Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İyi Bir Lider Olmak İçin Bu 6 Özellik Çok Önemli

Ana Sayfa » Sosyal Medya » İyi Bir Lider Olmak İçin Bu 6 Özellik Çok Önemli

Eğer liderlik edecek konumdaysanız, kesinlikle büyük bir önder olmak istediğinizin farkındayız. Şirketinizde bir tesir yaratmayı yada küresel ölçekte bir değişim yapmayı düşünebilirsiniz.
Durumunuz ne olursa olsun, olmak istediğiniz önder olmak için size destek olabilecek belirli becerilerden söz etmek istiyoruz.
İşte bu beceriler:

1. İş birliği kurun

Liderliğin en yaygın yanlış anlamalarından biri de, güç kazanmaktır. En iyi liderler başkaları ile iş birliği yapmak için elindeki gücü, zamanı ve enerjiyi kullanırlar. Kendinizi, çevrenizdekilerin başarısını desteklemek için orada bulunan bir önder olarak konumlayın. Başardıklarında başarı göstermiş olduğunuzu görmüş olacaksınız.

2. Takımınıza odaklanın

Sizinle çalışan insanoğlu, sizin en mühim varlıklarınızdır. Onlara yatırım yaparak takdir ederek ve geliştirerek onlara hizmet etmek için orada olun. Onları tanımak ve onların birbirlerini tanımalarını sağlayın. Beraber mükemmel bir emek verme yapmak için gereksinim duydukları yer ve saygıdeğer ortamı oluşturun.

3. Statüye meydan okuyun

Mükemmel bir önder haline gelmek için ilkin nerede ve iyi mi etkili olabileceğinizi anlayın. Kuvvetli liderlik, statü takıntınızın olmamasını gerektirir.

4. Öğrenmeye konsantre olun

İş dünyası rekabet gerektirir. İyi bir önder olmak istiyorsanız devamlı liderlik eğrisinin önünde olmak zorundasınız. Öğrenmek, büyümek ve değişime tepki vermek sizin için büyük bir anahtardır. Kendiniz ve ekibiniz için öğrenme tutkusundan vazgeçmeyin…

5. Ulaşılabilir olun

En üstte olmak yalnızlığı bununla beraber getirir. Bundan dolayı kendinizi izole etmemek için kafi nedenler vardır. Sadece, erişim ve hesap verebilirlik ekibinize her seviyede yarar sağlar. Büyük önder olmak bunu gerektirir. Büyük liderler, başkalarıyla olan bağın kıymetini anlayan ve ekibi ile tertipli olarak zaman geçiren kişilerdir.

6. Değerlerinizi ve görüşlerinizi oluşturun

Gerçekleştirdiğiniz her fiil, kim olduğunuzu ve liderliğinizi ifade eder. Bu yüzden değerlerinizi iyi belirleyin. Bundan dolayı, bir liderin değerleri parmak izi gibidir.

Bir önceki yazımız olan Başarılı Olmak İçin Bunları Geride Bırakın başlıklı makalemizde alışkanlıklar, başarılı ve bırakmanız hakkında bilgiler verilmektedir.

İyi Bir Lider Olmak İçin Bu 6 Özellik Çok Önemli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Retro Makyaj Nasıl Yapılır ? İpuçları Nelerdir ? Ayakta Su İçmenin Zararları Bilimsel Bel Fıtığı Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar Bursa’nın En Başarılı SEO Ajansı Yesilseo.com Gün İçinde Değişen Fondöten Rengini Korumak İçin Öneriler! Sivilce Lekeleri İçin Kesin Çözüm

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: