Hamilelikte Yeşil Akıntı Gelmesi Uzman Tv

Ana Sayfa » Güncel » Hamilelikte Yeşil Akıntı Gelmesi Uzman Tv

Gebelik her hanım için mühim ve hususi bir süreçtir. Bu dönem içinde anne adayında hem fizyolojik hem de ruhsal değişimler meydana gelir. Fizyolojik değişimlerden biri sarı yeşil katı akıntının ortaya çıkması olabilir. Her anne adayının hamilelik sürecinde oldukca sık görülür ve rahatsız eder. Hamileliğin başından itibaren doğuma kadar devam eden bir durumdur. Akıntının kıvamı daha fazlaca ince, saydam ve kokulu bir yapıda olabilir. Bu duruma leukorrhea adı verilir. Endişelenecek herhangi bir problem oluşturmaz. Gebelikte sarı yeşil katı akıntının detaylarına yazımızda yer vereceğiz.

Gebelikte Sarı Yeşil Katı Akıntının Sebepleri Nedir?

gebelikte sarı yeşil katı akıntı

Bazı yapısal ya da çevresel faktörlerin oluşumuna bağlı olarak vajinal akıntı ortaya çıkabilir.

  • Sarı yeşil ve katı akıntının en mühim sebeplerinden biri idrar yolu enfeksiyonudur. Bu tür akıntı idrar yolu enfeksiyonu olasılığını güçlendiren bir emare olabilir. Gebelikle beraber rahim de gelişme adım atar. Rahmin büyümesi bununla beraber üreterin baskılanmasına niçin olur. Bu durumda anne adayının vücudunu enfeksiyona daha duyarlı bir hale gelebilir. İdrar mesanede toplanır ve idrar yolu enfeksiyonuna neden olur. Bununla beraber idrar yaparken yanma hissini de bununla beraber getirebilir.
  • Hamilelik sürecinde vanijal akıntı cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan oluşur. Bel soğukluğu, chlamydia ve trikomonasın şeklinde bulaşıcı hastalıkların bir göstergesi olabilir. Trikomonasın rahatsızlığı genel olarak hamilelik sürecinde oldukca sık görülür. İdrar yaparken ya da cinsel ilişki esnasında ağrı, yanma hissine niçin olabilir. Hem de iltihaplanma sonucunda vulva kırmızı renkte olur ve kaşıntıya neden olur.
  • Fetüsü koruma işlevine haiz olan ve ona yaşaması için uygun ortamı hazırlayan amniyon sıvısı hamilelik döneminde ortaya çıkar. Genel olarak rengi saydam ya da açık sarıdır. Sadece kimi zaman yeşili sarı ya da kahverengi renkte sızıntının oluşmasına niçin olabilir. Bu durum da vajinal akıntının meydana gelmesine neden olur.
  • Vajina akıntısını engellemek için meydana getirilen müdahalelerden önde gelen tamponun uzun süre kalması sonucunda, vajinanın düzgüsel florasında bazı değişimlere niçin olur. Bu durumda vajinanın akıntısı sarı, yeşil ya da kahverengi olabilir. Vajinanın iç kısmına zarar vermemek için hamilelik süreci süresince tampon kullanmamanız gerekir.

Gebelikte Sarı Yeşil Katı Akıntı Iyi mi Geçer?

gebelikte sarı yeşil katı akıntı

Gebelikte akıntının renginin ya da kıvamının değişmesi düzgüsel bir durumdur. Herhangi bir mesele şeklinde algılanmaması gerekir. Sadece ihtimaller içinde bir ihtimale karşı altında yatan sebebin tespit edilmesinde yarar var.

  • Vajinal akıntıda meydana gelen değişimin deposu idrar yolu enfeksiyonuna dayanıyorsa, hanım doğum uzmanına başvurmanız gerekebilir. Gebelik için herhangi bir risk faktörü oluşturmaz ve negatif bir halde etkilemez. Gebelik sürecini negatif etkileyemeyecek bir antibiyotik tavsiye edebilir. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisi için günde en fazla 2,5 ya da 3 litre su içmeniz gerekir. Hem de su içmek, insan vücudunda yer edinen mikropların idrar yolu ile atılmasına destek sağlar.
  • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, vajinal akıntının sarı, yeşil ve katı olmasına niçin oluyorsa kesinlikle doktora başvurmalısınız. Şundan dolayı bu hastalıklar hem anne adayına hem de bebeğe belirli bir oranda zarar verebilir.
  • Amniyon sıvısında sızıntı ortaya çıkarsa ve akıntının renginin değişmesi durumunda da tıbbi yardım almanız yararlı olur. Zira hamileliğin ilk anından ve doğuma kadar olan zamanda, amniyon sıvısının herhangi bir halde sızıntı yapmaması gerekir. Amniyon sıvısının tertipli olarak denetim edilmesi önemlidir.
  • Akıntıda oluşan değişiklik eğer mantar, parazit ya da bakteriye bağlı ise ciddi sorunlara niçin olabilir. Tıbbi yardım alınmadığı sürece su kesesinin açılmasına ve buna bağlı olarak erken doğuma neden olur.
  • Vajinadaki akıntıdan kurtulmak için iç kısmını su ile yıkamamanız gerekir. Bu yöntem vajinanın iç bölgesine belirli oranda zarar verebilir. Bununla beraber vajinal akıntının değişimine, yüksek ateş, karın ve pelvik kısmında şiddetli ağrı, mental durumda değişim, devamlı bulantı, kusma, nabzın düşük olması ya da konfüzyon şeklinde şikayetler de eklenirse zaman kaybetmeden doktora başvurmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Alkali Beslenme Yemek Tarifleri başlıklı makalemizde Alkali, alkali beslenme diyeti ve alkali beslenme kitabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hamilelikte Yeşil Akıntı Gelmesi Uzman Tv - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Parker Solar Probe İle Güneşe Dokunabilmek İster Misiniz ? Dalgalı Saçlar İçin 2018 Yılına Özel Stil Önerileri Efsane Dizi Çılgın Bediş’te Yer Almış 15 Oyuncunun Şimdiki Halleri Ünlü Oyuncuların Bu Filmlerini Daha Önce Hiç Duymadınız Basura İyi Gelen Bitkiler Maranki Arif Ve 216 Oyuncuları | Arif V 216 Ne Zaman Sinemalarda

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır