Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yağ Bezeleri İçin Bitkisel Çözüm Nedir ? Tavsiyeler

Ana Sayfa » Güncel » Yağ Bezeleri İçin Bitkisel Çözüm Nedir ? Tavsiyeler
Yağ Bezeleri İçin Bitkisel Çözüm

Yağ bezeleri, bir öteki adı lipom olan ve cilt altında oluşan beyaz ve sarımsı yağ tomurcuklarıdır. Beze şeklinde çeşitli büyüklüklerde olup, ciddi bir cilt rahatsızlığı teşkil etmeyen iyi huylu yağ birikintileridir. Genel olarak, göz çevresinde, kirpik diplerinde, yüzde, sırt ve omuz bölgelerinde görülür.

Kolesterol seviyesinin yükselmesine bağlı olarak, cildin altın oluşan yağ bezeleri, zararsız olsa da, dikkatsizlik edilmemesi ihtiyaç duyulan cilt rahatsızlıklarındandır. Cildin yağ ihtiyacını elde eden yağ bezleri, iletim yollarının tıkanması ile oluşur. Temizliğe dikkat edilmeyen bölgede yağ bezeleri, akne ve kıl kökü iltihabı benzer biçimde sorunlara dönüşebilir.

Yağ bezelerine yol açan etkiyi ortadan kaldırmak, ciltteki yağ bezesini yok etmek için etkili olan bitkisel yöntemler vardır. Bunlardan biri de oldukça yaygın olarak kullanılan çay ağacı yağı bitkisel tedavisidir.

Yağ Bezeleri İçin Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, aromatik bir özelliğe haiz kısa bir ağaç türüdür. Avustralya ve Avrupa’ da tedavi amaçlı olarak yaygın bir halde kullanılır. Anavatanı Avustralya’ dır.

Ağacı yapraklarının preslenmesi yada damıtılması ile elde edilmiş aslı, dezenfekte gücü ile birçok alanda kullanılmaktadır. Akne, yağ bezesi ve sivilce tedavisinden, oldukça amaçlı temizliğe kadar kullanılabilir. Aromatik kokusu sebebiyle, banyo suyuna da çay ağacı yağı katılabilir.

Çay Ağacı Yağı Bitkisel Maske

* 10 damla çay ağacı yağı
* 1 yiyecek kaşığı zeytinyağı
* 1 yiyecek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yağ bezeleri için bitkisel çözüm olan, bu üç nebat özünden oluşan formül, iyice karıştırılır. Göz çevresinde de kullanılmasında bir sakınca yoktur. Karışım yağ bezelerinin olduğu bölgeye direkt uygulanır. Zeytinyağının onarıcı tesiri, Hindistan cevizi yağının karışımın daha süratli nüfuz etme gücü yardımıyla etkili bir bitkisel çözümdür. Karışım, yağ bezlerinin iletim yollarını açarak, yağ bezesi riskini yok etmiş olur. Bir saat kadar bekletildikten sonrasında karşımı

Çay ağacı yağı ile beraber oluşturulan bu karışımın yalnız cilde uygulanması, yutulmaması tavsiyemizdir.

Bir önceki yazımız olan Tatlı Krizi Neden Tutar ? Tatlı Krizi İçin Çözüm Önerileri başlıklı makalemizde diyette tatlı ihtiyacı nasıl giderilir, Krizimiz ve Neden hakkında bilgiler verilmektedir.

Yağ Bezeleri İçin Bitkisel Çözüm Nedir ? Tavsiyeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Topuk Çatlakları Hangi Hastalığın Habercisi Tesla Tarafından İnsansız Elektrikli Tırlar Üretildi Dünyanın En Zenginleri Listesi | Aralarında Türk Var Mı Acaba ? Saç Renginde 2018 Modası | En Yeni Saç Modelleri Bebeklerde Kolesterol Değerleri En Çok İşe Yarayan Klavye Kısayolları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır