Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Valizim Küçük Eşyam Çok Diyorsan Mutlaka Oku

Ana Sayfa » Güncel » Valizim Küçük Eşyam Çok Diyorsan Mutlaka Oku

Valiz hazırlarken ilk adım, gezi planınıza ve gideceğiniz yerin hava koşullarına gore ihtiyacınız olan şeyleri belirlemek. Sadece kombinlerinize karar veremiyorsanız neredeyse tüm gardırobunuzu yanınızda taşımak isteyebilirsiniz. 

GittiGidiyor Blog’da gösterilen videoda minik bir valize fazlaca eşya yerleştirmenin ipuçlarını bulacaksınız.

Bavul yerleşiminde ergonomik olun
Bavulunuzu doldururken yerden tutum etmek için planlı olmakta yarar var. Bu mevzuda giyecekleri katlama şekillerinden yararlanabilirsiniz. Bavul yerleşiminde en sık kullanılan yöntem, giyecekleri rulo şeklinde yerleştirmektir. Böylece kıyafetlerinizin ütüsü bozulmazken yerden de tutum etmiş olmuş olursunuz.

Kozmetikleri doğru saklayın
Kozmetik malzemeler satın alınırken genel anlamda en büyük boylar tercih edilir. Doğal söz mevzusu gezi olunca bu ürünleri büyük kavanozlar ve şişeler halinde bavulda taşımak gereksiz yük olacaktır. Bunun yerine kozmetik malzemelerin ihtiyacınız kadarını, sızıntı yapmayacağından güvenilir olduğunuz küçük kaplara doldurarak yanınızda taşıyabilirsiniz.

Takıları ihmal etmeyin
Aksesuarlarınızı bir çantaya atıp bavula gelişi güzel şekilde yerleştirmeyi düşünüyorsanız derhal bu fikri aklınızdan çıkartın. Ihmal etmeyin ki dolanmış kolye zincirlerini açmaya çalışmak zaman yitirilmesine niçin olacaktır. Bunun yerine, zincirleri pipete geçirmek muhteşem bir çözüm olabilir. Aynı şekilde kablolarınız için de ofis mandallarını kullanarak ergonomik bir kablo tutucu yapabilirsiniz.

Eşyalara zarar vermeyin
Bavuldan çıkardığınız ayakkabılarınızı ezilmiş ve yamulmuş gördüğünüzde moraliniz bozulur. Bunun önüne geçmek için ayakkabılarınızın içlerini çoraplarınızla doldurun. Böylece hem çoraplarınız için fazladan yer aramak zorunda kalmazsınız hem de ayakkabılarınızın içine dolgu yaparak ezilmelerini önlemiş olmuş olursunuz. Ütülerinin bozulmasını engellemek için de giyecekleri, bir kısmı dışarıda duracak şekilde bavula serdikten sonrasında, araya kalınca giyecekleri yerleştirerek boşluğu doldurup dışarıda kalan kısımları içe doğru katlayabilirsiniz.

Son kontrolü dikkatsizlik etmeyin
Her şeyi yerleştirdiğinizden güvenli olduktan sonrasında, gereksinim listenize bir kez daha bakıp son kontrolü yapabilirsiniz. Sık gereksinim duyulmasına karşın genel anlamda unutulan yara bandı, ağrı kesici, şarj aleti, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi benzer biçimde malzemeleri aldığınızdan güvenli olun.

Bir önceki yazımız olan Hasta Olmanızı Engelleyecek Beslenme Önerileri başlıklı makalemizde beslenin, Daha ve Doğru hakkında bilgiler verilmektedir.

Valizim Küçük Eşyam Çok Diyorsan Mutlaka Oku - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ödem Şişkinliğinizi Atacak Mucizevi 8 Yiyecek Grip Ve Nezleden Nasıl Kurtulurum ? Atatürk Arboretumu Nerede ? Nasıl Gidilir? Dünyanın En Zenginleri Listesi | Aralarında Türk Var Mı Acaba ? Valizim Küçük Eşyam Çok Diyorsan Mutlaka Oku Wikipedia Erişimi Engelledi Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır