Şok Diyetten Sonra Nasıl Beslenmeli ?

Ana Sayfa » Güncel » Şok Diyetten Sonra Nasıl Beslenmeli ?


Şok Rejim Nedir?

Sıhhat Açısından Zararları var mıdır bu zararlar nedir?

Süratli kilo vermek için uygulanan, vücudun günlük gereksinim duyan vitamin, mineral ve kafi kalorinin alınmaması, hekim nezarete altında olmayan, dengesiz ve sağlıksız meydana getirilen ‘şok rejimler’ vücut sağlığını tehdit eden zararı dokunan diyetlerdir. Şok rejimde kısa zamanda süratli kilo verilebileceğinin vaatleri verilmektedir. Sadece kısa sürede verilen bu kilolar rejim programı bırakıldığı takdirde hızlıca geri alınmaktadır. Ek olarak gereksinim duyulan kalorinin alınamaması da metabolizmayı bozmakta ve ciddi sıhhat problemlerine yol açmaktadır. Bundan dolayı eğer zayıflamak ve vücudunuzu forma sokmak istiyorsanız ilk olarak uzman bir hekimden yardım almalı, meydana getirilen muayeneler sonucunda size uygun hazırlanan rejim listeleriyle zayıflama süreciniz başlamalıdır. Ek olarak uzun süre zarfında verilen kilolar hem vücut dengenizi ve sağlınızı bozmaz hem de verilen kilolar yeniden geri alınmaz. İnternette okuduğunuz yalan yanlış haberlere saygınlık etmeyiniz ve doktorunuz önermediği hiçbir ilacı ya da bitkisel içerikli ürünleri kullanmayınız. Son zamanlarda popüler hale gelen ve birçok kişinin uyguladığı şok diyetlerin zararlarını gelin hep beraber inceleyelim;

  • Ilk olarak süratli kilo vermek en başta karaciğer rahatsızlanmasına neden olur ve uzun süre devam eden bu rejimler sonucunda karaciğer yağlanması oluşabilir.
  • Günlük averaj bir insanoğlunun alması ihtiyaç duyulan kalori 1000-1400 arasıdır. Uygulanan bu rejimlerde ise alınan kalori 700-750 civarına düşmektedir. Bu da vücut dengesini bozmakta, metabolizmayı yavaşlatmakta hatta ileriki zamanlarda vücut iflasına kadar gidebilmektedir.
  • Şok rejimler sonucunda devamlı büyüyen ya da küçülen mikro dokular, damarlar bir süre sonrasında tahrip olur ve buna bağlı olarak kalp hastalıkları, nefes darlığı, çarpıntı şeklinde rahatsızlıklar görülebilir.

Birçok hastalığa neden olan şok diyetlerin fizyolojik olmasıyla birlikte ruhsal tahribatları da büyüktür. Vücut sürekli aç kalmış olduğu için halsizlik ve baş dönmesi görülebilir. Bununla beraber şahıs toplumsal hayatına devam etmekte ve günlük işlerini yapmakta zorlanabilir. Ek olarak asabiyet, sinir, stres ve ruhsal çöküntüye uğrayan hastalarda salgılanan hormonlar sebebiyle yağ daha çok depolanır ve uygulanan bu rejim hiçbir yarar sağlamaz.

Netice olarak şok rejimler birkaç günlük zayıflamanıza destek olsa dahi vücudunuzun sağlığını bozmakta ve ciddi tahribatlara yol açmaktadır. Bundan dolayı eğer fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ne olursa olsun bir doktordan yardım almalı ve size tavsiye edilen rejim programlarını uygulamalısınız. Bunun yanı sıra rejimle beraber günlük spor aktiviteleri de yapmalısınız. Son olarak web sitelerinde yer edinen uydurma haberlere saygınlık etmeyiniz ve kesinlikle güvenilir olmayan web sitelerinden ilaç ya da bitkisel zayıflama ürünleri satın almayınız.

Bir önceki yazımız olan Basur Tedavisi Ahmet Maranki başlıklı makalemizde basur nasıl iyileşir, basur tedavisi ahmet maranki ve basur tedavisi patlıcan hakkında bilgiler verilmektedir.

Şok Diyetten Sonra Nasıl Beslenmeli ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kozmetik Ürünlerinin İçindeki Kimyasallar Romatizma Nedir ? Nasıl Tedavi Edilir ? Hamilelikte Bahar Alerji Bebeğe Zarar Verir Mi ? Online Alışverişlerde Karşılaşabileceğiniz Tehlikeler Jiroskop Nasıl Yapılır ? Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır