Zayıflama Yöntemleri Kadınlar İçin Evde

Ana Sayfa » Güncel » Zayıflama Yöntemleri Kadınlar İçin Evde

Beslenme Uzmanı Müge Arslan, diyetin beş ilkesi bulunduğunu söylüyor ve bunların; sevgi, itimat ne inanç, hedefi doğru belirleme, emek ve azim ile başarı olarak sıralıyor.

Medamerikan Tıp Merkezi Beslenme Uzmanı Müge Arslan beslenmedeki temel sorunların yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenme olduğuna dikkat çekiyor. Beslenme Uzmanı Arslan; “Rejim teriminin oluşmasındaki en mühim etken; toplumun yanlış, yetersiz ve dengesiz beslenmesi ve bununla beraber getirmiş olduğu; başta aşırı kiloluluk olmak suretiyle, kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, hipertansiyon benzer biçimde birçok sıhhat problemi bulunduğunu görüyoruz. Rejime başlarken beyni hazırlamak fazlaca mühim. Kişinin ilk olarak rejimde aç kalacağını, sevilmiş olduğu lezzetlerden uzak durması icap ettiğini düşünmesi doğru değil. Rejim; uzun dönemde davranış değişikliği yaratabilmektir” dedi.

İnsanların rejime başlamadan ilkin ve başladıktan sonrasında yaşadıkları endişeleri aktaran Arslan, “Belli bir süre kilo verdim ve sonrasında yine verdiğim kiloları geri aldım, eyvah rejime başlıyorum, pasta, makarna, pilav ve lahmacuna veda etmek zorundayım, aç kalacağım, sebze ve meyveyle yaşam geçmez” şeklinde kaygı ve sual işaretleri taşıdıklarına vurgu yapıyor. Oysaki rejim hiç de düşünüldüğü benzer biçimde; sevilen yiyeceklerden uzak kalınan, bir tek sebze ve meyve tüketilerek geçirilen bir süreç değildir. Rejim; kişilerin yaşam tarzlarına adapte edilmiş listelerle, sevilen yiyeceklere de yer verilerek, toplumsal yaşantı kısıtlanmadan, uzun dönemde davranış değişikliği yapmaktır. Aslen rejim; uzun dönemde davranış değişikliği yaratabilmektir. Rejime başlamadan ilkin ilk olarak beyin rejimi yapılmak mühim” şeklinde konuştu.

Beyin rejiminin 5 ilkesini uyguladıktan sonrasında rejim sürecinin başladığına dikkat çeken Beslenme Uzmanı Müge Arslan, beyin rejimi yardımıyla rejime bakış açısını öğrenmek ve bununla beraber getirmiş olduğu başarıya daha kısa sürede haiz olmanın mümkün bulunduğunu aktarıyor.

Beyin rejiminin 5 ilkesi nedir?

1- Sevgi
Yaşamın her evresinde ve her şeyde olduğu şeklinde işe kendinizi sevmekle başlayacaksınız. Kendinizi seveceksiniz ki; içinizdeki potansiyelin ve gücün farkına varabilin. Sevmekten korkmayın, şu sebeple ihmal etmeyin ki sevgi paylaştıkça çoğalır.

2- Itimat ve inanç
Itimat ve inanç birbiriyle kardeş kavramlardır. Yaşamda elde edilmiş tüm başarılar ve gerçek diye tabir edilen her şey itimat ve inanç üstüne kuruludur. Bu yüzden hayatta başarı göstermiş olmak için ilk olarak şahıs kendine güvenmelidir. Başarıya ulaşmak için en mühim unsurlardan biri şüphesiz inanmak ve güvenmektir. Rejim sürecinde; kişinin hem kendisine hem de bu süreçte yol gösterecek diyetisyenine itimatı ve inancı tam olmalıdır.

3- Hedefi doğru belirlemek
Hedefiniz geçici başarılar olmamalıdır; asla kısa sürede fazlaca kilo yitirmek hedeflememeli. Hedefi daima uzun kalıcı başarılar üstüne belirlemeli, uzun dönemde sıhhatli kilo kaybını ve kaybedilen kiloların geri alınmaması hedeflemeli.

4- Emek ve azim
Yaşamın her evresinde olduğu benzer biçimde bu evrede de, geçirilen bu süreçte de emek vermek gerekiyor. Rejim sürecinde; devamlı aynı hızla ve aynı oranda kilo kaybı olmayabilir. Dönemsel olarak metabolizmada yavaşlamalar hatta duraksamalar olabilir. Fakat bu zamanda diyetisyenin önerilerine uyarak, gösterdiği yolda güvenli ve vazgeçmeden ilerlemek, başarıya olan inancı yitirmek ve diyetisyen tarafınca düzenlenen listeyi özenle uygulamaya devam etmek mühim.

5- Başarı
Sevgi, inanç, doğru belirlenen hedef ve emek sonrasında elde edilmiş başarı, kafi ve dengeli beslenerek, aç kalmadan, yaşam tarzına adapte edilmiş ve toplumsal yaşantının kısıtlanmadan yaşanmış olan kalıcı kilo kaybı başarıyı getiriyor.

Bir önceki yazımız olan Teknoloji Bağımlılığı Nasıl Önlenir ? başlıklı makalemizde Bağımlılığı, Çocuklarda ve Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Zayıflama Yöntemleri Kadınlar İçin Evde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Blake Lively Instagram

Blake Lively Instagram 25 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Obezite Nedir Nasıl Mücadele Edilir Volvo Yeni SUV Modeli XC40′i Tanıttı En İyi Zayıflama Yöntemi Kadınlar Kulübü 2017 Yaz Kısa, Rahat Ve Tarz Pixie Saç Modelleri Akıllı Telefonların Şarj Ömrünü Uzatmak için Ne Yapılabilir? 26 Eylül 2017 Günlük Burç Yorumları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır