Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? Kredi Kartı İptal Dilekçesi

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? Kredi Kartı İptal Dilekçesi

Kredi Kartı İptali İçin Ne Yapmalı?

Kredi kartı bankalar tarafınca müşterilerini verilen aslına bakarsak büyük bir hizmet. Bilhassa yanın da para taşımayı sevmeyen, para bulundurmayı sevmeyen insanoğlu için oldukça büyük bir olanak.

Kredi kartı kullanan insanoğlu çoğu zaman alış verişlerinde bonus kazanmak, taksit yapmak yada alacakları ürün için bir sonraki satmaca devrin de ödemek için kullanıyorlar. Öteki kullananlar ise İnternet ortamında alış veriş yapmak amacıyla kullanan kişilerdir.

Kredi kartı resmi bir para değil fakat para yerine geçen bir alış veriş aracıdır. Bundan dolayı kullanımı hakikaten oldukca dikkat edilmelidir.

Bu sebepten dolayı kredi kartı iptal ettirmek için de belli prosedürler vardır. Bu ikimiz de yazımızda kredi kartı iptal etmek isteyen bir şahıs nelere yapmalı, kredi kartı iptal etme yolları, kredi kartı iptali için dilekçe iyi mi yazılır, kredi kartı iptali iyi mi olur bu tarz şeyleri anlatacağız.

Kredi Kartı İptal Ve Kapatma İşlemi Iyi mi Yapılır?

Kredi kartı iptali bir oldukça yolla yapılmaktadır. Gelişen teknoloji ile bir oldukça banka telefon bankacılığı üstünden, web bankacılığı üstünden ve şube üstünden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Hali hazırda kredi kartı şubeden iptali en fazlaca malum yöntemdir. Yazımızın devamında bu mevzuları detaylandıracağız.

Kredi Kartı İptali İçin Yapılması Gerekenler?

Kredi kapatma dilekçesi vermeden ilkin yapılması ihtiyaç duyulan işlemler vardır. Bu işlemler yapıldıktan sonrasında iptal dilekçesi verebilirsiniz. İşte kredi kartı iptal talimatı vermeden ilkin yapılması gerekenler.

  • Kredi kartı iptal talebi yapmadan ilkin kartınızda borç bulunmaması lazım. Geçmiş dönemlere ilişik bulunan borç sebebiyle kredi kartınız iptal edilmeyecektir. Kredi kartı borcu varken iptal etme mümkün değildir.
  • Kredi kartınız eğer taksitli harcama var ise kredi kartınız iptal edilmez. Kredi kartı iptal edilince taksitler havada kalamaz bu sebepten dolayı tüm taksitleri toplu bir halde ödeyip kapatma işlemine devam edebilirsiniz.
  • Bazı bankalar kredi kartınızın içinde bulunan bonusların da kullanılması icap ettiğini savunarak bundan dolayı iptali geri çevirebiliyor. Eğer imkanınız var ise bonusları tüketerek kredi kartı iptal işlemine o şekilde başlayın.

Kredi Kartı İptali Kaç Günde Gerçekleşir?

Kredi kartı iptal dilekçesi verildikten sonrasında 7 iş günü içinde kartınızın iptal işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Doğal olarak ki 7 iş gününün içine tatiller girerse bu süre uzayacaktır. Ek olarak banka 7 iş günü içinde denilen süreyi 1 iş gününde de yapabilir.

Kredi Kartı İptali Iyi mi Anlaşılır?

Kredi kartı iptali sonrası kredi kartını kullanmanız mümkün değildir. İptal edilen kredi kartı da yeniden açılmaz. Kredi kartı iptali sorgulama işlemini de en kolay bir pos aletinden bir ürün almaya deneyerek yapabilirsiniz.

Pos aleti size bir tane kredi kartı slip örneği çıkaracaktır. Bu slipte kartınızın iptal edilmiş olduğu yazar yada pos aleti ekranında kart iptal edilmiştir yazacaktır.

Kredi Kartı Gelmeden İptal Etme Iyi mi Yapılır?

Kredi kartı iptal etmenin kolay yolu denilse yanlış olmaz. Eğer size kredi kartı gelmeden iptal ettirmek istiyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan işlem oldukca basittir.

Kredi kartı getiren kuryeden eğer kredi kartınızı almazsanız yada kurye kredi kartını getirdiğinde sizi evde bulamaz ise kredi kartını bankaya teslim edecektir. Siz bu kredi kartını 15 gün içinde almazsanız kredi kartı  otomatik iptal edilecektir. Bunun için kredi kartı iptal etme dilekçesi vermenize gerek kalmamıştır. Kredi kartı kullanmadan iptal etmek bu kadar rahat.

Kredi Kartı İptali İçin Ne Yapmalı?

Kredi kartı iyi mi iptal ettirilir sorusuna gelecek bu işlemler değişik yollarla yapılabilir. Şimdi kredi kartı iptal yolları buraya tek tek yazalım.

Kredi Kartını Şube Üstünden İptal Ettirme

Kredi kartı iptal işlemleri için en fazlaca malum yöntemdir. Hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsanız o bankanın şubesine gidip kredi kartınızı iptal için dilekçe vermeniz kafi olacaktır.

Banka gerekseme duyması halinde size kredi kartı iptal formu doldurmanızı isteyecektir. Kredi kartı iptal formu iyi mi doldurulacağını bilmiyorsanız bankada bulunan görevliden yardım isteyebilirsiniz.

Kredi kartı iptal müracaat dilekçesi yazmadan ilkin sizden ilkin yazılmış bir kredi kartı iptal dilekçesi örneği incelemeniz faydanıza olacaktır.

Kredi kartı iptal olup olmadığını iyi mi öğrenebilirim diye sorarsanız büyük olasılıkla banka size bilgilendirme mesajı yollayacaktır.

Kredi Kartını Telefon Bankacılığı Üstünden İptal Ettirme

Telefon bankacılığı ile nerede ise bir fazlaca işi yapmak fazlaca kolay. Bazı bankalar kredi kartı iptali satın alan hizmetleri ile yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bu işlem için tüm bankaları buraya yazmanız mümkün değildir. Bunu öğrenmenin en kolay yolu bağlı bulunduğunuz banka şubesine girip oradaki görevliye bunu sormanız olacaktır.

Öteki yol ise direk alan kişi hizmetleri ile konuşmaktır. Tüm bu işlemlerden sonrasında yinede satın alan hizmetleri sizden kredi kartı iptal ettirme dilekçesi için bankaya yönlendirebilir.

İnternet Bankacılığından Kredi Kartı İptal Etmek Mümkün Mü?

Kredi kartı iptal etme şekillerinden bir tanesi olabilir. İnternet bankacılığı vasıtasıyla vadesiz hesabınızın kapat işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz fakat bu işlem bankadan bankaya değişim gösterebilecek bir durumdur. Kredi kartı iptali internetten gerçekleştirmek istiyorsanız bankanız ile iletişime geçmeniz en doğru yöntemdir.

Kredi Kartı İptali Dilekçesi Örneği

Kredi kartı iptali için dilekçe örneği yazımızın sonunda mevcuttur. Kredi kartı iptal etme işlemi için bankaya aşağıda bulunan dilekçeyi vermeniz yada daha ilkin doldurup gitmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Kredi kartı iptali dilekçesi örneği pdf olarak istiyorsanız, yazıları bir word belgesine kaydedip pdf dönüştürebilirsiniz.

Bu dilekçeyi yalnız kredi kartı kapatma dilekçesi olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Bunu bankaya yönerge yazısı örneği olarak düşünebilirsiniz. Yalnız bir yeri değiştirdiğiniz takdirde banka hesap kapatma dilekçe örneği de olur, kredi kartı iptali dilekçe örneği de olur.

Bundan dolayı  bunu birçok iptal dilekçesi örneği olarak kullanabilirsiniz. Bu dilekçe sizi iptal dilekçesi iyi mi yazılır derdinden kurtaracaktır.

Bankaya yazılan dilekçe örneği :

………………..bankası genel Müdürlüğü’ne

Tarih:  /   /2017

Mevzu: Kredi kartımın iptali

Bankamız ………… no’lu kredi kartı müşterisiyim. Gördüğüm lüzum neticesinde banka kredi kartımın iptal edilip, iptal edildiğine dair yazılı bilginin tarafıma verilmesi rica ederim.

Gereğinin yapılmasını arz ederim

Ad  – Soyad

İmza

Açık Adres……………………

Bir önceki yazımız olan Almanya'da Sürücüsüz Araçlar İçin Bulunan Çözüm Pes Dedirtti başlıklı makalemizde Almanya’nın, araçlara ve çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? Kredi Kartı İptal Dilekçesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tatili Ucuza Getirmek İçin Bakın Neler Yapıyorlar ? A Vitamini Faydaları Ve Zararları İhmal Edilen Astım KOAH’a Dönüşebilir Çalışırken Enerjik Durmak İçin Öneriler Kitap Kurdu Olanlar İçin Ölmeden Önce Okunması Gereken 15 Eser Evde Saç Nasıl Boyanır Resimli Anlatım

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır