Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Scope Uygulamasını Kullananlar İçin 10 Tavsiye

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Scope Uygulamasını Kullananlar İçin 10 Tavsiye

Canlı yayın yapabilme uygulamalarının en çok kullanılanlardan biri şüphesiz Scope uygulaması. Uygulamayı ilk kez kullanacaklar için kullanımda zorluk çekmemeleri açısından birçok pratik bilgi mevcut. Bunlardan bir kaç tanesi şöyle;

1.Ayarları Kontrol Etme

Uygulamanın ayarlarına gidip yayının başlığını, bulunduğunuz konumu, canlı yayın sırasında insanların size göndereceği yorumları ve canlı yayınınızı kitlesel olarak ayarlayabilirsiniz.

2.Uygun Zaman Belirleme

Canlı yayına başlayacağınız zamanı izleyen kitlenize göre belirleyin.

3.Yapılacak Yayını Planlama

Canlı yayın yapacağınız konuyla ilgili önceden alıştırma yapmak izleyici çekmenize yardımcı olur. Daha kaliteli bir yayın akışı gerçekleştirebilirsiniz.

4.Canlı Yayının Saatini Duyurma

Yayın yapacağınız saate karar verdikten sonra Twitter‘dan profilinizi paylaşarak yayın saatinizi duyurun. Böylelikle sizi takip eden kişiler yayın yapacağınız saatte Scope uygulamasına giriş yapsınlar ve yayınınızı izlesinler.

5.Yayına Direk Girme

Yayın saatini duyurduktan sonra başladığını dakikadan itibaren izleyicilerin kanalınıza katılmasını beklemeyin. Bu size o dakikada kanalda olan izleyicilerin kaybı olarak dönebilir. Güzel bir giriş yaptıktan sonra direk konuya girmek daha avantajlıdır.

6.İzleyiciyle Etkileşime Girme

Yayına başladığınız andan itibaren videonuzun sol alt kısmında size yapılacak olan yorumlara cevap vermeniz daha çok izleyici kazanmanıza yardımcı olur.

7.Kendini Tanıtma

Konuya girmeden önce ilk defa sizi izleyecek olan seyircileri hesaba katarak çok kısa kendinizi tanıtın. Ardından konuya girin.

8.Yayın İçin Görsel Belirleme

Yayına başlamadan önce ilk açılışı yapmak için değişik, sıra dışı, ilgi çekici görseller seçebilirsiniz. Yayına ilk bu görselle girmeniz izleyici kazanmanıza yardımcı olur.

9.Yayını Kaydetme

Yaptığınız yayını bir yandan cihazınıza kaydedin ve sosyal paylaşım sitelerinizde yayın bittikten sonra paylaşın. Böylelikle o an yayına katılamayan izleyiciler daha sonraki yayınlarda katılabilme imkanı bulsunlar.

10.İzleyiciyi Harekete Geçirme

Yayın esnasında izleyicilerinizden kendi kanalınızı paylaşmalarını rica edin.

Bir önceki yazımız olan 89.Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu başlıklı makalemizde 89 oscar ödülleri en iyi film, 89. akademi ödülleri kazananlar ve 89. oscar ödülleri izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Scope Uygulamasını Kullananlar İçin 10 Tavsiye - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2017’nin En İyi Android Uygulamaları Çamlıca Tepesi Gezi Rehberi Sonbaharda Kilo Verme Yöntemleri 26 Eylül 2017 Günlük Burç Yorumları Dünyanın En Zenginleri Listesi | Aralarında Türk Var Mı Acaba ? Puma ve Rihanna 2018 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: