Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ios 11’de Hangi Özellikler Var ?

Ana Sayfa » Teknoloji » Ios 11’de Hangi Özellikler Var ?
Ios 11'de Hangi Özellikler Var ?

Bildindiği suretiyle dün WWDC17‘nin düzenleneceğini duyurmuştuk. Bu etkinlik dün gerçekleşti ve İOS 11 tüm özellikleriyle lanse edildi. Apple, İOS’un yeni sürümünü CEO’su Tim Cook ile tanıttı. İlginç özellikler ve tasarım değişiklikleriyle karşımıza çkan İOS 11’in detaylarına buyrun bakalım.

Siri Artık Tercümanınız Olacak!

İos geliştikçe Siri’de gelişmeye devam ediyor. Makine öğrenme yardımıyla gittikçe kabiliyetleri gelişen siri artık diller arası tercümede yapabilecek. Şimdilik belirli dillerde tercüme yapabilen Siri, ileriki zamanlarda öteki dillerde eklenecek.

iMessega İle Arkadaşına Para Gönder

İOS 11 ile karşımıza fazlaca yeni bir özellik daha çıkıyor. Artık bildiri ile arkadaşınıza hızlıca para gönderebileceksiniz. Apple hisse yardımı ile iMessage üstünden kişiden kişiye(Person to Person) para gönderilebilecek. Bu özellik bilhassa web üstünden sık sık alışveriş meydana getiren hepimiz içinde mühim bir rol oynayacak.

En Büyük Değişim Artık Dosyalarınızı Düzenleyin!

Android işletim sistemi kullananlar bilirki dosyalarınızı bilgisayarda olduğu benzer biçimde düzenleyebilir, kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Fakat İOS cihazlarda bu mümkün değildi. Telefonu bilgisayara bile bağlasanız fotoğraflar haricinde birşey göremiyordunuz. İOS 11 ile gelen, bence en güzel özelliklerden biriside “files” uygulaması. Bu değişim yardımıyla Mac’lerde olduğu benzer biçimde “Finder” mantığı işleyecek. Dolayısıyla dosyalarınızı düzenleyebileceksiniz. Bu Apple’ın fazlaca katı olduğu özelliklerden bitanesidi. İOS yeni sürümüyle buda aşılmış oldu.

Fotoğraf Düzenleme Gelişiyor

Apple, Fotoğraf ve videoları düzenlemek için yeni özellikler ekliyor. Fotoğrafları tanıyacak olan öakine öğrenmesi kullanılacak. Canlı fotoğraflaa yeni efektler ekleyen Apple, meydana getirilen bu düzenlemeleri İcloud kütüphanesine yayacak. Görsel tasarımı tamamiyle değişiyor ve daha bir tek bir tasarım geliyor. İOS 11 ile beraber 3D touch özelliği gelecek ve daha kapsamlı bilgiler denetim edilebilecek.

İç Mekan Navigasyonu

İlk başlangıçta İOS haritalar uygulaması rakiplerine bakılırsa oldukça geride kalmıştı. Yandex, Google şeklinde firmaların navigasyonları İOS’un uygulamasından daha kullanılırdı. Bilhassa Google son zamanlarda yapmış olduğu güncellemeler ile öteki rakiplerini geçmişti. İOS’un yeni versiyonu ile Apple haritalar uygulamasında şaha kalkacak benzer biçimde. Yenilenen Haritalar’da sürücülere hız limiti uyarı ve bilgilendirmeleri yapılacak. Gene sürücüler için düşünülmüş olan rahatsız etme modu ile dikkat dağıtma engellenecek. En garip değişikliklerden biride iç mekan navigasyonu. Bunun yardımıyla havaalanları ve AVM’ler ile ilgili detaylar sunulacak.

App Store Tamamen Yenilendi

Apple, son güncellemesi ile App Store’u da tamamen yeniledi. Arayüz ve tasarım olarak ayrı bir hal alan App Store daha kullanılabilir hale getirildi. Bunu detaylı olarak bir başka yazımızda inceleyeceğiz.

Ios 11'de Hangi Özellikler Var ?

Bir önceki yazımız olan Iphone’da Android Wear Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Android, android için itunes gibi program ve android itunes apk hakkında bilgiler verilmektedir.

Ios 11’de Hangi Özellikler Var ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sakın Maden Suyunu Bardakla İçmeyin ! En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi? En Yüksek Faizi Kim Veriyor? Ardıç Katranı Hakkında Bilgiler Tatil Cenneti Isparta Kuyucak | Gezi Rehberi | Otel Tavsiyeleri Göğüs Kanseri Öldürür Mü ? Meme Kanserinin Nedenleri Nelerdir ? Yavru Kediye Tecavüz Olur Mu ? Oldu !!!

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: