Selülit Giderici Maske Nasıl Yapılır ?

Ana Sayfa » Kadın » Selülit Giderici Maske Nasıl Yapılır ?

Selülit Giderici Maske

Selülit, bilhassa bayanlar için giderilmesi ihtiyaç duyulan bir cilt sorunudur. Yaşam seçimi, beslenme şekli, hormonsal bozukluklar ve genetik yapı, selülit oluşmasında rol oynayan etkenlerdir.

Vücudun sarkmış dokusunun, yağ asitlerinni dengesiz dağılımı ve kasların gevşek bir yapıya haiz olmasından dolayı, pürüzlü bir cilt görüntüsü oluşur. Selülit, bilhassa bacak ve kalça bölgesinde görülür. Yağlı ve şekerli gıdalar ile beslenmek ve hareketsizlik en büyük tehdittir.

Selülit için alınacak önlemler içinde en önemlisi egzersiz alışkanlığının kazanılmasıdır. Şundan dolayı hareketsiz bir bedenin, kas gerginliği, yağ birikimine karşı direnci ve dokuların daha işlevsel yapısı azalır. Bolca su tüketimi ile vücut desteklenmeli, organik beslenmeye dikkat edilmelidir.

Beslenme ve egzersiz olarak önlemler alındıktan sonrasında, cilde uygulanacak organik maskeler de selülit giderici bir tesir bırakacaktır. Cildin hem içerden kuvvetli bir iyileştirmeye gitmesi hem de cilt yüzeyinden koruyucu ve sıkılaştırıcı bir selülit giderici maske ile tedavi etmek, iki yönlü olarak pozitif tesir verecektir.

Selülit İçin Kahve Maskesi

* 1 yiyecek kaşığı kahve (filtre kahve, türk kahvesi vb.)
* 1 yiyecek kaşığı limon suyu
* 1 yiyecek kaşığı zeytinyağı
* 1 yiyecek kaşığı bal

Kendi alanlarındaki sağlığa sayısız yararları yanında, cilt problemi için birleştirildiğinde fazlasıyla kuvvetli bir tedavi yöntemi olan bu besinler, tam bir karşımı elde edilene kadar karıştırılır.

Elde edilmiş karışım, selülit olan bölgeye sürülür. Eğer mümkünse cilde uygulanan karışımın gece süresince kalması yararını arttıracaktır. Kan dolaşımının artmasına, cildin gözeneklerinin açılmasına ve gerilmiş bir yapıya kavuşmasına niçin olacaktır.

Selülit maskesi, haftada iki ya da üç kez cilde uygulanmış olduğu takdirde kalıcı iyileşmelerin elde edileceği kanıtlatmıştır. Maske için kullanılacak kahve, şekersiz, katkı maddesi ilavesiz, suda çözülebilen türde olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Eylül Ayında Gökyüzünde Neler Oluyor? başlıklı makalemizde 1 ocak hangi burç, Ayında ve burçlar ve ayları yeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Selülit Giderici Maske Nasıl Yapılır ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Güçlü Ve Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin Soda’yı Deneyin Yoğurt Suyunun Cilde Sürülmesi Ve Faydaları Bebeklerde Deri Altı Kanaması Yüzünüzde Şişme Ve Pembeleşme Mi Var ? Dünyanın En Pahalı 10 Pickup Kamyonu Vücutta Aniden Çıkan Kırmızı Kabarcıklar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır