İlk Buluşmada Nasıl Konuşulur ?

Ana Sayfa » Güncel » İlk Buluşmada Nasıl Konuşulur ?

Bir birlikteliğin başındasınız yada ilk kere buluşacaksınız, insanoğlunun aklında pek fazlaca sual havada uçuşuyor değil mi? Nelere dikkat etmek gerek? Bir buluşmada kaçınılması ihtiyaç duyulan şeyler var mı? İlişki danışmanı ve Yazar Candan Ünal sizin için buluşmaların 5 altın kuralını yazdı. “Buluşmalarda iyi mi hareket etmek gerekir, buluşmaların kuralları nedir?” öğrenmek için hususi haberimizi derhal okumaya başlayın!

Hoşlandığınız erkeği ilk buluşmada etkilemek için uymanız ihtiyaç duyulan kullar, dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan püf noktaları vardır. Giysiden, konuşma şekline kadar işte, ilk buluşmada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan 5 mühim kaide!

Kaide 1: Kendiniz olun!

Senelerce hep aynı şeyi savundum, şimdi de üzerine basarak söylüyorum. İlk buluşmalarda üstünüze hangi görevi giyerseniz giyinin, birkaç kez görüştükten sonrasında size ilişik olmayan o giyim üstünüzden düşecektir. O yüzden bir tek kendiniz olun.

Başkası şeklinde davrandığınızda sizden hoşlanan birinin, sizin gerçeğinizle karşılaştığında ne kadar şaşıracağını ve kandırılmış hissedeceğini tahmin edebiliyor musunuz? Ek olarak bulunmadığınız biri benzer biçimde davranarak kazandığınız zafer, hakikaten zafer midir? Erkekleri etkilemenin yollarından en garantilisi hakkaten organik ve kendiniz şeklinde olmaktır.

Kaide 2: Kendinize güvenin!

Dünyada hiçbir giyim yoktur ki, kendine güvenen birinin duruşundan daha oldukca yakışsın. Normal olarak ukalalık ile özgüven arasındaki o ince çizgiyi koruyun. Kendinize güvenmek burun büyüklüğü, ukalalık demek değildir. Hatta tam tersi özgüven tevazudur. Şu cümleyi hep aklınızda tutun: Bir tek dolu başakların başı eğiktir!

Kaide 3: Her insan bir değerdir!

İlk buluşmada hayalleriniz yıkılmış olabilir. Aradığınız kişinin o olmadığını bir kahve bitiminde anlamış da olabilirsiniz. Derhal umudunuzu kaybedip, ilişkilerden vazgeçmeyin. Kesinlikle karşınıza aklınıza yatan birileri çıkacaktır. Sadece insanları harcamak bu kadar kolay olmamalı! Siz o insanı bir sebepten dolayı beğendiniz ve buluşup birbirinizi tanımaya karar verdiniz. O vakit o insana hayatınızda bir dost yada dost olarak yer vermeyi deneyin ve gerçek aşkınızı aramaya devam edin. O insanoğlunun değişik hazinelerini keşfedin ve hayatınızda güzel bir yere koyun.

Kaide 4: Pozitif konuşun ve düşünün!

İlk buluşmada sizi mutsuz eden, ortamı soluklaştıran, tadınızı kaçırabilecek konulardan konuşmayın. Münakaşa yaratabilecek, boşuna gerginleşmenize yada mutsuz olmanıza niçin olabilecek mevzulara girmeyin. Pozitif fikir üretip pozitif konuşmalar yapın.

İçinde hiddet, korku ve nefret temeli olan mevzular, ikinizin buluşmasıyla ilgili negatif bilinçaltı kodlamaları yaşamanıza niçin olur. Onun yerine güzel mevzuları, kendinizi iyi hissedeceğiniz sohbetleri tercih edin. Pozitif düşünün, pozitif yönde konuşun, pozitif şeyler çağırın. Mutlu olmak için mutluluk veren mevzular seçin. Tabiatın güzelliği, insanların büyüleyici tarafları, yaşadığınız şehrin büyüleyiciği yada fazlaca leziz yiyeceklerden konuşabilirsiniz.

Kaide 5: İçgüdülerinize güvenin!

Biriyle tanışmış olduğunuzda, o dönem duygusal boşluk içindeyseniz, karşınıza çıkan ilk insana kapılıp gitme ihtimaliniz bulunduğunu ihmal etmeyin. Sakin olun ve iç sesinizi kulak verin. O size gerçeği söyleyecektir. İnsan kimi zaman içinde bulunmuş olduğu durum yüzünden, yaşadıklarını yada karşılaşmış olduğu insanları doğru değerlendirmekte zorlanabilir. Sadece altıncı hissiniz size doğru olanı söyleyecektir. O sesi kulak verin. Eğer sizi bir şeyin rahatsız etiğini hissediyor sadece adını koyamıyorsanız, orada ne olursa olsun dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir şey vardır. İnsanın kendinden daha çok güvenebileceği biri yoktur, yeter ki, kendini ve içten gelen mesajları duyabilsin.

Bir önceki yazımız olan Vücutta Aniden Çıkan Kırmızı Lekeler başlıklı makalemizde Çıkan, Geçer ve Kızarıklıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk Buluşmada Nasıl Konuşulur ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın En Uç Noktalarını Görmek İster Misiniz ? Kabarık Saçlar Nasıl Düzelir ? Varise Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu ? Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Retro Makyaj Nasıl Yapılır ? İpuçları Nelerdir ? Öğretmen performans sistemi bu yıl uygulanmayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır