Twitch’den Ne Kadar Para Kazanılır ?

Ana Sayfa » Güncel » Twitch’den Ne Kadar Para Kazanılır ?

Twitch Nedir? Iyi mi Para Kazanılır?

Son günlerde oldukça meşhur toplumsal medya platformlarından kabul edilen ve her geçen gün popülerliğini arttıran Twitch, oyuncular ile muhabbetinden zevk alınan kişilerin bulunmuş olduğu bir yerdir. Bu platformda, gösterim sahibi ile seyirci içinde kontakt de sağlanmaktadır.

Twitch, Feysbuk, Instagram benzer biçimde bir toplumsal medya platformu ya da canlı gösterim sitesi olarak da adlandırılabilir. Yaşamımıza 8 yıl ilkin giren Twitch, dünyanın en iyi oyuncularının ve sohbetinden keyif alınan kişilerin gösterim yapmış olduğu alandır. Çıkmış olduğu ilk günden bugüne, popülerliği hızla artan Twitch’in League of Legends öteki bir deyişle LOL diye anılan oyun hakkında yayınlar yapılmasının arkasından bugünkü haline geldi.

Twitch, LOL yayınları ile adından oldukça sık bahsettirdi ve sonrasında başka oyunlara da ev sahipliği yapmış oldu. Bu platform üstünden meydana getirilen yayınlara fazlaca fazla ilgi gösterilmesinden dolayı günlük ziyaretçi sayısı, 30 ile 40 milyonu buluyor. Windows, PlayStation 3, Mac, PlayStation 4, ve Xbox 360 konsollarına haiz olan kullanıcılar bu platform üstünden diledikleri an gösterim yapabiliyor.

Yayıncılar, canlı oyun görüntülerini seyircilerine sunabiliyor ve kendi ses kayıtlarını da yayınlarına ekleyebiliyorlar. ABD merkezli olan Twitch, birçok dil hizmeti de sunuyor ve dünya genelinde her insanın dilediği videoyu izlemesi mümkün. Örneğin ülkemizden bir seyirci, Youtube’da olduğu şeklinde ABD’dan çıkmış bir yayını izlemesi mümkün.

Twitch Üstünden Para Kazanma

Twitch Ortaklığı Oluşturmak

Isterseniz Twitch ile ortaklık kurabilir ve bu sayede para kazanmış olabilirsiniz. Ortaklık kurabilmek için 5000 aboneye ulaşmanız gerekir ve sonrasında bu aboneler ile bir seyirci kitlesi oluşturmanız lazım. Bu tarz şeyleri yaptıktan sonrasında Twitch’e, ortaklık teklifi yapabilirsiniz. Onay aldıktan sonrasında, kendi kanalınıza ‘’subscriber’’ isminde buton eklenmiş olur ve öteki subscriber’lar kanalınıza 4 dolar karşılığında abone olur.

Bağış Almak

Twitch üstünden yaptığınız yayınlar ile bağış alarak da para kazanmanız mümkün. Başka bir ifadeyle, sizin yayınlamış olduğunuz videoları ya da yaptığınız başka şeyleri beğeniyorsa size bağış yapabilir. Böylece Twitch üstünden para kazanmış olmuş olursunuz. Dünya genelinde karşılaştırma yapılırsa, devletimizde meydana getirilen Twitch yayınlarında, izleyicilerin oldukça fazla bağış yapmadığı biliniyor.

Bir önceki yazımız olan Basur Tedavisi Ahmet Maranki başlıklı makalemizde basur nasıl iyileşir, basur tedavisi ahmet maranki ve basur tedavisi patlıcan hakkında bilgiler verilmektedir.

Twitch’den Ne Kadar Para Kazanılır ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Örgü Motif Modelleri Ve Yapılışları Akupunktur İle Zayıflama Yorumları Kart Kullanım Ücreti İadesi Dilekçesi Porto Gezilecek Yerler Listesi | Porto Gezi Rehberi En İyi Saç Bakım Maskesi Markası Kim Kardashian Jennifer Lopez’in Taco Gecesine Katıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır