Pratik Fönlü Saç Modelleri 2018

Ana Sayfa » Moda » Pratik Fönlü Saç Modelleri 2018

Fön, günlük hayatta sıkça kullandığımız saç modellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Hızlıca yapılabilen ergonomik bir model olması ve saçı derli toplu gösterebilmesi sebebi ile bayanlar içinde oldukça da sevilen bir saç modeli olarak kendisini gösteriyor. Çoğu zaman fönlü saçlar denilince aklımıza çoğu zaman düz formda saçlar aklımıza gelmektedir. Sadece fönün birçok çeşidi mevcuttur ve her biri saça değişik bir hava verebilmektedir. Bu yazıda sizler için fönlü saç modellerini ele alacağım. Öncellikli olarak fön çekerken dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan hususlardan bahsedeceğim. Arkasından ise fön çeşitleri hakkında bilgilendirme yapacağım.

Fön Çekerken Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar

  • Fön, birçok değişik şekilde saça uygulanabilen bir saç modelidir. Sadece tüm modellerde saçlar düzeltilerek tüm hatlarıyla ön plana çıkarıldığı için dikkatli olmakta yarar görüyorum. Saçlardaki kırklar ya da boya esnasında oluşan kusurlar daha oldukça ön plana çıkacağı için fön çekmeden ilkin her daim saçlara rutin bakımı yapılmalıdır.
  • Saçların temizliği fön çekmeden ilkin dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir öteki husustur. Temiz olmayan bir saça fön çekildiğinde saç meydana getirilen işlem yardımıyla daha da basılacak ve sönük gözükecektir.
  • Fönü sabitlemek ve uzun süre dayanmasını sağlamak için sprey, köpük wax şeklinde bazı saç şekillendirici ürünlerden yardım alınabilir. Sadece organik ve sıhhatli bir görünüm için bu ürünlerin kullanımını indirmekte yarar var.
  • Fön çektirmek her türlü saç uzunluğuna ve modeline giden bir saç şeklidir. Saçınızın şekline nazaran (kattan oluşan olması, kısa olması ya da bombeli bir kesime haiz olması şeklinde) fön modellerinden birine karar verebilirsiniz.
  • Fön çektirirken göz önüne almanız ihtiyaç duyulan bir öteki husus da yüz biçiminiz olmalıdır. Mesela uzun bir yüze sahipseniz dümdüz bir fön bazı hallerde sönük duracağı için yüzünüzün uzunluğunu daha fazlaca vurgular. Oysaki dalgalı bir fönle daha hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Fön, çoğu zaman fön makinesi ya da düzleştirici şeklinde sıcaklığı devasa yükseklikte olan elektrikli aletlerle çekilmektedir. Sık sık fön çektirdiğiniz takdirde ise bu aletlerin sıcaklıkları saçlara ciddi zararlar vermekte hatta bazı hallerde yanmalarına da sebep olabilmektedir. Bu sebepten dolayı, fön çektirmeyi seven biriyseniz saç bakımınızı dikkatsizlik etmemeniz, nemlendirici maskeler ile saçlarınızı beslemeniz gerekmektedir.

Fönlü Saç Modelleri

Fön Çeşitleri

  1. Düz Fön: Fön denilince akla ilk gelen model olduğu söylenebilir. Saçların dümdüz ve derli toplu gözükmesini sağlar. Mütevazı bir model oluşu sebebi ile gündelik olarak kullanılabilecek bir model olduğu şeklinde resmi ortamlarda da kullanıma uygundur.
  1. Dalgalı (kırık) Fön: Kırık fön diye de isimlendirilen bu fön modeli ile saçlarınızın uçları dalgalı bir hal alır. Dalgalı fön yardımıyla oldukca fazla emek harcamadan özenli bir görünüme kavuşmuş olmuş olursunuz. Bu saç modeli ile gündelik bir şıklık elde edeceksiniz.
  1. İçe yada Dışa Kıvrık Fön: Bu fön modelinde de saçlar düz olarak iner sadece uçları fırça yardımı ile içe yada dışa doğru kıvrılmıştır. Bu tür modeller ile düz föne oranla saça daha hacimli bir görüntü kazandırabilirsiniz. İçe kıvrık fön saçları bombeli bir kesime haiz olanlara daha oldukça yakışırken, dışa kıvrık fön ile de kattan oluşan kesime haiz saçlarınızda daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Allık Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Allık, Nelerdir ve Noktaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Pratik Fönlü Saç Modelleri 2018 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sürpriz Sonla Biten Birbirinden Mükemmel 10 Film Saç Renginde 2018 Modası | En Yeni Saç Modelleri Metabolik Sendrom Beslenme Tedavisi Skoda’da Artık Elektrikli Araç Üretiyor | Vision E En Çok Oynanan E-Spor Oyunları 2017 Erken Kalkmak İçin Birbirinden Değerli Tavsiyeler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır