Tüm Zamanların En İyi 5 Kore Dizisi

Ana Sayfa » Güncel » Tüm Zamanların En İyi 5 Kore Dizisi

Ülkeler içinde karşılaştırma yaptığımızda dünyanın en iyi dizilerinin Kore’den çıktığını görebilirsiniz. Gerek sıcakkanlılıkları gerekse de etkisi altına alan senaryolarıyla, öteki ülkelere örnek oluşturmaktadırlar. Bilhassa en iyi Kore dizileri rol model alınır. Reytingi daha yüksek olan diziler, uyarlanarak yayınlanır. Vatanımızda de bunun örnekleri mevcuttur.

Kore dizileri çoğu zaman genç kesime hitap eder. Bilhassa üniversite öğrencileri boş vakitlerini değerlendirmek ya oyun oynar ya da dizi takip eder. Kore dizileri, ülkemiz dizilerine uyarlandığı için gençlerin tercihi de çoğu zaman bu tarafa kayıyor. Doğal olarak yalnız gençler değil, kendini genç hissedenler de bu dizileri takip ederek, zaman öldürüyorlar.

Güneşi Beklerken, Kiraz Mevsimi, Adını Feriha Koydum şeklinde gösterilen diziler, Kore dizilerinden uyarlanmıştır. Şimdi isterseniz 2017 senesinde yayınlanacak en iyi 5 Kore dizisi olmaya aday gösterilen diziler hakkında bilgiler verelim.

Tomorrow With You

Tomorrow With YouYayınlanmaya daha yeni başlanmasına karşın en oldukça konuşulan dizilerden biri Tomorrow With You’dur. Yoo So-Joon ile Ma-rin çifti içinde geçen ilişkiyi mevzu almıştır. Vakit gezgini olan Yoo So-Joon’un ileriki hayatında mutlu olamayacağını anlaması üstüne asla sevmediği halde Ma-rin ile evlenmesini mevzu alan bir dizidir. Birliktelikleri esnasında bu kez So-Joon eşinin kendisi yüzünden üzüleceğini görür. Bu doğal olarak ki başrol oyuncusunu sıkıntıya sokar. Bencilce düşünmek yerine dizinin ilerleyen bölümlerinde sevmeyi öğrenerek, karısına bu durumu sezdirmemeye çalışır.

Missing Nine

Missing Nine18 Ocak tarihinde yayınlanmaya süregelen dizi, kısa sürede izleyenleri kendine büyülemeyi başarmıştır. Lost’a benzeyen hikayesi esrarengiz çözülmesi ihtiyaç duyulan sırlarla dolu bir dizidir. Legend Entertainment firmasında çalışan 9 kişinin içinde olduğu hususi tayyare arızalanarak, bir adaya düşmüştür. Olayın peşinden hepimiz sağ salim kurtulmuştur. Fakat dört ay sonrasında bir tek tek isim hayatta kalmıştır. Geriye kalan sekiz şahıs ise yaşamını yitirmiştir. Olayın tek tanığı olarak görülen Ra Bong-He, bir an ilkin kurtulmayı beklemektedir. Nefes kesici Missing Nine’nın Kore dizileri içinde reytingi yüksektir.

Introverted Boss

Introverted BossDuygusal güldürü dizi tutkunlarını sevindiren Inverted Boos, 2017 en iyi Kore dizileri içinde yerini alıyor. Geçtiğimiz ay başlamış olan dizinin mevzusu çoğu zaman patron ve çalışanları içinde geçiyor. İşe yeni başlamış Ro-Woon adındaki çalışan, şirkette bir gariplik bulunduğunu seziyor ve patronunun yaşamını öğrenmek için türlü entrikalar çeviriyor. Gizemli bir takım olduğundan Kore’de bir çok şahıs tarafınca izleniyor. Reytingi yüksek dizilerden biri diyebiliriz.

Saimdang, Light’s Diary

Saimdang, Light’s DiaryKısa süreli bir takım olarak, 26 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmaya süregelen Saimdang, Light’s Diary dizi Mayıs ayına kadar devam edecek. Elbet ki dizi tutulursa bunun devam edileceğini düşünüyoruz. Bu dizinin mevzusuna bakacak olursak, tarihe ve fantastik kurguya meraklı kişilerin istediği hazza ulaşabileceğini söyleyebiliriz. Dizinin başrol karakteri Seo Ji-Yoon, Kore Sanat Zamanı Öğretim Üyesi’dir. Ve tarihte mühim bir kişinin sırlarla dolu günlüğünü bulmuştur. Serüven tam da burada başlamaktadır. Sırlarla dolu günlüğün sırrını çözmek isteyen Ji-Yoon, meceradan maceraya sürüklenmektedir.

Rebel: Thief Who Stole the People

Rebel: Thief Who Stole the PeopleSonuncu ele aldığımız dizi ise Kore’de 30 Ocak 2017 tarihinden itibaren yayınlanmaya başladı. Zamanı temalı olan film Hong Gil-Dong’un yaşamını ele almaktadır. Joseon devrin ilk karşıtı olan kişinin yaşamını mevzu olan film Kore’nin 2017 yılının en iyi dizileri içinde gösteriliyor. Tarihe ilginiz var ise bu diziyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Netice olarak, 2017 senesinde yayınlanmaya başlamış olan en iyi 5 Kore dizisini ele aldık. Bu dizilerin hepsinin reytingi oldukça yüksektir. Mevzuları ve oyuncularıyla reytinglerini yükseltmeyi başaran diziler, tutkuyla izleniyor. Dizi arayışı içindeyseniz bu dizileri seyredebilirsiniz. Yada ülkemize uyarlandıklarında bu dizileri takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eylül Ayında Gidilecek Huzur Dolu 7 Yer  başlıklı makalemizde Ayında, Dolu 7 Yer  ve ekim ayında nerede denize girilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tüm Zamanların En İyi 5 Kore Dizisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Güçlü Ve Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin Soda’yı Deneyin Yoğurt Suyunun Cilde Sürülmesi Ve Faydaları Bebeklerde Deri Altı Kanaması Yüzünüzde Şişme Ve Pembeleşme Mi Var ? Dünyanın En Pahalı 10 Pickup Kamyonu Vücutta Aniden Çıkan Kırmızı Kabarcıklar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır