Silikon Yaptıranların Yorumları

Ana Sayfa » Güncel » Silikon Yaptıranların Yorumları

Dünyada ve devletimizde meme estetiği yaptıranların sayısı, her geçen gün katlanarak artıyor. Ameliyat sonrası sorun yaşamamak için, meme estetiği olmadan ilkin araştırılması ihtiyaç duyulan 3 mevzuyu Güzel duyu Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur deklare etti.

” Göğüs estetiği denilince bir tek, meme büyütme operasyonları akla geliyor, oysaki hastanın meme dokusu öncelikli olarak incelenmeli, sarkıklığı, boyutu ve ya ihtimaller içinde öteki problemleri anlaşıldıktan sonrasında, hangi uygulamanın yapılması gerektiği planlanmalıdır” diyen Güzel duyu, Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur ” Söz gelimi bir tek silikon implant takarak, sarkmış ve biçim kaybı yaşayan bir göğsü, dikleştirmek ve organik bir forma sokmak mümkün değildir.

Aynı operasyon içinde, meme dikleştirme ve sonrasında meme implantı doldurularak istenilen forma kavuşturulur, bu sebeple hastaların her şeyden evvel, meme dokularındaki aslolan probleminin ne işe yaradığını bilmeleri gerekir. Bunun içinde araştırmalarını yaptıktan sonrasında uygun buldukları bir güzel duyu cerraha muayene olmaları lazımdır. Bu birinci kaide. ” ifadesinde bulunmuş oldu.

Ilk olarak siz istemelisiniz

” Meme operasyonu yaptırmadan evvel öncelikli olarak şu suali sormak gerekiyor: Bu operasyonu niçin olmak isterim? Güzel duyu operasyonlar kişisel tercihleridir. Eşiniz ya da çevrenizdekiler istiyor diye, kesinlikle kafanızda sual işaretleri bırakan uygulamalara sıcak bakmamalısınız. Eğer göğüslerinizin formundan memnun değilseniz ve bunu hakikaten “siz” istiyorsanız yaptırmalısınız” diyen Cihantimur, ek olarak kendinden güvenli bir duruşun iyileşme dönemine bile katkısı bulunduğunu altını çizdi.

Sual sormaktan çekinmeyin

“Son olarak kararınızı verdikten sonrasında doktorunuza ne istediğinizi açıkça söylemelisiniz. Muayene olduktan sonrasında, istekleriniz ve doktorunuzun önerileri birleşince ortaya meme operasyonunuzun planı çakar. Eğer göğüslerinizde sarkma var ise, ek operasyonlar önerilebilir, göğüsleriniz fazlaca büyükse, meme küçültme önerilebilir veyahut doktorunuz eğer uygun bir profile sahipseniz, size yalnız yağ enjeksiyonu ile istediğiniz formu sağlayabileceğini söyleyebilir.

İşte bu aşamada doktorunuza aklınıza takılan her suali sormalısınız. İyileşme periyodu ayrıntılarını, kullanmanız ihtiyaç duyulan ilaçları, ne süre toplumsal hayatınıza geri dönüş yapabileceğinizi sormanız ve net cevapları almanız gerekiyor ” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, hekim ve hasta arasındaki diyaloğun önemine de dikkat çekti.

Bir önceki yazımız olan Masaj Yaptırmanın Faydaları Nelerdir ? başlıklı makalemizde Arttırıyor, Direncini ve masaj ne sıklıkla yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Silikon Yaptıranların Yorumları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Blake Lively Instagram

Blake Lively Instagram 25 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sakın Maden Suyunu Bardakla İçmeyin ! Limon Yağı Cildi Beyazlatır Mı ? Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmak Gerekir ? Trigliserid Yüksekliği Bitkisel Tedavisi 89.Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu Muzun Faydalarını Öğrenince Çok Şaşıracaksınız Facebook GIF Güncellemesinin Detayları Ortaya Çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır