Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sakın Maden Suyunu Bardakla İçmeyin !

Ana Sayfa » Güncel » Sakın Maden Suyunu Bardakla İçmeyin !

Uzmanlar uyarıyor: Maden suyundan istediğiniz faydayı alabilmek için bardakta içmeyin!
Günde minimum iki şişe tüketilen maden suyu hipertansiyon sorununuz yoksa vücudun tüm mineral ihtiyacını karşılıyor ve hem de mide hastalıklarına iyi geliyor, şeker hastalığı ve gutun tedavisinde, böbrekteki taş oluşumunun engellenmesinde de uzmanlarca tavsiye ediliyor.

Maden suyu vücuttaki sıvı dengesinin sağlanmasında da mühim rol oynuyor. Sadece tüm bu yararları sağlaması için maden suyunun bardakta değil cam şişesinde tüketilmesi gerekiyor.

Vücudunuz gün içinde hareketle ya da çeşitli sebeplerden sıvı ve mineral kaybeder. Kaybettiğiniz bu değerleri günde minimum 2 şişe Maden suyu içerek geri kazanmış olmuş olursunuz. Şişesinde tüketilen maden suyu kapağı açıldığında herhangi bir kabarcıklaşma meydana gelmiyor sadece bardağa boşalttığınızda aşırı bir köpürme olup maden suyundaki gazın (Co2) kaçmasına sebep oluyor. Bunun sebebi ise bulaşık makinesinden çıkan bardakların dahi yeterince steril olmamasıdır. Uzmanlar maden suyunun yararlı olabilmesi için tamamen hijyenik ve besin standartları doğrultusunda hususi üretilen cam şişelerinde tüketilmesi üstünde önemle duruyorlar.

İşte maden sularının muhteviyatında yer edinen ve sağlığınıza sıhhat katan mineraller:

MAGNEZYUM
Hücre zarı, hücre içi ve hücre çekirdeğindeki birçok biyolojik vakalara etkilidir ve kas ile sinirlerdeki elektrik ikazlarının iletilmesini sağlar. Kalp ve damar hastalıklarına karşı korunmanızı sağlar. Enfarktüs geçiren insanlarda magnezyum düşüklüğü saptanmıştır. Damar sertliğine neden olan damarlardaki yağ ve kalsiyum birikmesi de çoğu zaman magnezyum eksikliğinden meydana gelmektedir.

SODYUM
Sodyum; vücut sıvılarında en fazla bulunan elementtir ve sıvı dağılımı ile sıvı dengesinin düzenlenmesini sağlar. Ek olarak asit-baz dengesi ve sinir ikazlarının taşınması da sodyumun en mühim görevlerindendir. Kalsiyum; vücudumuzda en fazla bulunan elementtir. Kemik yapısının yanı sıra kas kasılmalarının düzenlenmesine, sinir ikazlarının taşınmasına, hücre zarlarında iyon değişimine, hormonların, sindirim enzimlerinin ve nörotransmitterlerin salgılanmasına destek sunar. Yaşla ilgili kemik kayıplarını ve kırılmalarını önler. İçerisinde kalori ve kolesterol olmadığı için maden suyu, kalsiyum açısından süte en iyi alternatif olmaktadır.

BİKARBONAT
Bikarbonat; mide hastalıklarına iyi gelir, şeker hastalığı ve gutun tedavisinde, böbrekteki taş oluşumunun engellenmesinde tavsiye edilir.

SÜLFAT
Sülfat; bağırsakların ve safra kesesinin tertipli çalışmasına destek sunar. Hamilelik, beslenmeye bilhassa dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir dönem. İnsan vücudu bebeği besleyebilmek ve gelişmesini sağlamak için normalden daha çok besin, sıvı, mineraller ve vitaminlere gerekseme duyar. Bu katkıyı naturel yoldan sağlayabilmek için hamilelikte tertipli olarak maden suyu tüketimi tavsiye edilir. Öte taraftan maden suyu, böbrek taşlarının oluşumunu da engeller. Aynı su benzer biçimde maden suyu da tüketerek vücudunuzda böbrek taşı oluşumunu engelleyebilirsiniz bundan dolayı böbrek taşının oluşumunun en büyük sebebi kafi oranda sıvı tüketilmemesidir.

Bir önceki yazımız olan Hasta Olmanızı Engelleyecek Beslenme Önerileri başlıklı makalemizde beslenin, Daha ve Doğru hakkında bilgiler verilmektedir.

Sakın Maden Suyunu Bardakla İçmeyin ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Murt Meyvesinin Faydaları Güçlü Ve Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin Soda’yı Deneyin Apple Yeni urBeats3 Kulaklığı Duyurdu Yok Artık Diyeceğiniz , Yıllar Önce Beraber Olmuş Ünlüler Aç Kalmadan Kilo Vermek İster Misin ? İçeri Buyur Zayıflatan Baharat Karışımı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır