Tığla Yapılan Anlatımlı Lif Modelleri

Ana Sayfa » Güncel » Tığla Yapılan Anlatımlı Lif Modelleri

BASİT LİF MODELİ

Banyo lifi iyi mi örülür siz de merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Banyo liflerini, birçok kadının örmeye çalmış olduğu bilinir sadece kafi bilgiye haiz olunmadığı için sıkılıp bırakılması oldukça olası. Aslına bakarsak fazlaca kolay örülebilen olan bu lif modelleri, yazımızı okuduktan sonrasında siz de örebileceksiniz.
Ilk olarak lif ipi ve orlon tığ ile işe başlamalısınız. Tüm tuhafiyelerden bu ipleri ve tığları fazlaca rahatça bulabilirsiniz.

İpimizi ve tığımızı aldıktan sonrasında işe bir zincir atmakla başlıyoruz. Arkasından bir ilmek alıyoruz ve ipi uzatıyoruz. Uzattığımız ipi tutarak bir ip daha alıyoruz ve zincirin içine batırıp arkasından bir ip alarak çıkıyoruz. Bir ilmek daha uzatıyoruz ve aynı şekilde ip alıp, tığımızı zincire batırarak bir iple daha zincirden çıkıyoruz.

Oluşan fıstığın dağılmaması için üstüne bir zincir atıyoruz. Peşinden 2 ilmek daha uzatarak aynı işlemi tekrarlıyoruz. Gene uzatıp kapattığımız ikili fıstığın üstüne bir zincir atıyoruz. Bu işlemi toplamda 5 kez yapıyoruz. Örmek istediğimiz lif modelleri isteğine nazaran boyutuna gore bu sayı değişebilir.

Arkasından yukarı çıkmak için altıncı fıstığı yapıyoruz. Altıncı fıstığı kapattıktan sonrasında yedinci fıstıklarımızı uzatıyoruz. Sadece değişik olarak onları kapatmıyoruz. Aldığımız yedinci fıstıklarımızı tutup, bir ipimizi alarak köşe olarak belirlediğimiz beşinci ilmeğin sonundaki zincire batıyoruz. Zincirin içinden ipimizi alıp çıkıyoruz. Aynı işlemi bu zincir için 2 kez yaptıktan sonrasında, bir sonraki ipimizi alıp derhal altındaki zincire batırıyoruz. Zincirin içinden de bir ip alarak çıkıp tığımızdaki tüm ilmekleri kapatıyoruz. Peşinden gene üstüne zincirimizi çekiyoruz.

Şimdi iki ilmek daha alıp ilkin en sonda bulunan zincirimize batırıyoruz. İp alıp çıktıktan sonrasında iki ilmek daha alıp bundan önceki zincire ve peşinden iki ilmek daha alarak altındaki boşta olan zincire batırıyoruz. Gene hepsini toplayıp son olarak çektiğimiz ipin içinden geçiriyoruz. Zincirimizi çekip bu işlemi sıranın başına kadar tekrarlıyoruz.

Sıra başına ulaştıktan sonra banyo lifi örneğimizi çeviriyoruz ve yine yukarı çıkmak için aynı işlemleri tekrarlıyoruz.

Her defasında ilkin tepedeki zincire, arkasından son olarak zincire ve sonuncu olarak bir alttaki boştaki zincire ikişer ilmek alarak batırıp çıkıyoruz. Hepsini topladıktan sonrasında kapatıp zincir atıp aynı işlemi sonraki zincirlere uyguluyoruz. Böylelikle çiçek şeklimiz ortaya çıkmaya başlıyor.
En yukarı çıktıktan sonrasında gene örneğimizi çeviriyoruz ve yukarı çıkma işlemimize devam ediyoruz.

Bu şekilde devam ederek, istediğiniz büyüklükte lifinizi hazırlamış oluyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Menisküs Yırtılması Nasıl Anlaşılır ? başlıklı makalemizde lateral menisküs nedir, Medial ve medial menisküs arka boynuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Tığla Yapılan Anlatımlı Lif Modelleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Blake Lively Instagram

Blake Lively Instagram 25 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ucuz Erkek Mont Seçenekleri Örgülü Salaş Topuz Saç Modelleri 2018 Kilo Vermeye Engel Olan Şeyler Nelerdir ? Hamilelikte Memede Kitle Oluşur Mu ? Mevsim Değişikliği İnsanları Nasıl Etkiler ? Hyundai i30 Fastback Türkiye 2018

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır