Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Uçakla Seyahat Öncesi Yapılması Gerekenler 

Ana Sayfa » Seyahat » Uçakla Seyahat Öncesi Yapılması Gerekenler 

Kuşların uçabilme özelliklerinden esinlenilerek meydana getirilen en güzel buluş uçaktır. Kim bilir dünyadaki en keyifli şeylerden bir tanesidir. Her yönlü tayyare fobisi olmayanların hayatlarını kolaylaştıracak bir şey. Tayyare fobisi uçağa binmekten korkmak diye tanımlayabiliriz. Genel anlamda yükseklik korkusu olan insanları etkiliyor. Ya da daha öncesinde hayatlarının bir evrelerinde uçağa dair negatif bir şey yaşamış olan insanlarda oluşan bir korku. Fakat uçaktan korkmayan insanoğlu bu icadı pozitif yönde yönde değerlendirebilirler. İlk olarak tayyare insanların zamanlarından çalmaz aksine onların işlerini halledebilmeleri için extra vakit sağlar. Uzak mesafelere fazlaca kısa sürelerde ulaşılabilir. Eskiden bir tek yurt dışına gezi için kullanılan uçaklar artık günümüzde şehirlerarası da kullanılıyor. Devletimizde bir bölgeden öteki bölgeye gitmek de fazlaca uzun vakit alabiliyor. Bundan dolayı şehirlerarası yolculukta da eğer havaalanı var ise tayyare kullanmak oldukça mantıklıdır. Öteki gezi türlerine nazaran birazcık daha pahalı olmasına karşın tercih edilme oranı da yüksektir bundan dolayı daha kolay bir gezi türüdür.

Uçakla Gezi Etmenin Avantajları ve Dezavantajları

Tayyare seyahatleri bir tek süre bakımından avantajlı değil. Bir bakıma birçok avantajları var. Ilk olarak uzun seyahatlerin yorgunluğunu tayyare yolculuklarında yaşamaz ve bunun getirmiş olduğu bacak ağrıları, vücutta ağrılar yaşamazsınız. Fiyat mevzusu da öncesinden planlanan bir gezi için fazlaca ucuz fiyata daha öncesinden bilet alarak bir seyahat yapılabiliyor. Her şeyi gökyüzünden seyrederek refah içinde bir seyahat yapmak da gene sizin için avantajlardan bir tanesidir. Tayyare yolculukları kişiyi her şekilde konforlu hissettirmektedir. Bu yüzden olanak olduğu sürece tercih edilmelidir. Fakat normal olarak her şeyde olduğu şeklinde avantajın olduğu yerde dezavantaj da vardır. Bu yüzden uçakla gezi etmenin dezavantajlarından bir tanesi de sıhhat problemleridir. Eğer oldukça ciddi sıhhat problemleri yaşıyorsanız ki doktora danışmadan asla tayyare seyahatleri önerilmez,  bu gezi türü sizin için riskli olabilir.

Oldukca öncesinden planlı bir yolculuğunuz eğer olmazsa eğer sonrasında en pahalı ulaşım tipidir tayyare seyahatleri. Bundan dolayı oldukça büyük meblağlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için ise fazlaca evvel planlı yolculuklar tercih edilmelidir.

Tayyare Yolculuğu Öncesi Bilinmesi Gerekenler:

Uçuş öncesi bazı bilinmesi ihtiyaç duyulan kurallar vardır. Bu yüzden uçuş öncesi hazırlıklar yapılmalıdır. Uçuş öncesi yapılması ihtiyaç duyulan hazırlıklar;

  • Tayyare bileti satın alma
  • Bagaj hazırlık
  • Check-in
  • Check-in sonrası
  • Uçakta yerini alma
  • Uçuşa hazırlık
  • Varış

Bir öteki dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan de bagaj hazırlığıdır. Uçuşlarda bagaj oldukça önemlidir. Ve normal olarak bunun için bir engelleme vardır. Uçaklarda öteki yolculuklarınız benzer biçimde her şeyi taşımanız mümkün değildir bundan dolayı en fazla 20 kiloya kadar eşya taşıyabilmektesiniz. Bundan sonrası ücretlidir.

Bir öteki seçenek de check-in kısmıdır. Bunun için oldukça uzun zamanlar harcayabilirsiniz. Bu yüzden yolculuktan 1,5 saat ilkin hava alanında bulunmanız gerekir minimum 45 dakika öncede check in işlemlerinizi bitirmeniz gerekir. Check in sonrası da güvenlik kontrolü işlemleri başlamaktadır. Eşyalarınızı x-ray aletinden geçirmeniz gerekiyor. Bir öteki aşama da uçakta yerini alma ve uçuşa hazırlanma aşamasıdır. Anonslar yapıldıktan sonrasında uçağınızın da havalanmasıyla yolculuğunuzun tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Varış noktasında da uçağın kapılarının açılması beklenmelidir ve bundan sonrasında eşyalarınızın getirileceği bölüme geçerek bir süre beklemeniz gerekecektir.

Bilet Tutarları

Daha öncesinde de onlarca kere bahsettiğimiz benzer biçimde uçuş tutarları mühim seviyede yüksektir. Bu mevzuda da avantaj sağlamak için evvelinde temin etmek gerekmektedir. Böylece hem uçuşun tadını çıkarabilir hem de ucuza bilet almanın maddi rahatlığını yaşarsınız. Bu mevzuda internetten alışveriş yapmanın ve devamlı takipte olmanın avantajını yaşayabilirsiniz. Bu biçim güvenle alışveriş yapabileceğiniz sitelerden bir tanesi de https://www.birucak.com adresidir. Uçuş mevzusunda ve daha ucuz bilet temin etme açısından en güvenilir sitelerden bir tanesidir. Uçuşlarınızdan ilkin bir göz atmanız önerilir.

Bir önceki yazımız olan Kaz Dağları Kamp Alanı Gezi Rehberi başlıklı makalemizde alanı, Dağları ve Kamp hakkında bilgiler verilmektedir.

Uçakla Seyahat Öncesi Yapılması Gerekenler  - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Camping Bozcaada Ekşi

Camping Bozcaada Ekşi 15 Ocak 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Amiral Gemisi 2018 Yeni Volkswagen Arteon İncelemesi | Teknik Özellikleri Ve Fiyatları Sağlıklı ve Düzenli Zayıflama Yöntemleri Günlük Lif İhtiyacı Nasıl Karşılanır ? Günlük Lif İhtiyacını Hesaplama Sivilce Lekeleri İçin Kesin Çözüm Grip Ve Nezleden Nasıl Kurtulurum ? C Vitamininin Bulunduğu Besinler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır