Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Online Alışverişlerde Karşılaşabileceğiniz Tehlikeler

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Online Alışverişlerde Karşılaşabileceğiniz Tehlikeler

İnternet kullanımının geliştiğini bilmeyen yoktur herhalde. O şekilde ki, eskiden hayal olan cep telefonlarıyla bugünlerde ne işlemler yapıyoruz. Yatırımlar, banka işlemleri, araştırma, alışveriş ve daha sayılamayan birçok işlemi telefonlarımızda bulunan web ile gerçekleştirebiliyoruz. Bilhassa süratli geçen süre, oldukca fazla bazı mevzulara zaman ayrılmama ve daha kolay olmasından dolayı web üstünden alışverişler moda olmuştur. Oturduğunuz yerden birkaç tıkla ve kredi kartınızla hızlıca alışveriş 25yapabiliyorsunuz. Bu kolaylığı yanında bazı noktalarda da sakıncaları vardır. Bunlar nelermiş gelin hep beraber bakalım.

Ürünlerin Hatalı ya da Hasarlı Olarak Teslim Edilmesi

İnternetten aldığınız ürünler size kargo vasıtasıyla geldiği ve genel anlamda alırken de fotoğraf olarak gördüğünüz için durumunun iyi mi bulunduğunu tam kestiremezsiniz. Bu sebeple ürününüz elinize ulaştığında hatalı ya da hasarlı olarak gelebilir. Bu durum alışveriş yapanların çoğunlukla karşılaşmış olduğu sorunlardır. Burada devreye alışveriş yaptığınız web sitesinin kalitesi girer. Eğer güvenli ve büyük bir alışveriş sitesiyle çalışıyorsanız, kolaylıkla hasarlı ve yanlış ürünlerinizi iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz. Bunun için lüzumlu prosedürleri uygulamanız yeterlidir. Fakat doğru bir alışveriş sitesi seçmemişseniz, iadeniz ya da değişiminizde sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Kargo Sürelerinin Uzun Olabilmesi

Bazı avmleri çeşitli kampanyalar yapar ve ürünlerin gönderimi için de kampanya bitimini beklerler. Bu sebeple alışverişlerinizin size yetişmesi uzun sürebiliyor. Öyleki ki kimi zaman 20 30 gün kadar sürdüğü oluyor. Eğer ihtiyacınız acilse siteden kargo süresini öğrenebilir ve ona nazaran alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Öylelikle kargo süresinden mahrumiyet yaşamazsınız. Yurtdışı sitelerinden alışveriş yaparken de bu sürelere dikkat etmeniz de yarar vardır. Bu sebeple onların elinize yetişme süresi daha uzundur.

Kredi Kartı Bilgilerinizin Çalınma Riski

Alışverişlerinizi web üstünden gerçekleştirmek istiyorsanız, ne olursa olsun güvenli sitelerden alışveriş yapmalısınız. Şundan dolayı alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerini verirsiniz. Kart bilgilerinizin ele geçirilmesi sizin için asla hoş sonuçlar vermez. Bu sebeple alışveriş sitelerinde güvenlik uygulamaları vardır. Bunlara haiz olan büyük, kurumsal alışveriş siteleri tercihiniz olmalıdır. Ya da son zamanlarda alışveriş ödeme seçeneklerinden kabul edilen kapıda ödemeyi de tercih edebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir kart ödemesi gerçekleştirmez, ürününüz kapıya ulaştığında ödemesini yaparsınız. Bu da güvenlik seçeneklerinden biridir.

Çıkarılan Artı Harcamalar

Online alışverişlerde karşılaşabileceğiniz tehlikelerden biri de ödemeleriniz sonrasında yine harcama çıkmasıdır. Bu genel anlamda kargo tutarı olabiliyor. Kimi zaman parasız kargo denilip, ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden alışverişinizi gerçekleştirirken bu tür ücretlere dikkat etmeli ve işlemlerinizi ona gore gerçekleştirmelisiniz. Artı harcamalar yaptığınız alışveriş uygunsa bile size daha pahalıya mal olabilir. Bu şekilde olunca da sizlerde sıkıntıya düşebilir ya da canınız sıkılabilir.

Netice olarak; online alışverişler insan hayatına ciddi rahatlık sunar. Fakat sanaldan yaptığınız işlemlerinizde karşılaştığınız bazı tehlikeler canınızı sıkabilir. Bilhassa kredi kartı kullanımı gerçekleştirirken dikkatli davranmalı ve sizi sıkıntıya sokacak işlemlerden uzak durmalısınız. Bununla birlikte yukarıda sıraladığımız alışverişlerde karşılaşabileceğiniz sıkıntılara da göz gezdirerek, daha başarıya ulaşmış ve uygun alışverişler gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonların Şarj Ömrünü Uzatmak için Ne Yapılabilir? başlıklı makalemizde Akıllı, için ve Ömrünü hakkında bilgiler verilmektedir.

Online Alışverişlerde Karşılaşabileceğiniz Tehlikeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Borsa Nasıl Oynanır Video

Borsa Nasıl Oynanır Video 08 Aralık 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tatil Sonrası Kalp Sağlığını Korumak İçin Öneriler Uzay Ülkesinde Yaşamak İçin Yerinizi Şimdiden Alın Sürekli Mide Ağrısı Çekenler Dikkat ! Saç Renginde 2018 Modası | En Yeni Saç Modelleri Karşınızdaki Kişiyi Etkilemenin 11 Yolu Uçakta Rahat Uyuma Yöntemleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: