Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözüm Arayanları Konuya Alalım

Ana Sayfa » Güncel » Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözüm Arayanları Konuya Alalım

Stres, sağlıksız beslenme, ilaç kullanımı, yaşlılık ve genetik faktörler benzer biçimde nedenlerden dolayı erişkin bireylerin, yüzde doksanında saç dökülmesi yaşanıyor. Saç dökülmesi; çoğu zaman erkeklerde alın bölgesinde genişleme ve tepede kellik, hanımlarda ise alında genişleme ve saçlarda seyrekleşme şeklinde görülüyor.

İlk kez vatanımızda uygulanan gübreleme ve çapalama tekniği ile acılı saç ekimi işlemleri bitiyor. Bu yöntem, saçlarda aşırı dökülme ve seyrekleşmeye organik ve kalıcı çözüm sunuyor.

Her 10 Kişiden 9’u Saç Dökülmesi Yaşıyor
Birçok yöntemi bir arada uygulayarak, kokteyl bir tedavi geliştiren Uzm. Dr. Kamil Teker, Kombine Tamamlayıcı Tıp alanındaki klinik uygulamalarla, saç dökülmelerinde azalmanın yüzde doksana vardığını belirtti. Dr. Kamil Teker şu şekilde konuştu: ‘Saçlı deride averaj 100.000 saç bulunur.

Normalde, erişkinde günde tarama, yıkanma yada çekmeye bağlı olarak 50-100 tane saç teli dökülür. Yaygın bir saç kaybının klinik olarak gözlenebilmesi için saçların minimum %25’inin kayba uğramış olması gereklidir. Kişideki günlük kıl kaybı cinsiyet, ırk yaş ve muhtemelen genetik faktörlere bağlı olarak değişmiş olur. Saç dökülmesinin değerlendirilmesi hastanın şikâyetine dayanılarak, rahat çekme testiyle ve saç diplerini inceleyen trikogram vasıta ile yapılabilir. Kolay çekme testiyle, her alanda 3-5 tel saçın gelmesi, belirgin bir saç seyrelmesi gözlenmemesine karşın, dökülmenin var bulunduğunu doğrular. Yaşlanmaya bağlı 40-50 yaş grubunda aşırı saç dökülmesi gelişmektedir. Bilhassa hanım ve erkeklerde alın ve kafa tepesinde kellik tablosuna varmaktadır.

Saç köklerinin kafi beslenmesi
Seneler içinde yaşlanmaya bağlı gelişen aşırı saç kaybının ana sebebi saç teli kökündeki sinir duyusu eksikliğidir. Kafa bölgesindeki yumuşak dokuda gelişen kireçlenme sebebiyle sinir duyusu zayıflamaktadır. Sinir duyusundaki zayıflama sebebiyle yumuşak dokudaki kan ve lenf dolaşımı azalmaktadır. Saç köklerindeki hücrelerde beslenme ve bakım eksikliği sebebiyle saç telleri aşırı dökülmeye başlamaktadır. Kombine tamamlayıcı tıp tekniği ile kafa derisindeki sinir duyusu verimli ve kafi seviyeye çıkartılır. Sinir duyusunun düzgüsel seviyeye çıkması ile birlikte derideki kan ve lenf dolaşımı kafi miktara erişir. Saç köklerinin kafi beslenmesi ve bakımının sağlanması ile saç dökülmesi düzgüsel seviyeye iner. Tedavi süreci ve sonrası yeni saç telleri gelişebilmektedir. Saç tellerinin sıklığında artma ile saç seyrekliği iyileşmektedir.

Saç Ektirmek Tek Çözüm Değil
Tamamen kelliğe varan tablolarda saç ektirmenin tek çözüm bulunduğunu kabul eden Uzm. Dr. Kamil Teker, erişkin bireylerin genel problemi olan saçlarda aşırı dökülme ve seyrekleşmenin tedavisinde birçok yöntemin kullanıldığını söylemiş oldu. Kendi uyguladıkları yöntem dışındaki yöntemlerin sararmış ve kurumakta olan tarlayı geçici sulama şekilleri ile sulamaya benzediğini, bundan dolayı sonuçların yetersiz kaldığını ve geçici düzelme sağladığını beyan etti. Oysa kendi şekillerinin tarlaya gelen suyollarını temizlemek ve suyun akım miktarını arttırmak ve saç derisine uyguladıkları, çapalama ve gübreleme benzeri, naturel kokteyl kombine uygulamalarla tarlayı yeşerttiklerini ve bundan dolayı hem daha verimli, hem daha naturel ve hem de daha kalıcı çözüm sağladıklarını söylemiş oldu.

Ne Kadar Sürüyor?
Kombine tamamlayıcı tıp tekniği uygulamaları ile saç dökülmesinin ana sebebini düzeltmek suretiyle iyi ve kalıcı netice aldıklarını söyleyen Uzm. Dr. Kamil Teker; seans sayısının kişinin yaşı esas alınarak belirlendiğini dile getirdi. 20-40 yaş için 6-8 seans ve 45-60 yaş arası için 10-12 seans uygulama ile yüzde seksen başarı sağlandığını sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ? başlıklı makalemizde instagram fotoğraf indirme iphone, instagram fotoğraf indirme pc ve instagram fotoğraf indirme programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözüm Arayanları Konuya Alalım - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türk Ünlülerin Yüzükleri 4 Bin Kişinin Öldüğü Dünyanın En Büyük Depremi Bu Meyveler Cilde Çok İyi Geliyor Kenger Kavurması Tarifi 14 Eylül 2017 Günlük Burç Yorumları Yeni Volkswagen T-Roc Suv Modeli | Detaylı Bilgi Ve Resimler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır