Karekod Kullanım Alanları

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Karekod Kullanım Alanları

Karekod Okuyucu

Karekod okuyucu Japonya’da 1994 yılında Denso Wve tarafından geliştirilen iki boyutlu bir koddur. Karekodlar, klasik barkodlardan farklı olarak iki yönde veri depolayabilen, böylece daha fazla bilgi saklayabilen barkodlardır. Ürünlerin, parçaların bilgilerin ve özelliklerini saklayan bu teknoloji barkod teknolojisinin devamı niteliğindedir. Ürünlerin, parçaların bilgilerini ve özelliklerini saklayan bu teknoloji, Barkod teknolojisinin bir üst modeli gibidir.

Karekod okuyucu teknolojisinde kullanılan birçok sistem vardır. Ancak bunların en bilineni ve kullanılanları, QR Kod, DataMatrix kod ve Aztek Kod’dur. Karekod okuyucu daha fazla harf ve sayı barındırabilirken aynı zamanda daha hızlı tarama imkânı sunar. Klasik barkodlara oranla daha kullanışlı olan karekod okuyucu birçok yönden diğer kodlardan avantajlıdır. Ayrıca QR kod belirli bir seviyeyekadar kirlenme ve bozulmaya rağmen okunabilir. QR kod teknolojisi gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve artık bu şekillerin hayatımızın her alanında sıkça görüyoruz.

QR kod okumayı sağlayan yazılımların olmadığı akıllı telefonların sayısı da yok denecek kadar azdır. Karekod yaratmak oldukça basit olup; herkes tarafından oluşturulabilir. Ürünlerin, parçaların bilgilerin ve özelliklerini saklayan bu teknoloji barkod teknolojisinin devamı niteliğindedir. Ürünlerin, parçaların bilgilerini ve özelliklerini saklayan bu teknoloji, Barkod teknolojisinin bir üst modeli gibidir.

Kendi ürünlerinizi, web sayfalarınızı, sosyal medya ağlarınızı karekod haline getirebilir ve paylaşabilirsiniz. “QRStuff” veya “QR Code Generator” gibi sitelerden 5 dakikada karekod oluşturmak mümkündür. Ayrıca bu karekodlar, mobil cihazlarınıza yükleyeceğiniz “karekod okuyucu programlar” veya karekod cihazları, örneğin QR droid, scan gibi uygulamalar ile okutulabilir. Karekodların içeriğini her zaman görebilirsiniz.

Karekod Kullanım Alanları

Önceleri ilaç kutuları ve ambalajlarında kullanılmaya başlanan, büyük ilgi görmesi ve yaygınlaşması ile basın yayın araçlarında, gıda sektöründe, mobil cihazlarda, kartvizitlerde, otomotivde ve diğer birçok sektöre giren karekod okuyucu sistemi birçok avantaj ve pratiklik sağlamaktadır.

Hızlı bilgi girişi gerektiren alanlar, ilaç, prospektüs bilgileri, perakende, reklam, promosyon kampanyaları, gazete ve dergi içerisinde etkileşimli içerik, hızlı e-ticaret, fatura bilgileri, sergiler müzeler, coğrafi konum bilgilendirme sistemi, sosyal medya bağlantıları vs.

Ürünleri incelemek için web sitemizi ziyaret edin. Web sitemizi görüntülemek için linke tıklayın. https://www.incehesap.com/barkod-okuyucu-fiyatlari/

Bir önceki yazımız olan Özel Yurtların Öğrencilere Sağladığı İmkanlar başlıklı makalemizde ankara yarı özel yurtlar, özel yurt fiyatları ankara ve özel yurt fiyatları istanbul hakkında bilgiler verilmektedir.

Karekod Kullanım Alanları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Mineral Makyaj

Mineral Makyaj 21 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Patlıcan Moru Saç Rengi Esmerlere Yakışır Mı ? Puma ve Rihanna 2018 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu iPhone 8 Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek ? Renk Seçenekleri Ve Detaylar Borsa Nasıl Oynanır Video Şok 6 Ocak 2018 Aktüel Kataloğu Diyet Psikolojisinden Kurtulmak

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır