Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Nemden Korunmak İçin Yapılacaklar Nelerdir?

Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Nemden Korunmak İçin Yapılacaklar Nelerdir?

Yaz ayları ulaştığında insanların aklına ilk gelen deniz, kum ve güneş üçlüsüdür. Doğal olarak tatile gitmek ve bir senenin tüm yorgunluğundan kurtulmak hayal edilmesi ihtiyaç duyulan en güzel şeylerden birisidir. Sadece bununla beraber unutulmaması ihtiyaç duyulan bir noktada yaz ayları ile beraber gelen sıkıntılı durumlardır. Bunlardan birisi de nemdir. Rutubet yazları çoğu zaman su etraflarında bulunan her noktada yaşanmış olan bir durumdur. Denize kıyısı olan her yaşan alanında ki en büyük mesele nemdir. Yüksek nemim olduğu noktalarda kimi vakit nefes almakta bile zorlanılmaktadır. Bu seviyenin insan için dayanılmaz bir boyuta gelmesinden kurtulmak için uygulanması ihtiyaç duyulan bazı yöntemler bulunmaktadır. Şimdi nemden kurtulamasanız da birazcık daha rahatlamanıza destek olacak detaylar hakkında informasyon vermeye çalışalım.

Dışarı Çıkma Saatlerine Dikkat Edin

Yazları güneşin yakıcı ışınlarına maruz kalmamak ve nemden etkilenmemek için gündüz saatlerinde dışarı çıkmamaya dikkat etmelisiniz. Bu saat aralığı gündüz 10 ile 16 saatleri içinde olmalıdır. Dışarı çıkmak zorundaysanız ve yaşadığınız noktada rutubet ve güneş sıcaklığı seviyesinden korunmak için güneş kremi kullanmaya dikkat etmelisiniz. Kredim 15 faktörlü olmasını tavsiye ederiz.

Sıvı Tüketimine Odaklanın

Gün boyu yaşanmış olan aşırı terleme sebebiyle vücudumuz bir çok zamana gore daha süratli bir halde sıvı kaybetmektedir. Bu yüzden de sağlığımıza tesir edecek bazı durumlar yaşanabilir. O nedenle günlük sıvı tüketimine dikkat edilmelidir. Tertipli olarak su içilmeli ve bununla beraber ayran ve soda tüketimine de ehemmiyet verilmedir. Yazları çoğunlukla tüketilen kafeinli içecekler ve şeker oranı yüksek içeceklerden uzak durulmalıdır. İlk anda bir rahatlama sağlasalar da bu içecekler sıhhat açısından iyi bir tercih olmayacaktır.

Giyim Seçimine Dikkat Edin

Tercih edilecek giysilerde nemden korunmak için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir durumdur. Daha fazlaca açık renge haiz giysilere odaklanmalıdır. Dar giysiler yerine hafifçe ve bolca giysileri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Başınızı ve yüzünüzü güneşten korumak için kesinlikle şapka takılmalıdır. Ek olarak gözlerimizi güneşten korumak için de güneş gözlüğü ne olursa olsun kullanılmalıdır. Bunun için ucuz güneş gözlüklerini tercih etmemenizi tavsiye ederiz.

Sık Duş Almalısınız

Vücudumuzun rahatlaması için bir tek yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz kafi olmaz. Gün içinde birkaç kez ılık su ile duş almakta nemden korunmak için tercih edilmelidir. Su sıcaklığına dikkat edilmelidir. Ve ne olursa olsun ılık daha oldukça soğuğa yakın bir su ile duş almak bir sürede olsun sizin rahatlamanıza destek olacaktır. Duş alamazsanız dahi yüzünüzü ve ensenizi birkaç kez soğuk su ile sudan geçirin.

Klima Tercihine Dikkat Etmelisiniz

Gün boyu evde ya da iş yerinizde bulunacaksanız sizi sıcaktan ve nemden korumaya yarayacak klima tercihlerine dikkat etmelisiniz. Ortamı soğutmak ile beraber ortamda ki nemi almaya yarayan ve havayı temizlemeye yarayan klimaları tercih etmeniz doğru olacaktır.

Yiyecek Yeme Alışkanlığınıza Dikkat Edin

Daha oldukca normalde tercih ettiğiniz karbonhidratı bolca ve yağlı yiyecekleri tüketmekten uzak durmalısınız. Bunların yerine vücut direncini arttırmaya yarayan ve kalorisi düşük hafifçe yiyecekler öğünlerde tercih edilmelidir. Daha oldukca meyve ve sebze tüketerek günlerinizi geçirmeniz yararlı olacaktır.

Spor Saatlerinizi Güncelleyin

Eğer günlük olarak spor yapacaksanız bu saatlerini gündüz saatleri yerine akşam üstü ya da gece saatlerine gore yine revize etmeniz doğru olacaktır. Ek olarak spor esnasında mekanın hava sirkülasyonunun iyi yapılıyor olmasına da dikkat edilmelidir. Bununla beraber spor esnasında vücudunuzu aşırı düzeyde zorlayan hareketlerden de uzak durulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Aldığım Telefon Kaçak Çıkarsa Ne Yapacağım ? başlıklı makalemizde Alınacak, anlaşılır ve Kaçak hakkında bilgiler verilmektedir.

Nemden Korunmak İçin Yapılacaklar Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Özel Tasarım Hediyeler

Özel Tasarım Hediyeler 15 Aralık 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ücretsiz Uygulama İle Milyonlar Kazanmak 11 Farklı Trend Olmuş Örgü Saç Modelleri Limon Yağı Cildi Beyazlatır Mı ? Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmak Gerekir ? Türkiye’de Ucuz Tatil Yerleri Hesap İşletim Ücretini Geri Almak Mümkün Mü? En Ünlü Caddeler Listesinde Dünya’nın İlk 25’i

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: