Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Günlük Saç Bakımı Nasıl Yapılır? En Etkili Yöntemler Nelerdir ?

Ana Sayfa » Kadın » Günlük Saç Bakımı Nasıl Yapılır? En Etkili Yöntemler Nelerdir ?

Saçlar hem bayanlar hem de erkekler için bakımın mühim bir parçasıdır. Saç bakımı ve saç şekillendirmesi her iki cinsin de oldukça uğraştığı ve vakit harcamış olduğu konulardır. Saç bakımı, hem güzellik merkezlerinde yaptırılabilen hem de evde ufak noktalara dikkat ederek yapılabilecek bir bakım şeklidir. Gün içinde saçlarımızla ilgili dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan ve saç bakımı için işinize yarayacak önerileri şu şekilde sıralayabiliriz:

Saçların Yağlanması
Birçok insan saçının oldukça acele yağlanmasından yakınma etmektedir. Saçın acele yağlanması genetik ya da saç yapısı ile ilgili olabildiği benzer biçimde başka bir sebepten de kaynaklanıyor olabilir. Bu sebep saçlarla oldukça fazla oynamak ve uğraşmaktır. Ellerinizin devamlı saçlarınızda olmaması yağlanmayı yavaşlatacaktır. Saçla ne kadar fazla oynanırsa yağlanma hızı da aynı oranda artar. Ek olarak yağlı saçlar için olan hususi şampuanları da kullanarak yağlanmayı azaltabilirsiniz.

Saçların Taranması
Saç bakımında en fazla dikkatsizlik edilen ya da abartılan kısımlardan birisi olan saçların taranması kısmı bakım için oldukça ehemmiyet taşımaktadır. Saçlar taranmadan ilkin birbirine girmiş ve dolaşmış olan saç uçları açılmalıdır. Saç uçları açıldıktan sonrasında saç dipten uç kısma doğru taranabilir. Saçları gün içinde devamlı olarak taramak iyi bir şey şeklinde gözükse de saçlara zarar vermektedir. Bu yüzden saçlar yatmadan ilkin ya da banyodan sonrasında taranmalıdır. Böylece saç dökülmelerinin azalması sağlanabilir.

Saçların Durulanması
Saç bakımında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir öteki nokta ise saçların durulanma kısmıdır. Kimi zaman saçlarımızı yıkadığımız süre küçük köpükler kalabilmektedir ya da arada kalan şampuan kırıntılarını görmemiz zorlaşabilmektedir. Bu şampuan artıkları saça fazlaca fazla zarar vermektedir. Hem saçın dökülmesine hem de kepeklenmesine sebep olmaktadır. Bundan dolayı saçlar şampuan ile yıkandıktan sonrasında minimum 3 kez durulanmalıdır.

Şampuan Markası: Şampuan markasında ısrar eden olmamak, saçlar için daha sağlıklıdır. Herhangi bir markanın şampuanı 6 aydan daha uzun bir süre süresince kullanıldığı vakit saç o şampuana alışmaktadır ve hücre yenilemesi yapmamaktadır. Bu yüzden 6 ayda bir şampuanın değiştirilmesi gerekmektedir.

Saçların Kuruması: Saçlar iyice kurutulmadan dışarı çıkılmamalıdır. Bu hem saç için hem de sinüzit için önemlidir. Saçlar ıslak bir halde dışarı çıkılmış olduğu süre sinüziti olan kişilerde baş ağrısı şikayeti görülebilmektedir. Ek olarak rüzgarla birlikte gelen kir ve toz ıslak olduğundan saçlara daha acele yapışmaktadır. Bu kirler zaman içinde saçta kepeklenmeye ve dökülmeye niçin olmaktadır.

Saçları Şekillendirmek
Saç şekillendirmek için fön makinesi ya da düzleştirici benzer biçimde ürünler yerine saça ısı vermeyen değişik ürünler tercih edilmelidir. Şundan dolayı saç fazla ısıdan etkilenmekte ve kırılmaktadır. Bu durum saçlarda uzamanın durmasına ve saçların yıpranmasına sebep olmaktadır.

Saçınızda elektriklenme problemi yaşıyorsanız yatıştırıcı bir saç kremi ile hem bu problemi çözebilir hem de saçlarınızı besleyebilirsiniz. Saç kremini saçınızın yağlı ya da kuru oluşuna bakılırsa seçmeniz daha doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sonbaharda Kilo Verme Yöntemleri başlıklı makalemizde 10 kilo vermek istiyorum, evde kilo vermenin yolları ve hızlı kilo verdiren diyetler hakkında bilgiler verilmektedir.

Günlük Saç Bakımı Nasıl Yapılır? En Etkili Yöntemler Nelerdir ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Karamel Kahve Saç Renginin Mükemmel Duruşu Sonbaharda Kilo Verme Yöntemleri Emzirirken Göğüs Ağrısı Neden Olur? 3.Nesil Porsche Cayenne Tanıtıldı Varikosel Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir ? Diyet Yapayım Derken Uzak Durmanız Gereken Yanlışlar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: