Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Instagram’ın Aylık Kullanıcı Sayısını Duyduğunuzda İnanamayacaksınız !

Ana Sayfa » Güncel » Instagram’ın Aylık Kullanıcı Sayısını Duyduğunuzda İnanamayacaksınız !

Instagram, aylık 2 milyon reklam veren sayısına ulaştığını paylaştı. Feysbuk’un haiz olduğu Instagram, geçtiğimiz Mart ayında 1 milyon reklam veren sayısına ulaştığını açıklamıştı. Instagram geçtiğimiz altı ay içinde bu sayıyı ikiye katlamayı başardı. Bu yeni üstün dereceli ile beraber Instagram, Feysbuk’un açıklamış olduğu 5 milyon reklam veren sayısına hızla yaklaştı.

Instagram, kısa zamanda bu artışı iyi mi sağladıklarına dair bir informasyon paylaşmadı. Sadece Feysbuk’un kullanıcı tabanının büyük tesiri olması olası. İki yıl ilkin Feysbuk, aynı reklam panelinden Instagram için de reklam verilebilmesini sağlamıştı. Böylece reklamverenler yalnız bir tuşa basarak reklamlarını Instagram üstünde de yayınlayabildiler. Süreç içinde Instagram’ın da işletme hesaplarına yönelik geliştirmeleri de daha çok işletme hesabını ve daha çok reklamvereni kendine çekti.

Kullanıcılar, Instagram’da süreç içinde daha çok zaman geçirmeye başladılar. Video içeriklerin artması ve bu videoların izlenmesi başta olmak suretiyle hikayelerin de yaşamımıza girmesiyle reklamverenler yaratıcı yollar bularak hedef kitleleri ile buluşmak için çalışmak durumunda kaldılar. Etkileşimi yüksek olan bu platforma ayak uyduran işletmeler de Instagram Stories’e öykü koyarak takip edenleri ile iletişimlerini kuvvetli tutuyorlar. Geçen ay tüm işletme hesaplarının yüzde 50’si Instagram’a öykü yüklediler.

Büyük markalardan ufak işletmelere kadar birçok reklamveren bu platformun sunmuş olduğu fırsatlardan faydalanmaya devam ediyorlar. Gelecek yıllarda, ya da bu hızla giderse aylarda, daha çok işletmenin de Instagram üstünde reklam vereceğini beklemek çok da fazla yanlış olmayacaktır.

Gelişme bir tek reklamveren sayılarında değil

Instagram’ın yaşamış olduğu bu gelişme bir tek reklamveren sayısı ile kısıtlı kalmadı. Bununla beraber kullanıcı tabanını da büyük bir hızla büyütmeye devam ediyor. Nisan ayında açıklamış olduğu 700 milyon aylık etken kullanıcı sayısına da 100 milyon aylık etken kullanıcı katarak 800 milyon rekorunu kırmayı başardı Instagram. Aylık 800 milyon etken kullanıcının 500 milyonu da günde minimum bir kere Instagram’ı kullanıyor.

Kitlenin genişlemesinin yanında kullanıcılar daha çok içerik üretiyor ve daha çok içerik tüketiyorlar. Geçen senenin aynı dönemine gore kullanıcılar 4 kat daha çok video içerik üretiyorlar günümüzde. Buna karşılık geçen seneden bu seneye video içerikleri izleyenlerin sayısı ise %80 oranında artış göstermiş.

Instagram’ın bu kadar süratli büyümeye devam edebiliyor olması hakikaten inanılmaz. Stories ile rekabete girmiş olduğu Snapchat’in gelişme oranının düşüklüğü göz önünde bulundurulduğunda yatırımcılar için de yeni kullanıcılar için de Instagram doğru bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Instagram, ana şirketi Feysbuk ile kullanıcı sayıları arasındaki farkı hızla kapatmaya bu alanda da devam ediyor. Bakalım ilk 1 milyar Instagram kullanıcısının haberini ne süre alacağız.

Bir önceki yazımız olan Estetikte Mağduriyet Yaşamamak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde dikkatli, Estetikte ve için hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram’ın Aylık Kullanıcı Sayısını Duyduğunuzda İnanamayacaksınız ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Zift Lekesi Ayakkabıdan Nasıl Çıkar ? Teknolojiye Merakı Olanlar İçin En İyi 5 Teknoloji Filmi Amiral Gemisi 2018 Yeni Volkswagen Arteon İncelemesi | Teknik Özellikleri Ve Fiyatları Ses Tonunu Değiştirmek Mümkün Mü ? Varikosel Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir ? Instagram’ın Aylık Kullanıcı Sayısını Duyduğunuzda İnanamayacaksınız !

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: