Kıskanç Kadın Davranışları

Ana Sayfa » Güncel » Kıskanç Kadın Davranışları

İster bayanlar olsun ister erkekler her insanoğlunun içinde birazcık da olsa kıskançlık vardır. İnsan olmanın bir getirisidir bu. Aslen bir çok vakit birazcık kıskançlık olması da iyidir. İş mevzusunda, ilişki mevzusunda kıskanç olan insan daha iyisini yapmak için hırslanabilir. Sadece kıskançlığın da kıvamında tutulması gerekmektedir. Fazlasına haiz olan insanların sırf kıskançlıklarından yapamayacakları şey, söyleyemeyecekleri söz yoktur.Peki bayanlar arasındaki kıskançlık problemi nelerden kaynaklanıyor?

Bayanlar Arasındaki Kıskançlık Nelerden Kaynaklanıyor?

Ofis ortamlarında yada okulda bayanların birbirlerini en oldukça kıskandığı mevzular başlangıcında doğal ki başarı geliyor. Bunun haricinde ortama yeni dâhil olan biriyseniz de öteki bayanlar tarafınca kıskanılmamanız şeklinde bir durum söz mevzusu olmuyor. Bilhassa kariyer anlamında aşırı istekli olan kişiler ve hedeflerini yüksekte tutan hanımefendiler hemcinslerine karşı daha acımasız bir kıskançlığa bürünebiliyorlar. Bu da bilhassa ofis ortamında huzursuzluğu bununla beraber getiriyor. İş ortamında daha çok sevildiğini düşündüğü kişiye ruhsal baskı uygulanması kıskançlığın sebebidir. Oluşturulan rekabet ortamı da kıskançlığı arttırmaktadır.

Kadınlar Arasındaki Kıskançlık Sorunu

Bayanlar içinde geçimsizliğin altında yatan sebeplerin başlangıcında bu kıskançlık duygusu gelmektedir. Aslına bakarsak tek sebebin de kıskançlık bulunduğunu söyleyebiliriz. Aşırıya kaçan kıskançlık birçok fena huyun da bununla beraber gelmesine sebep olur. Bu da hanımefendiler içinde geçimsizliğe sebep olur.

Kıskançlıktan Kurtulmak Mümkün Müdür?

Kıskançlık duygusu aslen hem yaşayan hem de yaşatan için zor durumların oluşmasına sebep olabilir. Kıskançlık duyan kişinin ilk olarak bunun bilincine varması ve kabullenmesi gerekir. Sonrasında kıskançlığın gerçekte hangi mevzu yüzünden yaşandığını belirlemesi gerekir. Kıskançlıkları yüzünden yaptıkları davranışların neler bulunduğunu belirlemeli ve bu davranışları yapmaktan kaçınmaya çalışmalıdırlar.

Kıskanç bir insan olduğunuzu ve hem çevrenize hem de kendinize zarar verdiğinizi düşünüyorsanız objektif olarak kendinizi değerlendirmeye çalışın. Kendinize yapılmasını istemediğiniz davranışları karşınızdakine yaptığınızda sorun daha da büyüyecektir. Kıskandığınız şahıs ile daha oldukça yazışma kurmaya çalışın ve kıskançlık duygunuzu bastırın. Ne kadar yapıcı olursanız kıskançlığınızın negatif etkisinden o denli kolay kurtulursunuz.

Kadınlar Arasındaki Kıskançlık Sorunu

Bazı kıskançlıklar yitirme korkularından ileri gelir yada geçmişte yaşanılan bir tecrübe kişiyi kıskançlığa itmektedir. Karşınızdaki insandan daha üstün bir konumda olduğunuzu düşünüyor olsanız bile onu kıskanabilirsiniz. Bu duygunun nereden kaynaklandığını bulmaya çalışın. Aşırı kıskançlık duygusu kişinin kendine yeterince güvenmediğinin bir emaresidir. Bu mevzuda ruhsal destek almak destek olabilir.

Kıskançlığın önüne geçmek istiyorsanız kendinizi başkaları ile kıyaslamaktan vazgeçmelisiniz. Her insanın bir diğerinden daha iyi yapmakta olduğu bir iş vardır. Tamamlanmamış noktalarınızı bulmaya çalışın ve ilerlemek istediğiniz noktada ilerleyin. Başkaları ile kendinizi kıyasladığınızda hayal kırıklığına uğramanız muhtemeldir. Kıskandığınız kişinin sizden oldukça daha iyi bulunduğunu düşünebilirsiniz. Sadece onun elde etmiş olduğu başarıdan daha fazlasını elde etmiş insanoğlu da dünya üstünde mevcuttur. Bu şekilde düşününce imrenecek oldukca fazla insan geliyor ve onların seviyesine ulaşmak için seneler harcamak icap ettiğini fark edebilirsiniz. En iyisi siz bir tek kendinize yönelin. Bundan önceki günden daima daha ileridesiniz. Bu motivasyon ile çalışmalarınıza odaklanın.

Bir önceki yazımız olan Formda Kalmak İçin Yapılması Gereken Egzersizler başlıklı makalemizde fit kalmak için ne yemeli, Formda ve formda kalmak için kahvaltı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kıskanç Kadın Davranışları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ucuz Erkek Mont Seçenekleri Tayt Giymenin Sağladığı Rahatlıklar Nelerdir? Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu Maden Suyunun Zararları Nelerdir ? Dikkat ! Fazla Spor Aşkı Öldürüyormuş Günlük Alınması Gereken Protein Miktarı Hesaplama

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır