Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seri Katil Ted Bundy’nin İnanılmaz Hayatı

Ana Sayfa » Güncel » Seri Katil Ted Bundy’nin İnanılmaz Hayatı

Theodore Robert Bundy’nin akıllara durgunluk verecek bir seri katil yaşamı var. 1970’li yıllarda oldukça sayıda genç hanım ve kız çocuğuna hücum eden ve öldüren Amerikalı bir seri katil ek olarak hırsız, tecavüzcü ve nekrofilidir. Nekrofili, ölü insanlara ilgi duyan anlamına gelmektedir. 1974-1978 yılları aralığında yedi devlette 30 katliam işlediğini itiraf etmiştir. Gerçek mağdur sayısı bilinmiyor ve oldukça daha yüksek olabilir.

 

Ted Bundy Kimdir?

Ted Bundynin hayatı

Ted Bundynin yaşamı

Ilkin bu seri katilin yaşamına bir bakalım. Bundy, 24 Kasım 1946’da Vermont’ta dünyaya gelmiştir. Anası bir tezgahtardı babasının ise kimliği bilinmiyor. Ted Bundy’nin daha minik yaşlarda bile şiddete eğilimli olduğu söylenmektedir. Lise yıllarında çevredeki bir çok arkadaşı onun içe kapanık, suskun biri bulunduğunu söylüyor. Bir öteki arkadaşı ise çöp varillerinde çıplak hanım fotoğrafı aramak için mahalle mahalle dolaştığını söyler. İşlediği cinayetlerden sonrasında Polly Nelson adlı yazar ile yapmış olduğu röportajda, cinsel sertlik içeren öyküleri, dedektif dergilerini, kabahat romanlarını ve gerçek kabahat belgesellerini incelemekten bilhassa de ölü ya da bedensel organların resimlerinden zevk aldığını söylemişti.

Kendini eğitimli ve yardımsever biri olarak tanıtıyordu

ted bundy cezaevinde

ted bundy cezaevinde

Bilhassa lise yıllarından sonrasında Ted Bundy çevresinde yakışıklı, eğitimli ve kibar biri olarak bilinmeye başladı. Hayatına birçok hanım girip çıkıyordu fakat ondan sonra bu hanımefendiler bir halde yok oluyordu. Ted Bundy’nin öldürmüş olduğu hanımefendilerin hepsinin ortak bir noktası vardı. Tümünün ortadan ikiye ayrılmış siyah saçları ve beyaz tenleri vardı.

Ted Bundy’nin Öldürmüş olduğu Kadınlardan Biri

kurban

kurban

Bazı İşlediği Cinayetler

Ted Bundy’nin kayıtlara geçen ilk kurbanı 1974 senesinde oldu. Fakat aslen buluğluk yıllarında da katliam işlediği söylenmektedir sadece herhangi bir kayıt yoktur.

4 Ocak 1974’te ise gece 18 yaşındaki üniversite talebesi olan Joni Lenz’in kilitli olmayan camından girip genç kızı levyeyle dövdü ve çelikten yapılmış bir sopayla saldırı etti. Sabah Joni Lenz odasında yatağında baygın ve kanlı bir halde bulunmuş oldu. Genç kız ölmedi fakat ömrünün sonuna kadar kalıcı olabilecek beyin sarsıntısı geçirdi.

31 Ocak 1974 tarihinde bir öteki cinayetini işledi. Bu cinayetteki kurbanı gene bir üniversite talebesi genç kızdır. Lynda Ann Healy odasında oturuyorken Ted bundy odaya daldı ve kızı kendi tekmeleriyle bayılttı. Sonrasında genç kızı çarşafa sardı ve attı. Lynda Ann Healy’nin cesedi Seattle’daki bir dağda bulunmuş oldu. Bu ek olarak Ted Bundy’nin kayıtlara geçen ilk cinayetidir.

1974 senesinde minimum on genç kızı daha bu şekilde öldürdü. Ted Bundy, bir sakal bile bıraksa tipi tanınmaz bir hale geliyordu, görünüşünü değiştirmesi için bir gözlük takması yeterliydi. Bu yüzden bir türlü yakalanamıyordu ve adı “bukalemun” olarak anılmaya başlanmıştı.

Bukalemun lakabını almasının sebebini bu fotoğraflardan anlıyoruz

bukalemun

bukalemun

Gene 1974 senesinde 17 yaşındaki bir genç kıza saldırı etti hemen sonra boğarak öldürdü. Genç kızın cesedine dokuz gün sonrasında ulaşıldı.

Bir öteki cinayeti gene 17 yaşındaki genç kıza oldu. Cadılar Bayramı esnasında ansızın ortadan kaybolan genç kızın cesedine bir ay sonrasında göl kenarında ulaşıldı. Ted Bundy idam edileceği süre bu cinayeti itiraf etmiştir.

Mahkemeleri ve İdamı

avukatıyla şakalaşıyor

avukatıyla şakalaşıyor

Ted Bundy, hapise girdikten sonrasında birçok kez kaçma teşebbüsünde bulunduysa da tekrardan hücreye geri getirildi. Hapisteyken bile birçok genç hanımdan fanatik mektupları aldı. Ted Bundynin davaları 25 Haziran 1979’dan 29 Temmuz’a kadar sürdü. Bundy, Suçlu bulunduktan sonrasında hakim  tarafınca idam edilmesine karar verildi.

Yargıçın Ted Bundy’e son sözleri

İdamınıza karar verilmiştir, ölene kadar vücudunuza elektrik verilecektir. Delikanlı, hoşçakalın. Bunu samimi olarak söylüyorum, hoşçakalın.”

23 Ocak 1989 sabah 7.06’da Ted Bundy, elektrikli sandalyede ölüme mahkum edildi. 2.000 voltluk elektrik verildi. Bundy’nin son sözleri “akrabalarım ve dostlarım için sevgilerimi söylemenizi isterim” oldu. Bundy’nin ölümünden sonrasında binlerce şahıs kutlama yapmış oldu.

Bu fotoğraf ertesi gün tüm mahalli gazetelerde gösterildi.

otopsi

otopsi

Bir önceki yazımız olan Hasta Olmanızı Engelleyecek Beslenme Önerileri başlıklı makalemizde beslenin, Daha ve Doğru hakkında bilgiler verilmektedir.

Seri Katil Ted Bundy’nin İnanılmaz Hayatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kaçak Sigaranın Zararları Nelerdir ? İnternette Yaptığınız Yorumlar Artık Denetim Altında Konya Gezi Rehberi | Gezilecek Yerler | Otel Tavsiyeleri Seri Katil Ted Bundy’nin İnanılmaz Hayatı İtalya Prato Gezi Rehberi | Konaklama Önerileri | Yeme İçme Tavsiyeleri Porto Şarabının Ünlü Olmasının Sebebi Nedir ? Porta Şarabı Kaç Para ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: