Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Retro Makyaj Nasıl Yapılır ? İpuçları Nelerdir ?

Ana Sayfa » Güncel » Retro Makyaj Nasıl Yapılır ? İpuçları Nelerdir ?

Güzellik ve bakımın vazgeçilmezi olan makyaj oldukça geniş bir alandır. Günümüzde makyaj teknikleri de oldukça değişmiş ve gelişmiştir. Yıllara nazaran değişim göteren moda, makyaj tekniklerini de fazlasıyla etkilemektedir. Mesela bazı yıllarda nefes ve mat makyajlar moda olurken bazı yıllarda ise canlı renkler kullanılarak meydana getirilen parlak makyajlar moda olmaktadır. Makyaj modasına yetişebilmek için moda gündemini iyi izlemek gerekmektedir.

Makyaj teknikleri içinde yer edinen retro makyaj tekniği ise oldukça sıradışı ve değişik bir makyajdır. Retro makyaj 1960 yıllarında ortaya çıkmıştır. İngiltere asilzadesi bayanların yapmış olduğu makyajları retro makyajlara örnek olarak gösterebiliriz. Bu makyaj tekniği ile yüz ifadesinde daha derin anlamlar oluşturulur.

Günümüzde de oldukça sık kullanılan retro makyajın iyi mi yapıldığına bakalım
Retro makyaj görüntüsü kusursuz bir görüntüdür. Sima ifadesi hafifçe donuk, cilt ise tam bir usta ressam tablosu gibidir. Bu makyajda mühim olan koyu ten rengine haiz olmamaktır. Retro makyajda koyu renk ürünler de tercih edilmez. Hedeflenen durum makyajın açık renkte olmasıdır. Bundan dolayı kapatıcılar dahi koyu renk kullanılmaz.

Abartıya Kaçmayın: Retro makyajda fazlaca fazla abartmadan aşırıya kaçmakta bir sakınca yoktur. Şundan dolayı bu makyaj sıradışı bir görünüm sağlar. Gözlerin ve kirpiklerin belli olması önemlidir. Bu belirginliği sağlamak ve takma kirpik tesiri yaratmak için rimelin fazla kullanılmasının ziyanı yoktur. Retro makyajda aslolan hedeflenen durum beyaz bir tende belirgin gözler ve belirgin dudaklar oluşturmaktır. Bu yüzden gözleri ve dudakları büyük gösterecek makyaj şekilleri denenebilir.

Retro makyaj Malzemelerinizi Hazırladınız mı?
Retro makyaj yapımı için malzemeler hazırlandıktan sonrasında makyaja başlama sırası gelmiştir. İlk olarak beyaz ve transparan olan bir pudra ile cilt kapatılır. Burada unutulmaması ihtiyaç duyulan nokta pudra kullanmadan ilkin kesinlikle nemlendirici sürmek gerektiğidir. Nemlendirici tüm cilt tipleri için kullanılması gerek bir malzemedir. Kuru, yağlı ya da karma ciltlerden hangisine haiz olursanız olun cildinizi nemlendirmek zorunda olduğunuzu ihmal etmeyin. Cilt nemlendirme işlemi halledildikten ve yüz pudra ile kapatıldıktan sonrasında makyajın öteki aşamasına geçilir.

Gözlerin Büyük Görünmesi: Retro makyajda gözlerin büyük görünmesi icap ettiğini söylemiştik. Bu aşamada gözleri büyük göstermek için göz çukuruna beyaz bir kalem ya da far sürülmelidir. Göz üzerine sürülecek olan eyeliner ise likit olmalıdır ve kesinlikle kuyruklu olarak sürülmelidir. Kirpikleriniz oldukca kısa ise büyük göz görünümüne haiz olabilmek için takma kirpik kullanabilir ve bol miktarda rimel sürebilirsiniz.

Dudakların Büyük Görülmesi: Retro makyajın son aşamasında ise dudaklar üstünde istenen tesir yaratılmak için uğraşılır. Amaç dudakların büyük gözükmesidir. Fakat dudaklar gözlerden daha ön planda olmamalıdır. Dudak kalemi kullanılarak dudaklar güzel bir halde çerçevelenir ve ondan sonra ruj sürülür. Rujun kırmızı ya da pembe renkte olması daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sarı Ballıbaba Otunun Faydaları başlıklı makalemizde eflatun çiçekli ballıbaba, mor ballıbaba çiçeği faydaları ve sarı ballıbaba nerede satılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Retro Makyaj Nasıl Yapılır ? İpuçları Nelerdir ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Maden Suyunun Zararları Nelerdir ? 100 Yıl Sonra Teknoloji Nasıl Olacak ? Soğuk Havalarda Cilt Kuruluğu İle Nasıl Baş Edilir? Kilolardan Kurtulmak İçin Bitkisel Yardım Muzun Faydalarını Öğrenince Çok Şaşıracaksınız Yüz Yıkarken Yapılan 8 Hata

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır