Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yemekten Sonra Meyve Yemek Sağlıklı Mı ?

Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Yemekten Sonra Meyve Yemek Sağlıklı Mı ?

Yemekten Sonrasında Meyve Yemenin Zararları Neler?

Yemekten derhal ilkin, yiyecek esnasında ve yemekten sonraki 2 saat içinde yenen meyveler içerikleri şeker sebebiyle mide ortamında bir süre beklediklerinde fermente olmaya başlamaktadırlar. Bu fermantasyon esnasında ise alkol meydana gelmektedir. Oluşan alkol haricinde çıkan gazlar sebebiyle şişkinlik ve gaz meydana gelmektedir. Ek olarak besinlerin yapısı da bozulduğundan bu besinlerde yarar görmekte zor hale geliyor. Aşırı yiyecek yiyecek şeklinde bu tür davranışlar midenin genişlemesine de yol açmaktadır.

Ek olarak; akşam yatmadan ilkin yenen meyve de, geç saatlerde  ve uyku esnasında sindirimin yavaş olmasından dolayı tavsiye edilmiyor. Sindirim organında bekleyen meyve aynı şekilde fermente oluyor. Ek olarak alınan fruktoz yağa dönüşerek kilo problemlerine niçin oluyor.

Salatalar/Sebzeler Iyi mi Tüketilmeli?

Devletimizde genel olarak salatalar yiyecek ile beraber tüketilirken uzmanlara bakılırsa yemekten ilkin salata tüketmenin, sebzelerde bulunan lifler sebebiyle mideyi rahatlatmakta ve tokluk hissi yarattığından daha azca yemeye teşvik etmektedir. Salatalar için bu kaide yemekle beraber yada yemekten ilkin tüketilmesi gerektiğidir. Yemeklerin yanında sebze tüketiminin avantajları bunlarla sınırı olan değil. Bilhassa etli yemeklerin yanında sebze tüketmek hem kolesterolü hem de tansiyonun dengelenmesine katkı sağlayabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Slovakya Vatandaşlığı Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde en kolay hangi ülkenin vatandaşı olunur, ispanya vatandaşlık ve karadağ çifte vatandaşlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Yemekten Sonra Meyve Yemek Sağlıklı Mı ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Evde Tentür Yapımı

Evde Tentür Yapımı 06 Ocak 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Fazla Şeker Tükettiğinizi Gösteren Belirtiler Diyet İçecek Ve Yapay Tatlandırıcılardan Uzak Durun ! Uçakta Rahat Uyuma Yöntemleri Yavru Kediye Tecavüz Olur Mu ? Oldu !!! Kilo Vermek İçin Öneriler Kadınlar Kulübü Tatil Cenneti Isparta Kuyucak | Gezi Rehberi | Otel Tavsiyeleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır