Varis Ameliyatı Sonrası Varis Çorabı

Ana Sayfa » Güncel » Varis Ameliyatı Sonrası Varis Çorabı


Varis Nedir?

Varis bacak toplardamarın genişlemesi ve uzaması olarak malum hastalıktır. Varis bacakların yapısının bozulmasına niçin olmaktadır. Varis hastalığı erkeklerde bayanlara kıyasla daha azca rastlanmaktadır. Aşırı hareketsizlik, menopoz, hamilelik, yaşlılık ve devamlı ayakta durmak varis sebepleri arasındadır.

Toplardamarda ki tıkanıklık da sebepleri içinde sayılabilmektedir. Varis toplardamarda ki duvarın yapısının bozulması sonucu damar genişler ve kan geriye doğru akar. Böylelikle kan kalbe gitmekte zorlanır ve toplardamarda ki tazyik artış gösterir. Basıncın artmasıyla damarlar genişler, bükülür varis görünümü alır. Bacaklarda ağrı hissi, bitkinlik, bacakta kılcal damarların meydana gelmesi, ayak bileklerinde şişlik ve ağrı, cilt hastalıklarından olan egzama görülmesi, bacakta kuruluk ve kızarıklık, cilt altında oluşan kanamalar, deride çöküntüler oluşması varis emareleri arasındadır. Yaş ilerledikçe bacakta varis riski artmaktadır. Varislerin birçok çeşidi vardır. Bunlar örümcek ağı varisleri, retüküler varis, büyük toplardamar varisleri, derindeki büyük damar varisleridir.

Varis Tedavisinde Neler Kullanılır?

Stripping, damar içi köpük skleroterapi ve damar içi termal ablasyonu şekilleri varis tedavisi için başta seçilen tedavi yollarındandır. Güzel duyu görünümü bozan varis erken tedbir alındığında bacakta oluşan yaraların geçmesini sağlar. Varis damarlarda kan pıhtısının oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden oldukça ciddi hastalıklara vesile olabilmektedir.

Varis tedavi edilmediği takdirde ölümcül olabilmektedir. İleri seviyesinde yaşam standardını düşürerek yürümeyi bile engelleyebilmektedir. Varis tedavisi uygulanırken güneşte kalınmaması gerekmektedir. UV ışınları bacaklarda yara izleri ve lekeler kalmasına sebep olabilmektedir. Varisten tıbbi olarak korunma yolu yoktur. Bir tek erken teşhisle derhal denetim edilmeli ve tedavi sürecine başlanmalıdır. Uzun süre ayakta kalmayarak, bisiklet sürerek, yüzmeye giderek, varisten koruyucu çoraplar giyerek, bacakları soğuk su ile yıkayarak, sıcaklardan kendinizi uzak tutarak varisten kendi yöntemlerinizle korunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Steroid’in erkekler üzerine etkileri nelerdir ? başlıklı makalemizde arimidex azospermi, erkeklere göre ideal kadın fiziği ve erkeklerin beğendiği kadın fiziği hakkında bilgiler verilmektedir.

Varis Ameliyatı Sonrası Varis Çorabı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Blake Lively Instagram

Blake Lively Instagram 25 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Her Şey Dahil En Uygun Fiyatlara Tatil Fırsatı Tatil.Com’da Gusül Abdesti Nasıl Alınır Video İzle Büyük Şehirlerden Uzak Sakin Bir Yaşam İçin En Doğru Adres! Türkiye’nin Kapsamlı Gezi Rehberi Bölgesel İncelme Yöntemleri Kilo Verirken Kas Kaybı Belirtileri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır