Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Günde Ne Kadar Su İçmeliyim ?

Ana Sayfa » Sağlık » Günde Ne Kadar Su İçmeliyim ?

Ne kadar kiloluysanız o denli fazlaca su içmeniz gerekir. Beslenme ve Rejim Uzmanı Dr.Yasemin Bradley kilo ile su ihtiyacının doğru orantılı olarak arttığını belirtiyor.

Tüketilen su miktarının, bedenimiz üstünde yaşamsal bir tesiri bulunduğunu açıklayan Beslenme ve Rejim Uzmanı Dr.Yasemin Bradley kilo ile su ihtiyacının doğru orantılı olarak arttığını belirtiyor. Şişman kişilerin bilhassa organik mineralli ve pH’ı yüksek olan suları tercih etmeleri icap ettiğini de sözlerine ekleyen Dr. Bradley mevzu ile ilgili şunları söylüyor: “Bir kişinin günde nekadar su içmesi icap ettiğini şu 3 faktöre bakılırsa belirleyebiliriz: Kilo, fizyolojik aktivite ve iklim. Bedenimiz o şekilde bir sistemde çalışır ki alınan kilolarla birlikte su ihtiyacında da gözle görülür bir artış olur. Sözgelişi şişman insanoğlu düzgüsel şişman insanlara gore daha fazlaca terler. Kilo arttıkça su gereksinimi de artar.”

Ne kadar kiloluysanız o denli oldukça su içmeniz gerekir

Bradley, “Ne kadar kiloluysanız o denli oldukça su içmeniz gerekir. Tüketilen besinler gövde sağlığınızda ne kadar etkili ise tükettiğiniz su da o aşama etkilidir. Protein açısından varlıklı beslenenlerde ürik asit miktarı artar. Ürük asitin fazlası vücuda zararlıdır. Naturel mineralli ve pH’ı yüksek olan su içmek bu zararı dokunan maddelerin vücudumuzdan atılmasını sağlar. Eğer yeteri kadar karbonhidrat almıyorsanız vücudunuz yağ hücrelerini parçalar ve keton denen toksik maddeler oluşturur. Bu maddeleri vücuttan uzaklaştırmanın da tek yolu su içmektir” diyor.

Suyun kalitesi de mühim

Tüketilen su miktarı kadar tüketilen suyun kalitesi ve özellikleride önemlidir. Bradley içilen sular içinde en etkili ve sıhhatli olan suyun naturel mineralli sular bulunduğunu belirtiyor. “Bu sular mineral içinde ne olduğu, kalıntı elementleri ve öteki bileşenleri ile tanımlanan ve her türlü kirlenme riskine karşı korunmuş yeraltı sularıdır. Naturel mineralli ve yüksek pH’lı sular bir tek su ihyicamızı karşılamakla kalmaz, kaybettiğimiz mineralleride yerine koymamızı sağlar. Bununla birlikte bu sular, içerdikleri minerallerin bağırsaklarda kolayca emilmesini sağlayarak bilhassa şişman insanların kaybetmiş olduğu günlük mineral gereksiniminin karşılanmasına da katkıda bulunur. Mineral yönünden varlıklı sular sağlığımız için kıymetli sulardır. Fakat her su aynı özelliği taşımayabilir. Unutulmamalıdır ki her su organik mineralli su değildir. Mineralli su alırken bilhassa şişenin üstündeki etikete dikkat edilmelidir.“ diyor.

Bir önceki yazımız olan Sütün Cilde Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Cilde, Faydaları ve Nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Günde Ne Kadar Su İçmeliyim ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sebamed Ürün Satışı

Sebamed Ürün Satışı 15 Aralık 2017

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Uçakla Seyahat Öncesi Yapılması Gerekenler  İlk Yardım Teknikleri Resimli Iphone 8’in Görüntüleri İnternete Sızdı | İlk Siz Görün Allık Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir? Finlandiya Eğitimi Mükemmel Ya Deyip Dururuz.Peki Sebebini Hiç Merak Ettiniz Mi ? Karşınızdaki Kişiyi Etkilemenin 11 Yolu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: