Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Tatili Ucuza Getirmek İçin Bakın Neler Yapıyorlar ?

Ana Sayfa » Güncel » Tatili Ucuza Getirmek İçin Bakın Neler Yapıyorlar ?

Türkiye dinlence mevzusunda dünyanın sayılı olacak ülkeleri içinde yer almakta olup her yıl milyonlarca turisti kendi topraklarında konuk etmektedir. Yıl süresince stresli çalışmak, mesai yapmak, sıkıntılar yaşamak ve bunalmak derken insanoğlu senede bir kezde olsa dinlence yapmak istemektedir. Sadece dinlence denildiğinde orta bütçeli aileler oldukça endişelenmektedir şundan dolayı tatilin pahalıya mal olacağı tahmin edilmektedir.

Kargamel ekibi olarak sizlere tatile ucuza getirmenin yolları nedir makalemizde ekonomik dinlence fırsatları hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer sizlerde orta bütçeli ya da düşük bütçeli bir aileyseniz sadece tatile gitmek istiyor ve yıl süresince yaşamış olduğunuz streslerin hepsini denize bırakmak istiyorsanız bu yazımı tamda sizlere bakılırsa olabilir.

Antalya / Alanya’yı Tercih Edebilirsiniz!

Ülkemizin üç bir yanında deniz bulunmakta ve kumsalları ile denizin berraklığı güzel olduğundan her bir yanda turistleri görebiliyoruz. Turistlerin oldukca olmasından dolayı otel ve apart tutarları almış başını gidiyor. Sadece tüm otellere pahalı demekte mümkün değildir. Eğer orta bütçeli ya da düşük bütçeli bir aileyseniz sizlere kesinlikle Alanya’yı tavsiye etmekteyiz. Alanya, Antalya’nın 133 kilometre uzaklıkta bir ilçesidir.

Son sayımlarına bakıldığında Alanya’nın 300 bine yakın nüfusu olduğu görülmektedir. Peki Alanya’da otel ve apart otel tutarları ne kadar? Otel fiyatlarına bakıldığında yalnız oda için 60 liradan süregelen ve her şey dahil olmak suretiyle 250 – 300 liraya kadar mükemmel otellerinin olduğu görülmektedir.

Sadece siz düzgüsel bütçeli aileyseniz sizlere kesinlikle apart otelleri tavsiye etmekteyiz. Apart otellerde ailecek günlük düzgüsel fiyatlara kalabilirsiniz. Apart otel fiyatlarına bakıldığında eğer tek başına kalacaksanız 25 TL’den süregelen fiyatlara pek oldukca yer olduğu görülmektedir. Ailecek kısaca 4 – 5 şahıs bir yere gitmek istiyorsanız da 80 – 120 lira içinde değişen apart otellerde konaklayabilirsiniz. Gene yemekli apart otellerde bulunmaktadır ve pek oldukça apart otelin kampanya yaparak 4 kişilik bir aileyi 7 gün her şey dahil 1.000 TL’ye konaklamasına izin verdiği görülmektedir.

Karadeniz’in Tüm İllerine Bakabilirsiniz

Ülkemize gelen milyonlaca gezgin genel olarak İzmir, Aydın, Muğla, Antalya ve İstanbul benzer biçimde illeri tercih etmektedir. Karadenize’de gezgin geliyor sadece öteki illere nazaran oldukça azca turistin geldiği görülmektedir ki bu sebepten dolayı esasen otel tutarları da düşük olmaktadır.

Düzce, Trabzon, Samsun, Sinop, Kastamonu, Ordu, Giresun vb. benzer biçimde Karadeniz şehirlerinde de oldukça güzel plajların var olduğu bilinmektedir. Otel fiyatlarında fazla bir düşüş olduğu söylenemez sadece yinede 50 – 60 liraya şahıs başı konaklama olanağına haiz olabilirsiniz.

Düzgüsel ve düşük bütçeli aileler için Türkiye’nin neresine giderseniz gidin Kargamel ekibi olarak sizlere apart otelleri tavsiye etmekteyiz. Karadeniz’de bulunan apart otellerde de fiyatın 50 – 60 liradan başlayarak 150 – 200 liraya kadar yükseldiği görülmektedir. Evin konumu, denize yakınlığı ve lüks olması benzer biçimde etkenler fiyatın giderek yükselmesine sebep olmaktadır.

Mesela Kastamonu ili Cide kazasının denizini sizlere önerebiliriz. Derhal derinleşmeyen bu plajda 30 – 40 metre gittiğinizde sadece boyunuza gelen bir su ile karşılaşıyorsunuz. Bu sayede yüzme bilmeyenler için oldukça güzel bir yer denilebilir.

Karadeniz’e gitmek isteyen tatilcilerin şunu kesinlikle bilmesi gerekiyor ki Karadeniz’in tüm illerinde dalga fazla oluyor. Doğrusu Karadeniz’e tatile gittikten sonrasında dalga fazlaca fazla varmış diye geri dönmek istemeyiniz. Bilhassa Düzce, Giresun taraflarında da bir miktar yosun olabilir sadece belediyeler bu mevzuya itina göstermekte ve plajlarda neredeyse her gün temizlik yaparak yosunun önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Belediyelerin bu temizlik çalışmalarından dolayı yosundan da kurtulmuş oluyoruz.

Sahili en güzel olan bölgeler Fethiye, Bodrum, Didim, Kuşadası ve Çeşmenin olduğu biliniyor. Sadece bu bölgelerin sahilleri güzel olduğundan dolayı oldukça fazla turisti ağırladığını unutmamak gerekiyor. Bu bölgelere gitmek isterseniz günlük 200 – 300 liralık bir bütçeyi gözden çıkartmanız gerekmektedir.

Dinlence Denizden İbaret Değildir!

Şimdi gelelim en mühim mevzuya dinlence denildiğinde pek fazlaca kişinin aklına deniz, sahil, kum gelebilmektedir. Sadece dinlence denizden ibaret değildir. Kısaca değişik şehirlere, denizi, gölü, suyu olmayan bölgelere de dinlence amaçlı olarak gidebilirsiniz. Mesela birkaç gün Nevşehir’de konaklayabilirsiniz.

Nevşehir’e giderek peri bacalarını ziyaret edebilir ve uçan balonlara binerek tüm şehri havadan görebilirsiniz. Sadece Nevşehir’e gelen yerli ve yabancı tatilci sayısı fazla olduğundan otel ve apart tutarları birazcık pahalı olabiliyor. Bu sebepten dolayı Anadolu’nun pek fazlaca şehrine dinlence maksatlı gidebilir ve yedi gün süresince her tarafı gezebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hamburg Gezi Rehberi | Gezilecek Yerler | Kalınacak Oteller başlıklı makalemizde Anası, Donduran ve gezelim görelim hamburg hakkında bilgiler verilmektedir.

Tatili Ucuza Getirmek İçin Bakın Neler Yapıyorlar ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ödem Şişkinliğinizi Atacak Mucizevi 8 Yiyecek Sallama Çayın Zararı Var Mı ? Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu Alıç Sirkesinin Faydaları Ahmet Maranki GoPro QuikStories Uygulaması Otomatik Düzenlemeler İçin Fırsat Oluşturuyor Çörek Otunun Yağının Faydaları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır