Organik Cilt Bakım Ürünleri Markaları

Ana Sayfa » Güncel » Organik Cilt Bakım Ürünleri Markaları

Cilt bakımı için tertipli olarak kullandığınız ürünleri, doğru uyguladığınıza güvenilir misiniz? Para ve süre harcayarak gerçekleştirdiğiniz cilt bakım rutinlerinden en etkili neticeleri almanız için sizlere ipuçları sunuyoruz. Temizleyici, tonik, serum ve nemlendirici şeklinde ürünlerin iyi mi uygulandığını öğrenmek için, cilt bakım ürünlerinin kullanımıyla ilgili haberimizi derhal okumaya başlayın!

Yüz temizleyiciler

Cildinizi temizlemek için, köpük yada jel yapıda ürünler kullanıyorsanız, ürünü parmak uçlarınızla cildinize iyice yaymalısınız. Daima dairesel hareketlerle, yüzünüze masaj yaparak uygulayın, arkasından iyice durulayın. Temizleme losyonu kullanıyorsanız, kuru cilde uygulamak daha doğru olacaktır. Cildinizi duruladıktan sonrasında tek kullanımlık, yumuşak bir havlu kağıtla yüzünüzü silin. Yatmadan ilkin cildi temizlemek, cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Böylece, bir tek makyajı temizlemekle kalmıyor, nemlendirici ya da serum için temiz bir zemin hazırlıyorsunuz. Ek olarak, tüm gün yüzünüzde biriken yağ ve kirden kurtuluyorsunuz.

Tonikler

Toniği cilde spreyle uygulamak yerine, pamuk yardımıyla uygulamalısınız. Böylece, cildi kalıntılardan daha iyi arındırabilir, kaybedilen nemi geri kazandırabilirsiniz. Tonik seçiminde, alkol içermeyen ürünleri tercih edin. Pamuk yardımıyla tonik uygularken, yumuşak hareketlerle, cildi yormamaya itina gösterin.

Serumlar

Tertipli uygulanan serumlar, gözenekleri arındırmaktan kırışıklıkları yok etmeye kadar birçok mevzuda etkiye haizdir. Yüzünüzü temizledikten sonrasında, üründen elinize bezelye tanesi kadar alın ve tüm yüze hatta boyun bölgesine masaj yaparak uygulayın. Bu uygulamayı, gün içinde makyaja başlamadan ilkin de yapabilirsiniz. Serumlar, gece ve gündüz serumları olmak suretiyle ikiye ayrılır. Serum alırken ve uygularken bu detaya da dikkat etmek gerekir.

Nemlendiriciler

Nemlendirici, en mühim cilt bakım rutinlerinden biridir. Nemlendirici uygularken yalnızca yüzünüze değil, boynunuza da uygulamalısınız. Üründen elinize kafi oranda aldıktan sonrasında, cildinize eşit oranda dağıtın. Kuru bir cildiniz var ise, cildinizi daha iyi nemlendirmek için kat kat nemlendirici sürmek isteyebilirsiniz. Bu, gözenekleri tıkar ve cildinizin nefes almasına engel olur. İnce tabakalar halinde, ara ara nemlendirmek cildiniz için daha iyi olacaktır.

Göz altı kremleri

Göz kremi uygularken, ürünün geleceği bölgeye dikkat etmek gerekir. Göz çevresi, son aşama duyarlı bir bölgedir. Göz kremini, daima göz çukuruna, dıştan içe doğru, yumuşak hareketlerle ve parmak uçlarınız yardımıyla uygulamalısınız. Kirpiklere yakın sürmemeye dikkat edin. Bu, kremin gözünüze girmesine ve gözde kızarma niçin olur. Kırışıklıkları önlemek için sürdüğünüz göz kremini, yüzük parmağınızla tampon hareketler yaparak uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vücutta Aniden Çıkan Kırmızı Lekeler başlıklı makalemizde Çıkan, Geçer ve Kızarıklıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Organik Cilt Bakım Ürünleri Markaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bali’de Gezilmesi Gereken Yerler Göz Nezlesi Tedavisi Snapdragon 845 Kullanan Telefonlar | Snapdragon 845 Chromebook Xiaomi Redmi Note 5 Pro Türkiye Fiyatı Slovakya Vatandaşlığı Nasıl Alınır? Uzun Süreli İlişki İçin Yapılmaması Gereken 17 Şey

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır