Türkiye’den son dakika Kudüs açıklaması

Ana Sayfa » Son Dakika » Türkiye’den son dakika Kudüs açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, “ABD’nin Tel Aviv büyükelçiliğini internasyonal hukuku ve tüm BM kararlarını ihlal ederek Kudüs’e taşımasını şiddetle kınıyoruz. İsrail güvenlik güçlerinin barışçı gosteri meydana getiren Filistinlilere uyguladığı katliamı lanetliyoruz” açıklamasını yapmış oldu.

Dışişleri Bakanlığı’ndan meydana getirilen izahat şu şekilde:

“ABD’nin Tel Aviv’de bulunan büyükelçiliğini internasyonal hukuku ve ilgili tüm BM kararlarını ihlal ederek Kudüs’e taşımasını şiddetle kınıyoruz. Bu tasarrufu hukuki açıdan yok hükmünde saydığımızı yineliyoruz. Filistin halkının meşru haklarını yok sayan bu adımın bölgesel sulh, güvenlik ve istikrara hizmet etmeyeceğini vurguluyoruz.

13 Aralık 2017’de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Muhteşem Zirvesi ve 21 Aralık 2017’de BM Genel Kurulu’nda alınan Kudüs temalı kararlar ABD’nin attığı bu gayrimeşru adımın internasyonal cemiyet tarafınca reddedildiğini göstermiştir. ABD yönetimi bu tutumunda ısrar ederek, Ortadoğu’daki en temel probleminin çözüm zeminini tahrip etmiştir. Sulh sürecinde ortaya konulmuş olan yerleşik parametreleri aşındırma riski taşıyan bu kararın bölgede yol açacağı menfi sonuçların sorumluluğu da bütünüyle ABD yönetimine ilişkin olacaktır. Bu adımdan cesaret alan İsrail güvenlik güçlerinin barışçı gosteri icra eden Filistinlilere uygulamakta olduğu katliamı lanetliyoruz.

Filistin meselesi kalıcı ve adil bir çözüme kavuşmadıkça, Filistin halkına karşı adaletsiz yaklaşımlar sürdükçe, ne bölgesel ne de küresel rahatlık ve istikrar mümkün olacaktır. Ülkemiz bundan sonrasında da sulh sürecinin sıhhatli bir zeminde canlandırılması ve bölgede adil, kapsamlı ve sürdürülebilir barışın tesisi için internasyonal toplumun mesuliyet sahibi üyeleriyle çalışmaya devam edecektir.”

KALIN’DAN SERT TEPKİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca, toplumsal medya hesabından İsrail’e tepki gösterdi. Kalınca, “Bugün İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarında şehit etmiş olduğu her bir Filistinli, İsrail’in utanç duvarına eklenen yeni bir katliam, yeni bir lekedir. Dünyanın bu dizgesel yok etme barbarlığı karşısındaki sessizliği de ayrı bir utanç tablosudur” mesajını paylaştı.

Bir önceki yazımız olan Bebegen Bebek Giyim Ve Kıyafetleri başlıklı makalemizde bebek giyim markaları, bebek giyim siteleri ve bebek kıyafetleri erkek hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’den son dakika Kudüs açıklaması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Gizemli Kız Bulundu Mu ?

Gizemli Kız Bulundu Mu ? 14 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yutkunma Güçlüğü Hangi Hastalığın Belirtisi ? Kabızlığı Gidermenin En Hızlı Yolu Koltuk Altı Kararması Limon Karbonat Porto Şarabının Ünlü Olmasının Sebebi Nedir ? Porta Şarabı Kaç Para ? 2017 Gaye Turgut Saç Rengi ve Modelleri 40 Yaşını Geçtiyseniz Dikkat Edin !

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır