Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Karamel Kahve Saç Renginin Mükemmel Duruşu

Ana Sayfa » Güncel » Karamel Kahve Saç Renginin Mükemmel Duruşu

Kahverengi saç rengi verdiği doğallık ile beraber devamlı en fazlaca tercih edilen saç renklerinin başlangıcında geliyor. Sadece kahverengi de birçok tona haiz. Her biri değişik koyulukta ve değişik bir tarzda olan bu renkler içinde dönem dönem popüler olanlar ön plana çıkıyor. Son birkaç sezonda ise ön plana çıkan renklerden biri karamel kahve tonu. Bu renk tonu ten renklerinden birçoğu ile uyum sağlayabiliyor. Verdiği ısı ve enerji ile beraber bayanların gözde renkleri içinde içeriyor.

Karamel kahve rengi bilhassa genç bayanlara ve genç kızlara yakışan bir renk. Kendi içinde ise birçok değişik tonaja haiz. Hepimiz kendi için en ideal tonu değişik uygulamalar ile oluşturabiliyor. İsteyen daha koyu bir karamel tonu elde ederken‚ bazıları ise daha açık‚ bal rengine dönük bir karamel kahvesi elde edebiliyor. Bu mevzuda seçim tamamen kişisel zevklere bakılırsa değişiyor. Karamel kahve saç rengi uygulamasında bir başka trend de açık renkli ışıltılar. Bu rengin üstüne karamel tonunun birkaç ton açığı ışıltı atılması sonucu oldukca daha şık bir netice elde edilebilir.

Karamel rengi saçların elde edilişi saç renginize nazaran değişkenlik gösteriyor. Bu ton akma ile beraber turunculaşma problemine oldukça yatkın bir boyadır. Bu şekilde bir durum söz mevzusu olmaması için daha ustalaşmış bir kuaförden yardım alınması gerekiyor. Bilhassa siyah saçlara haiz bayanların karamel tonunu evlerinde elde etmeleri mümkün değildir. Sadece kahverengi saçlı bayanlar altın renginin açık tonlarına saçlarını boyayarak karamel tonlarını yakalayabilirler. İlk uygulamada istenilen netice elde edilemediği taktirde ikinci kez uygulanabilir. Eğer açık renkli saçlarınız var ise direkt koyu karamel saç boyası ile karamel saçlara haiz olabilirsiniz.

Daha ilkin de bahsetmiş olduğumuz şeklinde karamel kahve saç rengi derhal her cilt rengi ile örtüşebilen‚ uyum sağlayabilen bir renk tonudur. Normal olarak bu aşamada en uyumlu olacak cilt rengi beyazdır. Beyaz tende bayanlara her renkte saç tonu yakıştığı şeklinde karamel kahve tonlar da yakışacaktır. Beyaz tenin verdiği solgun görüntüden yakınan bayanlar için ise karamel tonu tam bir kurtarıcı olacaktır. İçerisinde barındırdığı sıcak tonlar ve parlaklık yardımıyla yüz olduğundan daha canlı ve güzel görünecektir. Kumral ve esmer tende bayanlar da karamel tonlarını kullanabilirler. Bilhassa siyah ve koyu kahverengi saçların verdiği sert ve karanlık ifadeden kurtulmak isteyen bayanlar da bu rengin sıcaklığı ve yumuşaklığından faydalanabilirler.

Gelelim karamel kahve tonlarındaki saç rengi ile en güzel duracak olan saç modellerine. Bu saç rengi en fazla uzun saçlara yakışan bir renktir. Bilhassa en ideal netice hafifçe su dalgası uygulanmış hali ile çıkar karşımıza. Dalgaların verdiği görüntü ve hareketin oluşturduğu yansımalar karamel kahve saçların ışıltılarını fazlaca daha iyi yansıtabilir. Eğer saçlarınız dalgalı değil de düz ise ve dalga uygulamak istemiyorsanız benzer bir etkiyi kattan oluşan saç kesimleri ile de elde edebilirsiniz. Uzun saçlarınıza uygulayacağınız açık katlar da saçlarınızdaki altın ve karamel ışıltıları oldukca güzel yansıtacaktır. Bu modelleri tercih ederek heybetli ve enerjik saçlara haiz olabilirsiniz. Yüzünüz canlı görünür ve bununla birlikte daha genç bir görüntü elde edebilirsiniz.

Normal olarak karamel tonları bir tek dalgalı ya da kattan oluşan saçlarda kullanılmak zorunda değil. Düz saçlara da uygulanabilir. Düz saçlarda uygulanmasında en iyi neticeyi almak için yapmanız ihtiyaç duyulan geçişli bir boyama oluşturmak. Bilhassa diplerden koyu kahve tonlarında başlayıp uçlara doğru daha çok karamele dönüşen bir saç rengi elde edebilirseniz bu uygulama düz saçlarınızda oldukça başarı göstermiş bir netice verecektir.

Karamel saç renkleri uzun saçlı bayanlarda oldukça zarif ve etkisinde bırakan bir görüntü vermeye destek oluyor. Sadece bu durum kısa saçlı bayanların karamel tonlarında saçlara haiz olamayacağı anlamına gelmiyor normal olarak. Kısa saçlarda da karamel tonları kullanılabilir. Bu biçim bir kullanımda da saçların hareketli bir modele haiz olması avantajlı olacaktır. Düz bir model ise ışıltılı bir boya uygulaması yapılabilir. Kahkül ve perçemler bu aşamada kısa saçlar için ideal bir seçim olacaktır. Karamel saçlarda kahkül kullanımı yüzü daha güzel gösterecek bir detay olabilir.

Bir önceki yazımız olan Sarı Ballıbaba Otunun Faydaları başlıklı makalemizde eflatun çiçekli ballıbaba, mor ballıbaba çiçeği faydaları ve sarı ballıbaba nerede satılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Karamel Kahve Saç Renginin Mükemmel Duruşu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Amiral Gemisi 2018 Yeni Volkswagen Arteon İncelemesi | Teknik Özellikleri Ve Fiyatları Sağlıklı ve Düzenli Zayıflama Yöntemleri Günlük Lif İhtiyacı Nasıl Karşılanır ? Günlük Lif İhtiyacını Hesaplama Sivilce Lekeleri İçin Kesin Çözüm Grip Ve Nezleden Nasıl Kurtulurum ? C Vitamininin Bulunduğu Besinler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır