Öğretmen performans sistemi bu yıl uygulanmayacak

Ana Sayfa » Eğitim » Öğretmen performans sistemi bu yıl uygulanmayacak


Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzasıyla illere gönderilen yazıda 17 Nisan 2015 tarihinde piyasaya sürülen Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değişiklik yapma Yönetmeliği´nin 54´üncü maddesinde, 6 Temmuz 2013 tarihinde Resmi Gazete´de piyasaya çıkan 10. Kalkınma Planı´nda, kamuda performans değerlendirmesinin gerçekleştirilmesi hedefi doğrultusunda öğretmen performans değerlendirmesine yer verildiği açıklandı.

Bu kapsamda, 2015-2016 eğitim öğretim senesinde öğretmenlerin okul müdürleri tarafınca performans değerlendirmesine doğal olarak tutulduğu anlatılan yazıda, performans değerlendirmesini takiben kurumlardan elde edilmiş geri bildirimler doğrultusunda kurum müdürünün tekli değerlendirmesi yerine çoklu veri kaynağına dayalı performans değerlendirme sistemine geçilmesi yönünde çalışmaların başlatılmış olduğu aktarıldı.

Taslağa çalıştaydan sonrasında son şekli verilecek

Aynı süreçte Devlet Personel Başkanlığı tarafınca çoklu değerlendirmeye dayalı “Kamu Çalışanının Başarılarının Değerlendirilmesine İlişkin Genel Yönetmelik Taslağı”nın hazırlandığı aktarılan yazıda, meydana gelen bu çalışmalara bağlı olarak Millî Eğitim Bakanlığı tarafınca çoklu veri kaynağına dayalı değerlendirmeyi esas alan öğretmen performans değerlendirme sistemi güncelleme çalışmalarına başlandığı anlatıldı.

Yazıda, şu ifadelere yer verildi: “Söz mevzusu süreçte hazırlanan taslak yönetmelik ve değerlendirme formları ile ilgili olarak, eğitim kolunda çalışan sendikalardan ve Yükseköğretim Kurulu vasıtasıyla üniversitelerden görüş istenmiştir. Bugüne dek eğitim kolunda çalışan 5 sendikadan ve 55 üniversiteden taslak yönetmelik ile ilgili görüş gelmiştir. Üniversitelerden ve sendikalardan gelen görüşler, uzmanlarımızca çözümleme edilmektedir. Çözümleme emekleri tamamlandıktan sonrasında taslak yönetmelik paydaş görüşlerine sunulacaktır. Paydaş görüşleri ulaştıktan sonra öğretmen ve idarecilerimizi çağrı ettiğimiz bir çalıştay ile söz mevzusu taslağa son hali verilecektir.”

Üniversitelerden görüşlerin gelmeye devam etmiş olduğu aktarılan yazıda, çözümleme çalışmalarının bitmemesi sebebiyle yürürlükteki Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değişiklik yapma Yönetmeliği´nin 54. maddesi gereği kurum müdürleri tarafınca 2017-2018 eğitim öğretim senesinde yapılması ihtiyaç duyulan öğretmen performans sisteminin, emek harcamalar tamamlandıktan sonrasında değerlendirileceği bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Her Okul İçin Mutlaka Uygulanması Gereken Muhteşem Fikir başlıklı makalemizde dünyanın en güzel anaokulları, dünyanın en güzel okulları ve dünyanın en güzel sınıfları hakkında bilgiler verilmektedir.

Öğretmen performans sistemi bu yıl uygulanmayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sabah Erken Kalkmak İçin Bitkiler Başarılı Olmanın Yolları Nelerdir Hiç Düşündünüz Mü ? Doogee Bl 5000 Epey 1 Ekim 2017 Günlük Burç Yorumları Sağlıklı Yaşam Koçunuz Geldi | Sağlık Yaşam İçin Önemli Tavsiyeler Soy Ağacı Nasıl Bulunur 2018

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır