En Uygun Fiyata Tayyare Bileti Nasıl Alınır?

Hepimizin her gün kurduğu gezi hayallerinin önüne çıkan en büyük engellerden biri kuşkusuz ki tayyare bileti tutarları. Ucuz konaklama, ucuz kent içi ulaşım, indirim kartları benzer biçimde fırsatlardan faydalanabilsek de bir çok süre ucuz tayyare bileti bulmak bir fazlaca zor olabiliyor. Bir sonraki seyahatiniz için en ucuz tayyare bileti almadan ilkin aşağıdaki ipuçlarını okursanız, ulaşım maliyetinizi de bir fazlaca düşüreceksiniz.

1. 100 rotada 13.2 Milyar uçuş incelendiğinde ortaya çıkıyor ki en uygun tayyare bileti uçuş tarihinden 56 gün ilkin alınıyor. Bu tarihte bilet alanlar ortalama %28 kar ediyor.

2. Gün içindeki uçuşlar içinde en ucuz tayyare biletini bulmak için ise saat 18:00 ile 00:00 arasındaki seferlere bakmanızı öneriyoruz.

3. Saat 15:00 öncesi uçuşlarda ise tayyare bilet tutarları tavan yapıyor!

Uçak biletlerinizi 15:00 sonrası saatleri bakabilirsiniz15:00 öncesi uçuşlarda tayyare bileti tutarları tavan yapmaktadır.

4. Sabah ve akşam uçuşlarının bilet tutarları arasındaki fark ise %5’lerde.

5. Yanınızda götüreceğiniz eşyaları hafifletmeniz, hatta yalnızca bir kabin bagajı almanız durumunda tarifeler arası seçim yaparak en uygun tayyare biletini yakalayabilirsiniz!

Tarifeler arasında seçim yaparak ucuza uçabilirsinziFazla eşyalardan kurtularak bir kabin bagajı ile gezi edebilirsiniz

6. Peki hafta içinde hangi gün uçarsanız en uygun bileti bulabilirsiniz? Araştırmalar Salı gününün öteki günlere oranlar daha ucuz bulunduğunu söylüyor.

7. En pahalı gün ise Cumartesi! Seyahatinizi Cumartesi gününe planladığınız taktirde asla en ucuz bilete haiz olamıyor ve Salı günü uçanlara oranla %11 kadar zarar ediyorsunuz

8. Bazı rotalarınızda kısa mesafeleri uygun fiyata otobüs yada tren ile tamamlayıp, yakın şehirlerden ucuz tayyare firmalarının biletlerinden faydalanabilirsiniz.

Çevre şehirlerden ucuz şirketlerin biletlerini bulabilirsiniz.Bazı rotalarınızda otobüs yada tren kullanarak bağlantılı şehirlerden uygun tayyare bileti yakalayabilirsiniz.

9. Tayyare şirketlerinin newsletterlarına abone olup, toplumsal medya hesaplarını takip edip indirim kampanyalarından haberdar olmak bir çok vakit ucuz tayyare bileti bulmak mevzusunda bir fazlaca destek oluyor.

10. Sanıyoruz ki online bilet almanız icap ettiğini anlatmaya gerekseme bile yok. Bu şekilde acente komisyonu ödemezsiniz ve tayyare biletiniz dışarıdaki biletler gore daha uyguna gelecektir.