Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Oyuncularını Trolleyen 7 Oyun

Ana Sayfa » Teknoloji » Oyuncularını Trolleyen 7 Oyun

Trollemek tam olarak sözcük anlamı olmasa da şakalanmak anlamında bir sözcüktür. Oyun yapımcıları kimi zaman kullanıcılarına bu tip şakalar hazırlayabiliyorlar. Oyun yapma işi zor bir iştir. Birbirinden bağımsız birçok ekibin çalmış olduğu bu alanlar ortak bir işin değişik kısımlarını hazırlayarak son olarak bu işleri birleştirme yoluna gitmektedirler. Oyun birçok alanda kendini gösteren günümüzün en fazlaca dikkat çeken eğlence araçları içinde yerini alır. Bu ekiplerde kullanıcıya minik şakalar yapmak isteyen kişiler de olabiliyor. Oyunun hazırlanma kısmında bu eklemeleri yaparak ortaya gülünç trollemeler çıkarabiliyorlar.

GTA 5

Gta 5‘te yer edinen bir vazife olarak deniz altıyla 30 tane parça toplamamız isteniyordu. Hareket kabiliyeti oldukca düşük olan bu deniz altı ile Los Santos’un etrafına yayılmış 30 gizli saklı parça toplamamızı sağlıyordu. İşin troll kısmı ise bu görevi zor bela da olsa bitirebildiğimizde ödülün yalnız 10 dolar olmasıydı.

Batman: Arkham Asylum

En acımasız trollerden biri olarak Scarecrow’un gazından etkilenmiş olarak Arkham Asylum’a doğru ilerlendiğinde CD bozulmuş benzer biçimde bir ekran karşımıza çıkıyor. Oyun Xbox’ta açıldığında konsolun en büyük problemi olan “kırmızı ışık” simgesi ile karşılaşıyorlar.

Diablo 3

Diablo kan ve korku dolu bir oyundur. Sadece Blizzard bu mevzuda bir trollemeye imza atmıştır. Oyunda Whimsyshire adlı yeri bulduğunuzda uyuşturucu etkisindeymiş şeklinde gökkuşaklarının, unicornların, sevginin toplandığı bir yer olarak karşımıza çıkmakta.

Penn and Teller’s Smoke and Mirrors

Ufak ufak oyunlardan oluşan bu yapımda yaşam törpüsü olan bir ufak oyun mevcuttu. Bu oyunda gerçek bir tır şoförü olarak vazife yapıyordunuz. Tamamlamanız ihtiyaç duyulan 663 kilometrelik yolu gerçek zaman içinde eşdeğer şekilde tamamlıyorsunuz.

Metal Gear Solid 3

Oyun Snake isminde sevilen bir karakter ile oynanmaktaydı. Sadece şirket oyuna Snake ile başlatıp Raiden ile oynama imkânı tanıyordu. Bu durum kullanıcıları tarafınca fazlaca tepki çekmişti. Şu demek oluyor ki Snake bir tek giriş sahnesinde yer alıyordu. Oyunu “Metal Gear Solid 2’yi severim.” seçeneğini işaretlerseniz Halo atlayışından ilkin Snake karakteri Raiden maskesi takıyor ve o yuhalayanlara bir gönderme yapıyordu.

DmC: Devil May Cry

Oyunun karakterlerinden Dante açığa çıktığında kafasına bir peruk konuyordu. Bu durumda asla beklenmedik bir söz söylüyordu: “Not in a milion years”. Dante bu hale geleceğini hiçbir vakit düşünmemişti.

Assasin’s Creed 4: Black Flag

Assasin’s Creed oyun piyasasının temel yapıtaşlarından biri. Oyunda bulunan kısımlardan önde gelen Abstergo kısmında “Abstergo Projeleri” buluyorduk. Öteki Assasin’s Creed projeleri içinden seçilen bir karakter geçmişe gönderilecek ve proje tamamlanmaya çalışılacaktı. Bu durum “Assasin’s Creed milattan öncesini anlatacak” şeklinde ortaya atılmış spekülasyonlarla dalga geçmekteydi.

Bir önceki yazımız olan iOs 11 Tanıtım Videoları Yayınlandı | Yeni Özellikler Herkesi Şaşırtacak başlıklı makalemizde ilgili, video ve Yayınlandı hakkında bilgiler verilmektedir.

Oyuncularını Trolleyen 7 Oyun - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tatili Ucuza Getirmek İçin Bakın Neler Yapıyorlar ? A Vitamini Faydaları Ve Zararları İhmal Edilen Astım KOAH’a Dönüşebilir Çalışırken Enerjik Durmak İçin Öneriler Kitap Kurdu Olanlar İçin Ölmeden Önce Okunması Gereken 15 Eser Evde Saç Nasıl Boyanır Resimli Anlatım

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır