Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sarı Ballıbaba Otunun Faydaları

Ana Sayfa » Güncel » Sarı Ballıbaba Otunun Faydaları

Sarı Ballıbaba Otu Faydaları
Ballıbabagillerden olan sarı ballıbaba otu neredeyse her gün geçtiğiniz yollarda gördüğümüz sadece adını pek de fazla bilmediğimiz bir bitkidir. Bu bitkinin kendine özgü bir yetişme alanı yoktur. Bu da onu özgür bir nebat yapar ve duvar diplerinde çalılıkların içinde yetişmesine müsaade eder. Sarı ballıbaba otu adını bulunmuş olduğu familyasından ve sarı renge haiz olan çiçeklerinden alır. Aslına bakarsak çiçekleri olmadan neredeyse ısırgan otuyla ayırt etmek imkansızdır diyebiliriz. Isırgan otunun yetişebildiği her yerde yetişebilen sarı ballıbaba otu yararlarıyla uzun senelerdir insanların birçok hastalığına derman olur.

Sarı ballıbaba otu, insanlara şifa olan ve alternatif tıbba da oldukça yararı dokunan bir bitkidir. Halk içinde pek bilinmeyen ve yararlarını da gizleyen bu nebat üstünde meydana getirilen araştırmalardan görülüyor ki iç hastalıklarının birçoğunun tedavisinde kullanılabiliyor. Sizlere yararlı olacağını düşündüğümüz bu yazıda sarı ballıbaba otunun faydalarını anlattık.

Sarı Ballıbaba Otunun Yararları Nedir?

1. Tane Düzensizliğini Engeller

Hanımefendilerin birçoğunun dönem dönem yaşamış olduğu tane düzensizlikleri kimi vakit bazı hastalıkların habercisi olabiliyor. Bu rahatsızlıklar genel anlamda rahimle ilgili rahatsızlıklar diyebiliriz. İlk olarak rahimde bulunan sorunları çözerek sonrasında da tane düzensizliğini yok ederek sarı ballıbaba otu birçok hanım rahatsızlığında kullanılabiliyor.

2. Kanı Temizler

Enfeksiyon sebebiyle oluşmuş iç hastalıkların genel anlamda kan içinde izlerine rastlanıyor. Kanın içinde bulunan enfeksiyon ve mikroplar organik olarak sarı ballı baba otu ile temizlenebiliyor. Bu şekilde iç hastalıklarının vücutta oluşan tesirleri azalıyor.

3. İdrar Yolları Enfeksiyonunu Bitirir

İdrar yolundaki enfeksiyon emarelerini genel anlamda şahıs tuvalette farkına varır. Enfeksiyon olduğu durumlarda kişilerde çoğu zaman yanma görülür. Bu yanmadan dolayı şahıs tam olarak tuvaletini yapması imkansız ve bu yüzden de devamlı tuvaleti varmış hissine kapılır. Emareler hem kişinin sağlığına ciddi zarar verirken hem de toplumsal yaşamını etkisinde bırakır. Bu belirtilerin önünü kesmek için kullanılan sarı ballıbaba otu yararını kısa süre içinde gösterecektir.

4. Böbrek Rahatsızlığını Geçirir

Böbreklerde oluşan problemler ileride ciddi hasarlar bırakarak kişinin dirimsel fonksiyonlarına zarar verir. Bu zararların önüne geçebilmek adına zamanında doğru müdahale yapılması gerekiyor. Böbreklerde en fazlaca görülen rahatsızlıklar üşütmeler, bilhassa mesane üşütmeleri rahatsızlıklarıdır. Kişinin ağrılı bir süreç yaşamasına yol açan bu rahatsızlıklara irin söktürücü özelliği bulunan sarı ballıbaba otu yararlı olur. Sarı ballıbaba otu her gün tertipli olarak içilmesi durumunda kısa sürede etkili olacaktır.

5. Kalp Ödemlerini Temizler

Kalp hastalıkları ciddi olan rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlıklar içinde kalp ödemi de bulunur. Kalp ödemi, kişinin direkt sağlığını tehlikeye atan bir kalp rahatsızlığıdır. Genel olarak kalp ilaçlarının yan tesirleri bayağı fazla olduğu şeklinde kişide bazı değişik hastalıklara da yol açabilir. Bunun için en organik çözüm sarı ballıbaba otu diyebiliriz. Sarı ballıbaba otuyla beraber meydana getirilen kür ile kalpte oluşan ödemler temizlenir. Bu sayede hem kişinin kalp hastalıkları giderilir hem de kalbi korunur. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta ise kalp hastaları sarı ballıbaba otu kullanmadan ilkin kesinlikle doktorlarına başvurmalıdır.

6. Sindirim Hastalıklarına Çözüm Olur

Sindirim sistemi en küçük stresten bile etkilenebilen bir sistemdir. Bu kadar kırılgan oluşundan dolayı sindirim sistemine iyi bakmak gerekir. Sindirim problemleri öteki sistemleri de negatif etkileyerek kişinin sağlığını tehlikeye atmakla birlikte günlük hareketlerinin de kısıtlanmasına niçin olabilir. Sindirim rahatsızlıklarının önüne geçebilmek için kullanılan ilaçlara bir süreden sonrasında vücut bağışıklık kazanıyor ve tesir etmemeye başlıyor. Bu da daha etkili bir ilaç kullanımı alışkanlığını doğuruyor. Bu tür ilaçlar kullanmak yerine sarı ballıbaba otu kullanarak sindirim hastalıklarına organik çözüm bulabilirsiniz.

7. Mesane Felcini Engeller

Yaşlıların kasları bir süre sonrasında eriyerek hem kuvvetsiz kalmasına hem de başka hastalıkların oluşmasına niçin oluyor. Bu hastalıklardan bir tanesi de mesane felci olarak karşımıza çıkıyor. Mesane felcinin yan tesirleri kişinin hem sağlığını bozuyor hem de ruhsal olarak negatif etkiliyor. Mesane kaslarının nüzul geçirmesiyle beraber kişide idrar tutamama ve tuvaletini bilememe durumları oluşuyor. Genel anlamda felçli olan bölgeyi kurtarmak oldukça zor olsa da sarı ballıbaba otu bunu başarabiliyor. Sarı ballıbaba otunun tertipli kullanımında oldukça kuvvetli pozitif etkilerini görebilirsiniz.

Sarı Ballıbaba Otu Iyi mi Kullanılır?

  • Sarı ballıbaba otu kullanımında kişinin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan bazı noktalar vardır. Sarı ballıbaba otunun düzensiz olarak kullanımında yarar sağlanamayabilir. Bu sebeple dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim nokta tertipli kullanımı diyebiliriz.
  • Sarı ballıbaba otu iç hastalıklarda etkili olan bir bitkidir. Bu sebeple sarı ballıbaba otunun deriye nüfusu ile kullanımı, doğru değildir. Bundan dolayı genel anlamda kür halinde tüketilmesi gerekir.
  • Sarı ballıbaba otunu aktarlardan temin edebileceğiniz benzer biçimde şifa marketlerde de bulabilmeniz mümkün. Sarı ballıbaba otunun aktarlarda genel olarak yaprak formunu bulabilirsiniz. Yaprak formu ile satın aldığınız sarı ballıbaba otunu kaynatarak içebilirsiniz. Eğer damak tadınıza uygun eğer olmazsa, içine bal ilave ederek tatlandırabilirsiniz.
  • Sarı ballıbaba otunun deriye nüfusu ile kullanımının doğru olmadığından bahsetmiştik. Fakat sarı ballıbaba otunun yaralar üstünde mühim tesiri bulunur. Sarı ballıbaba otunu kaynatıp, süzdükten sonrasında yara bölgesine uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan nokta ise bir tek yara bölgesine uygulamanızdır. Yaranın dışarısında kalan bölgelere karışımı sürmemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Meryem Ana Otunun Faydaları Nelerdir ? başlıklı makalemizde cevat aksit meryem ana otu kullanimi, ibrahim saraçoğlu meryem ana otu ve meryem ana eli otu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sarı Ballıbaba Otunun Faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Fazla Şeker Tükettiğinizi Gösteren Belirtiler Diyet İçecek Ve Yapay Tatlandırıcılardan Uzak Durun ! Uçakta Rahat Uyuma Yöntemleri Yavru Kediye Tecavüz Olur Mu ? Oldu !!! Kilo Vermek İçin Öneriler Kadınlar Kulübü Tatil Cenneti Isparta Kuyucak | Gezi Rehberi | Otel Tavsiyeleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır