Soy Ağacı Nasıl Bulunur 2018

Ana Sayfa » Güncel » Soy Ağacı Nasıl Bulunur 2018

Çoğumuz belirli bir kuşağa kadar olan büyüklerimizi tanırız ya da haklarında data sahibi oluruz. Sadece belli bir noktadan sonrasını öğrenmemiz mümkün olmamaktadır. Size bundan 200 yıl önceki soyunuzu sorsalar yanıt vermeniz oldukça güç olacaktır. Sadece E-Devlet’e yeni gelen bir hizmet ile soyağacınızı sorgulayabileceksiniz.

Vatandaşların derhal her işlemlerini yapabildiği E-Devlet sistemi oldukça konuşulacak bir hizmete imza attı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kısmından yapılacak sorgulama ile uzun yıllara dayanan geçmişinizi sorgulayabileceksiniz.

Peki Bu İşlemi Iyi mi Yapıyoruz?

islem-nasil-yapilir.jpg

Soyağacı sorgulamaları E-Devlet’in resmi sitesinden yapılabiliyor. Sisteme giriş yaptıktan sonrasında “Hizmetler” sekmesinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kategorisinde karşınıza “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama”seçeneği çıkacak.

Yapacağınız soyağacı sorgulaması ile 1800’lü yıllara kadar dayanan üst soy bilginize ulaşabiliyorsunuz. Burada yaptığınız sorgulamadan sonrasında sistem üstünden tüm soyağacınızın bilgisi belge haline dönüştürülebiliyor.

Yeni Hizmet Yüzünden Sitede Yoğunluk Yaşandı

sitede-yogunluk-yasandi.jpg

Vatandaşların geçmiş soy bilgilerini öğrenebildikleri bu hizmet büyük ilgi görmüş durumda. O şekilde ki soyağacı bilgilerine ulaşmak isteyen fazlaca fazla yurttaş olması sitede yoğunluğa niçin oldu.

Aşırı yoğunluktan dolayı E-Devlet kapısına giriş yapmakta güçlük yaşandı. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar “Şu anda kullandığınız hizmette yaşanmış olan talep yoğunluğu sebebi ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatikman görüntülenecektir…” uyarısıyla karşılaştılar.

Bir önceki yazımız olan Kürtajdan Sonra Çamur Gibi Akıntı başlıklı makalemizde Düşük, dusukten 2 hafta sonra kahverengi akıntı ve düşükten sonra lekelenmeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Soy Ağacı Nasıl Bulunur 2018 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2018 Katlı Kesim Saç Modelleri En İyi Güzellik Maskesi Tarifleri Geçmeyen Cilt Lekeleri İçin Formül Adsense Onayı Almakta Zorlanıyor Musunuz ? Zerovita Çayı İçindekiler Erkeklerin Kadınlarda Vazgeçemediği 10 Özellik

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır