Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

VPN Nasıl Kullanılır? | Pc | iPhone | Android

Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » VPN Nasıl Kullanılır? | Pc | iPhone | Android

VPN hizmetini kullanmak için değişik yöntemler vardır. Kimisi ücretli abonelik ile bilgisayara kurulan bir program vesilesiyle kullanıma olanak verirken, kimi hizmetler de İnternet üstünden bağlantı bazında giriş için kullanılır.

Iyi mi kullanırım?
Şirketinize erişmek için kullanacağınız VPN sistemleri mevzusunda danışmanız ihtiyaç duyulan şahıs sistem yöneticilerinizdir. Tahminen bilgisayarınızı ve/yada mobil cihazınızı çeşitli güvenlik standartlarına getirerek bu kurulumu yapmış olacaktır. Öteki VPN türlerinde ise çoğu zaman bir hizmet satın almanız ve arkasından sisteminize bir yazılım kurmanız gerekiyor. VPN sistemleri bilgisayarlarda yönetici hakları isteyeceklerdir zira sisteme bir sürücü olarak ilave edilerek çalışabiliyorlar. Eğer oyunlar için olan VPN sistemlerini kullanacaksanız oyunun sisteminizdeki yerini bulup yazılıma tanımlamak (kimi zaman otomatikman yapabiliyorlar) ve oyunu bu yazılım üstünden başlatmak gereksinimleri olacağını da hatırlatalım.

VPN iyi mi çalışır?
Bir VPN web bağlantınızın şifrelenmesi ile iletişimizin, verinizin, lokasyonunuzun ve öteki bilgilerinizin çevrim içi gizli saklı kalmasını sağlar. Bir VPN servisi kişisel IP adresinizi uzak sunucunun IP adresi ile değiştirir ve kamusal sunucularda elde edemeyeceğiniz yeni bir kat gizlilik oluşturur. VPN ( sanal hususi ağ) teknolojisini kullandığınız süre, tüm ağ trafiğiniz, ses ve video VPN sunucusu ve alan kişi aleti içinde güvenli bir geçitten geçer. Çoğunlukla “tünel” olarak adlandırılan bu geçit, içinden geçen tüm veriyi şifreler. Bu da veri gönderim ve alımı hakkında VPN kullanırken, bilgisayar korsanları yada dolandırıcıların iletişimizi kesmesi yada gizliliğinizi ihlal etmesinden endişelenmezsiniz.

VPN ile izimi kaybettirebilir miyim?
Siber GüvenlikBulunduğunuz ağ üstünde kendinizi görünmez olmasa da anlaşılmaz hale getirebileceğiniz genel VPN hizmetlerinde, hizmet sağlayıcı tarafında çeşitli kayıt sistemleri kullanılıyor. Bu kayıt sistemleri normal olarak birçok ülkeye (doğrusu hizmeti elde eden firmanın ülkesine) gore değişiyor. Bunu satın aldığınız hizmetin sağlayıcısından öğrenebilirsiniz. Sizi değişik ülkeye taşıdıktan sonrasında internete taşıyan sistemlerde çıkış yaptığınız andan o ülkenin web regülasyonları sizi pozitif yönde yada negatif şekilde etkileyebilir. Şirketinize doğru yada şirketinizdeki ağ üstünden yapacağınız erişimlerde ise, eğer iyi bir sistem yönetim kadronuz var ise, VPN erişimiyle nerelere bağlandığınızın kaydı tutulacaktır. Dolayısıyla VPN teknolojisi sizi görünmez yapmaz; yapacağınız işi daha güvenli şekilde yapmanızı sağlar.

VPN Tüm İnternet deneyimizi iyi mi iyileştirir?
Bir VPN konfigürasyonu sizi yalnız çevrim içi güvende tutmaz, tüm web deneyimizi iyileştirir. VPN kullanmak hızınıza katkı sağlayabilir, kısıtlayıcı ve sansürcü ağlarda veri tutulmasını yener ve alışveriş ve gezilerinizde paranızı korur. VPN kullandığınızda lokasyonunuz maskelenir ve IP bazlı fiyatlandırmalardan hususi şartlardan kaçınmanızı sağlar.

Zenmate VPN Kurulumu Iyi mi Yapılır?

zenmate

Görselde gördüğünüz şeklinde Google Chrome mağazasına giriyorsunuz. Parasız seçeneğine tıklayarak ‘Chrome’a ekle’ yazan yere tıklıyorsunuz.

Tıkladıktan sonrasında eklentinin artık tarayıcınıza kurulmuş olması gerek. Kurulum işlemleriniz tamamlanır tamamlanmaz, e-posta adresiniz ile kayıt olmanız gerekiyor. Şundan dolayı kayıt işlemi olmadan Zenmate etken hale gelmektedir ve kendi hesabınıza tanımlayacağınız Zenmate eklentinizin olması güvenliğiniz için de lüzumlu olanlardan bir tanesidir. İlgili yere e-posta adresinizi girdikten sonrasında “Get secured now” butonunu kullanarak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Önünüze parola ekranı gelecektir. Buradaki parolayı not etmeniz lazım.

zenmate2

Kayıt işleminizi tamamladığınız da mavi bir ekran açılacak ve burada yer edinen parolanızı iyi not etmeniz gerekiyor. Bu sebeple sonrasında bu e-posta adresiyle eklentiyi başka tarayıcılarınıza ya da bilgisayarlarınıza eklediğiniz vakit emek vermesi için bu parola sorulacaktır. Doğal olarak ki gizleme işlemini güvenli parola gizleme programlarında ya da kendi hafızanız da gerçekleştirmelisiniz.

Oluşturulan mavi ekranda “Got it” butonuna da tıkladığınızda artık tüm işlemler tamamlanmış olacaktır. Bu noktadan sonrasında proxy’iniz net olarak etken duruma gelmiştir ve asla zorluk çekmeden engelli ve yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan tarayıcınızın sağ üst köşesinde ki Zenmate eklenti ikonuna tıklar iseniz bir eklenti penceresi açılacaktır ve bu her şeyin tamamlanmış ve yolunda bulunduğunu gösteriyor. Bu eklentiyi kullanmak istemez iseniz, Proxy’i kapatmak için sağ alt köşede yer edinen “Sign out” seçeneğine tıklamanız kafi olacaktır.

Son aşama

zenmate3zenmate4

Fakat proxy ülkenizi değişiklik yapma ihtiyacı hissediyorsanız derhal ortada yer edinen proxy ülkesi ikonuna tıklayabilir ve buradan karşınıza çıkacak olan ülkeler arasından seçim yapabilirsiniz. “Choose” butonuna basmanız ülke seçimini gerçekleştirmek için kafi oluyor.

Bir önceki yazımız olan Evde Nem ve Nem Kokusu Nasıl Giderilir? başlıklı makalemizde dolaptaki rutubet kokusu nasıl giderilir, evde rutubete çözüm ve evdeki rutubet kokusu nasıl yok edilir hakkında bilgiler verilmektedir.

VPN Nasıl Kullanılır? | Pc | iPhone | Android - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Liposuction Sonrası İyileşme ! Apple iPhone X’in Özellikleri Neler? Türkiye’de Kaç Para ? 89.Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu Bir Test İle Mükemmel Çift Misiniz Öğrenin Fönlü Örgülü Saç Modelleri 2018 Facebook Watch ABD’deki tüm kullanıcıların erişimine açıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: