünlü Yazarların “Yok Artık” Dedirten Hayat Hikayeleri

ludwıg wıttgensteın

Onlar bir tek yazar değillerdi. Onların da yazarken yaşadıkları yaşamın haricinde kalan gerçek birer yaşamları vardı. Bir çoğunun yaşamı zorluklar içinde geçti. Fakat Umberto Eco ne de güzel demiş “Mutlu insanların hikayesi olmaz diye.”

1.Dostoyevskı

dostoyevskı

dostoyevskı

Bu büyük yazar epilepsiydi. Kumarbazdı. Çocukluğunu hasta anası ve despot bir babayla beraber geçirdi. Genç yaşlarında tüm ailesini yitirdi. Sonrasında da kızını yitirdi. Kızını kaybettiğinde ise kızı hemen hemen yalnız üç aylıktı.

2. Oğuz Atay

oğuz atay

oğuz atay

Biz Oğuz Atay’ı Tehlikeli Oyunlar ve Tutunamayanlar şeklinde başyapıtlarıyla tanıyoruz. Oysaki bu şekilde güzel eserler vermesine yarayan kabiliyetinin yanında Oğuz Atay tam bir aşk adamıydı. Öyleki bir aşık oldu ki; sevilmiş olduğu hanıma daha yakın olabilmek için karısından boşandı. Fakat sevilmiş olduğu hanım evliydi. Ona daha yakın olabilmek ve daha çok görebilmek adına aşka düştüğü kadının kocasıyla dost oldu.

3. Jean Genet

jean genet

jean genet

Jean Genet tam bir kabahat canavarıydı. Saldırı şeklinde gasp benzer biçimde birçok suça karıştı. Bundan dolayı ömrünün neredeyse yarısı hapislerde geçti.

4.Ludwıg Wıttgeınsteın

ludwıg wıttgensteın

ludwıg wıttgensteın

Geçtiğimiz yüzyılın en büyük yazarlarından kabul edilen Ludwıg Wıttgeınsteın’ın  8 kardeşi vardı. Kendisinden büyük olan üç adam kardeşi de intihar etti. Babası devrin ileri gelen zenginlerinden biriydi. Dolayısıyla Wıttgeınsteın’a yüklü bir miras kaldı; fakat onun istediği yaşam bu değildi. O daha mütevazı bir yaşam yaşamak istiyordu. Bu yüzden tüm mirası dağıttı. Kendisi bununla birlikte bir eşcinseldi. Eşcinsellerin zaman geçirdiği parklarda asla tanımadığı erkeklerle beraber olurdu. Sonrasında ise büyük pişmanlık duyuyordu.

5.Vırgınıa Woolf

vırgınıa woolf

vırgınıa woolf

Hemen hemen on üç yaşlarındayken annesini kaybederek büyük bir acı yaşayan Vırgınıa Woolf okula gidemedi. Bipolar ataklarıyla ömrü süresince savaşım etti. İkinci Dünya Savaşı onu da öteki hepimiz şeklinde fazlaca etkilemişti. 1941 yılıydı. Ceplerini taşlarla doldurdu ve kendisini evinin yakınındaki Ouse nehrine bıraktı ve boğularak yaşamını yitirdi.

6.Sylvıa Plath

sylvıa plath

sylvıa plath

Bipolar bozuklukla ömrü süresince savaşım etti. Smith College’e bursla girmişti. 1950 senesinde burada ilk kez intihar etmeyi denedi. Bundan ötütü akıl hastanesine kaldırıldı. 1955’te Smith College’den iyi bir dereceyle mezun oldu. 1963 yılıydı. Evlatları evinin ikinci katıındaki odalarında her şeyden habersiz uyuyordu. Plath evlatlarının yanına süt ve kurabiye bıraktı ve odalarının kapısını gaz girmeyecek şekilde bantladı. Evlatlarının güvenliğini sağlamış oldu ve artık geriye meydana getirecek bir şey kalmamıştı. Kafasını fırının içine sokarak intihar etti.

7.Jack London

jack london

jack london

Jack London tarihin ilk milyoner yazarıydı. Sadece milyoner olmak daima mutlu olmak için kafi gelmiyor. Jack London’ın da yaşamı problemlerle doluydu. Bipolar bozuklukla cebelleşiyordu. Bunun etkisiyle intihar girişiminde bile bulunmuş oldu. Pasifik’te yelkenli ile yapmış olduğu bir seyahat esnasında tropikal bir hastalık kaptı. Ne yazık ki bu hastalığı kenndi yöntemleriyle tedevi etmeye çalıştı ve afyon, eroin, cıva vs. benzer biçimde maddeleri içeren bir karışım hazırladı ve bunu kendine enjekte etti. Bu karışım onu iyileştirmedi Dahası böbreklerinin batkı etmesine yol açtı.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? Kredi Kartı İptal Dilekçesi başlıklı makalemizde Edilir, İptal ve İptali hakkında bilgiler verilmektedir.

Zevkle Okuduğunuz Dünyaca Ünlü Yazarların “Yok Artık” Dedirten Hayat Hikayeleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tatili Ucuza Getirmek İçin Bakın Neler Yapıyorlar ? A Vitamini Faydaları Ve Zararları İhmal Edilen Astım KOAH’a Dönüşebilir Çalışırken Enerjik Durmak İçin Öneriler Kitap Kurdu Olanlar İçin Ölmeden Önce Okunması Gereken 15 Eser Evde Saç Nasıl Boyanır Resimli Anlatım

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır