Gümüş Madeninin Tıbbi Alandaki Etkileri

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Gümüş Madeninin Tıbbi Alandaki Etkileri

Gümüş Madeninin Tıbbi Alandaki Etkileri

Gümüş madeni altından sonra iletişim gücü en yüksek olan değerli bir madendir. Gümüş takı özellikle bayanlar tarafından çok beğenilerek kullanılan ziynet eşyalarıdır. Fakat gümüş çok güzel bir süs eşyası olmasının yanı sıra içerisindeki bileşenlerden dolayı tıp alanında da etkileri büyük olan bir şifa kaynağıdır. Gümüş madeninin tarihi ve kullanımı çok eski devirlere dayanmaktadır. 14. Yüzyılda gümüş madeni veba hastalığına çözüm olarak kullanılmıştır. O zamanlarda gümüşün anti bakteriyel gücünü fark eden bilim adamları veba hastalığına neden olan bakterileri yok etmek için gümüş madenini partiküllere ayırarak damar yolu ile insanlara enjekte etmek suretiyle veba virüsüne şifa amacıyla kullanmışlardır. Osmanlı tarihinde padişahların gümüş kaşık ve tabaklar kullandıkları ve herhangi bir zehirlenme riskine karşı gümüş ile korundukları bilinmektedir. Gümüş tıp alanında güçlü bir şifa kaynağı olarak sürekli kullanılmıştır.

Gümüş Madeninin Tıbbi Olarak Faydaları

Günümüzde gümüş madeninin bilimsel olarak kanıtlanmış olan tıbbi faydaları bilinmekte ve kullanılmaktadır. Gümüş madeninin bilinen en önemli faydalarından biri anti bakteriyel oluşudur. Bağışıklık sistemini güçlendiren bir özelliği olan gümüşün küf mantarını öldürme özelliği de vardır. Ayak ve tırnak mantarlarının iyileştirilmesinde gümüş etkili olmaktadır. Gümüş ile zenginleştirilen su HIV ve AIDS virüslerini iyileştirmektedir. Yine gümüşün kulak enfeksiyonlarını iyileştirme gücü vardır. Üriner sistem rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde çok şifalı bir maden olan gümüş, radyasyon ışınlarına karşı koruyucu gücü ile bilinmektedir. Gümüş kullanımı yalnızca ziynet eşyası olarak değil vücuda sağladığı faydalar ile de çok etkili bir madendir.

Gümüş Tıp Alanında Kullanılmaya Başladı

Gümüş eski yıllarda tıbbi tedavilerde çok fazla kullanılmasına rağmen son yıllarda sentetik ilaçların tıpta daha fazla kullanılması sebebiyle gümüş kullanımı azalmıştır. Fakat günümüzde bilim adamlarının araştırmaları ile gümüş tekrar tıpta kullanılır hale gelmiştir. Kanser araştırması yapan Dr. Gary Smith gümüş iyonlarının kanser hastalığını iyileştirebildiği açıklamasını yapmıştır. Gümüş madeni hastalıkların tedavisinde tekrar kullanılmaya başlanmıştır. Gümüş takı modelleri kullanımı da vücutta tıbbi faydalar sağlayarak hastalıkların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Gümüş Takıların İnsan Üzerindeki Etkileri

Gümüş takıların en önemli özelliği parıltılı ve cazibeli görüntüsüdür. Özellikle taşlı gümüş takılar daha zarif ve görkemli bir görünüm sağlamanızı amaçlar. Bu takıların insan üzerinden tabii ki olumlu etkileri vardır. En önemlisi görünümünüze hoş bir artı katarken kıyafetinize ek olarak güzel bir kombinle farklı bir tarz oluşturmanızı da sağlamaktadır. Kadınların takılara olan hayranlığını düşünürsek eğer gümüş takıların parıltısının eşsiz olması hem tercih edilmesi açısından hem de mutluluk salgılaması açısından ön plandadır. Özellikle tektaş yüzük hem taşının özel duruşu hem de büyüklüğü ile herkesi etkilemektedir. Ayrıca son zamanlarda en fazla tercih edilen trend kolye de kadınların kombinlerinin baş elemanlarından birisi olacaktır. Siz de en güzel gümüş yüzük, kolye ve bileklik ürünlerini sponsorumuz olan Mia Vento web sitesinden ( https://www.miavento.com/Yuzuk,LA_42-2.html#labels=42-2 ) çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Roma Turu Nasıl Olmalı başlıklı makalemizde en iyi italya turu hangisi, italya gezi ipuçları ve italya gezi rehberi kitap hakkında bilgiler verilmektedir.

Gümüş Madeninin Tıbbi Alandaki Etkileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Mineral Makyaj

Mineral Makyaj 21 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Monosodyum Glutamat İçeren Gıdalar Bu Mekanları Mutlaka Görün ! Tüyleriniz Ürperecek Vietnam Gezi Tavsiyeleri Sağlıklı Yaşam Koçunuz Geldi | Sağlık Yaşam İçin Önemli Tavsiyeler Keşfedilmesi Gereken Efsane Filmler Kuşağı Erkek Ortaokul Mezuniyet Kıyafetleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır