Mimik Çizgileri İçin Doğal Çözüm

Ana Sayfa » Güncel » Mimik Çizgileri İçin Doğal Çözüm

Yaz tatili yapmayı bir yıl süresince bekledik ve sonunda özlediğimiz aylar geldi. Yaz aylarının bedenimize olan yansımaları iyi mi olur? 

Ankara HLC Tıp Merkezi Plastik, Rekonstrüktif ve Güzel duyu Cerrahı Op. Dr. Özerk Demiralp, 3 basamakta yaza hazırlanma gizemini söyledi.

Botoks

Yazları vücudumuzun rutubet dengesinin değişmesiyle bilhassa yüzümüzde kuruma ve buna bağlı ince kırışıklıklarda artma gözlenir. Stabil kırışıklıkların oluşması, yüzde 75 oranında güneş ışınları, yüzde 25 oranında da yaşlanma sebebiyle oluşur. Güneşten sakınmak için gözlerimizi kısmamız ise bu etkiyi arttırarak bilhassa “Kazayağı” isminde olan gözümüzün dış kısımlarında dinamik kırışıklıklara niçin olur. Yazları güneş tesirini iyice göstermeden doğallığınızı koruyacak seviyede yapılacak olan bu işlemle hem güneşin niçin olduğu kırışıklıkların oluşmasını ve derinleşmesini engellemiş hem de daha genç bir görünüm elde etmiş olmuş olursunuz.

Rutubet dengesinin oluşturulması

Bir öteki mühim nokta ise yüzümüzün yazları yeterince nemli kalmasını sağlayabilmektir. Bunun en etkili yöntemi ise “PRP”adında olan kök hücre tedavisi ya da mezoterapi uygulamalarıdır. Yaz süresince, nemlendirici kremlerin minimum 50 faktörlü güneşten koruyucu kremler ile beraber kullanılması, bu tedavilerin etkinliğini arttıracaktır.

Antioksidanlar ve vitaminler

Antioksidanlar cildimizi hem korur hem de onarım mekanizmaları yardımıyla onarıma katkıda bulunur. A,C ve E vitamininden varlıklı yiyecekler, selenyum ve koenzim q10 kırışıklıkları azaltır, güneş yanığı olma ve cilt kanseri oluşma ihtimalini azaltır.

Peki, geç kalmışsak ne olacak?

Göz çevresi kırışıklıkları bilhassa göz kapağında oluşmuş ise alt yada üst göz kapağı ameliyatları bu bölgelerin daha genç ve diri olmasını sağlayabilir. Kaşlar içinde oluşmuş olan derin çizgiler botoksun yanısıra dolgu uygulamaları ile giderilebilir.

Bir önceki yazımız olan Varis Ameliyatı Sonrası Varis Çorabı başlıklı makalemizde dikkat, Edilmesi ve gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Mimik Çizgileri İçin Doğal Çözüm - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Blake Lively Instagram

Blake Lively Instagram 25 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2017 2018 Sonbahar Kış Modası Türk Yapımı Bilim Kurgu “Geçit” 2117’ye Uzanacak Gusül Abdesti Nasıl Alınır Video İzle LG V30 MWC Özellikleri Ve Türkiye Fiyatı Kadınlarda Genç Görünmenin Yolları Salih Mirzabeyoğlu vefat etti

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır