KYK 1220 Kişiyi İşe Alacak

Ana Sayfa » Son Dakika » KYK 1220 Kişiyi İşe Alacak

Yüksek Tahsil Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), psikolog, diyetisyen, sürücü, ofis ve yurt yönetim mensubunun içinde bulunmuş olduğu bin 220 kişiye istihdam sağlayacak.

KYK’den meydana getirilen açıklamada, “Hiçbir genç açıkta kalmayacak” parolasıyla son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla yurt sayısını 766’ya, yatak sayısını da 635 bin 757’ye yükselten KYK’nin, personel sayısını da artıracağı açıklandı.

KYK Genel Müdürlüğü merkez teşkilatına 10 diyetisyen ve 5 destek mensubu (sürücü), taşra teşkilatına 162 diyetisyen, 44 psikolog, 162 yazıhane çalışanı ve 81 destek çalışanı (sürücü) olmak suretiyle 464 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Yerleştirmede usulüne uygun müracaat yapanlar arasından KPSS (B) grubu puan sıralamasının esas alınacağı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“KYK Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek suretiyle ‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ çerçevesinde, minimum lisans düzeyinde 2016 KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türü esas alınmak suretiyle yurt kapasitelerinin kız-erkek dağılımı dikkate alınarak listede yer edinen iller için belirlenen boş pozisyon sayısına gore 463’ü hanım, 293’ü adam olmak suretiyle toplam 756 sözleşmeli yurt yönetim çalışanı alacak. Alımlar sözlü sınavla yapılacak.”

Başvuruların 9 Mayıs’ta başlamış olacağı, 18 Mayıs saat 23.59’a kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Müracaat Sistemi “basvuru.gsb.gov.tr” üstünden elektronik ortamda yapılabileceği kaydedildi.

Bir önceki yazımız olan Kocaeli'de 98,5 kilogram eroin ele geçirildi başlıklı makalemizde eroin, geçirildi ve kilogram hakkında bilgiler verilmektedir.

KYK 1220 Kişiyi İşe Alacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Gizemli Kız Bulundu Mu ?

Gizemli Kız Bulundu Mu ? 14 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İncinin Sağlığa Faydaları Acı Biberin Zayıflatma Gücüne İnanamayacaksınız Kanıtlanmış Gerçek : Ablanız Ya Da Abiniz Sizden Daha Zeki Kıskanç Kadın Davranışları Kış Mevsiminde Neler Yapılır ? Dünyada Bisiklet Turu Yapılabilecek En Güzel Yerler Rehberi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır