Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Drive Yeni Güncelleme Detayları Belli Oldu

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Drive Yeni Güncelleme Detayları Belli Oldu
Google Drive

Bulut depolama sistemleri içinde en oldukça kullanılan sistemlerden kabul edilen Google Drive, son günlerde Android telefonların gözde servislerinden de biri haline geldi. Her ne kadar Android işletim sisteminde en oldukça kullanılan servislerden biri olsa da Google Drive, için şimdilerde bilgisayarlar üstünden yeni bir teknoloji konuşuluyor. Güncelleme ile Google Drive bilgisayarlara yeni bir özellik gelmiş olacak. İşte detaylar.

İnternet devlerinden önde gelen Google tarafınca sunulan bulut depolama servisi Google Drive için, yeni bir düzene geçiş yapılmasına karar verildi. Google tarafınca açıklanan karala birlikte ortaya çıkan gelişmelerle birlikte uygulamanın bilgisayarlar üstünde de büyük yenilikler kazanacağı ortaya çıktı. Yalnız bilgisayar versiyonunda meydana getirilen bir değişim değil genel olarak Android serilerinde de değişime gidilecek. Yeni sistemin bilgileri neler? Derhal bundan bahsedelim.

Google Drive Yeni Güncellemeyle Senkron Sistemi

Google tarafınca açıklanan güncellemeyle birlikte Google Drive bulut servisinin direkt senkronlu bir halde çalışacağı da açıklandı. Şu şekilde ki artık kullanıcılar istedikleri dosyaları yalnız gönderme istediğinde bulunarak saniyeler içinde Google hesaplarına yedekleyebilecekler. Hem Android akıllı telefonlarında hem de bilgisayarlarda extra bir yükleme istemcisi olmadan direkt senkron sistemi kullanarak istediğiniz dosyaların yedeklenmesi de sağlanacak.

Google Drive Yeni Güncelleme Detayları Belli Oldu

Kullananların tek yapması ihtiyaç duyulan ise mail hesaplarıyla yayınlanacak olan yükleyiciye giriş yapmak. Yükleyiciye giriş yaptıktan sonrasında ise bilgisayarlarınızdan yedeklemek istediğiniz dosyaları anında yükleme yapabileceğiniz benzer biçimde, senkron sistemini açık konuma getirerek direkt dosyalarınızın yedeklenmesini de sağlayabileceksiniz. Doğrusu her seferinde yükleme yapmanız gereke kalmadan otomatik yedekleme yapılabilecek.

Bunun için bir tek seçtiğiniz klasörlerin yedeklenmesinin yapılacağını da belirtelim. Google Drive yeni sisteminde direkt fotoğraflar uygulamanızı da yedekleyebileceksiniz. Fakat tüm bu yedekleme sistemiyle birlikte mevcut parasız depolama kapasitesi da değişmeyecek. Google Drive üstünde gene standart olarak 15 GB depolama kapasitesi sunulduğunu göreceğiz. 15 GB depolama kapasitesini hakkında düzenlemeleri de gene Google Drive üstünden de yapmanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Eski Telefonları En İyi Şekilde Değerlendirmek İçin Neler Yapılabilir ? başlıklı makalemizde eski telefondan araba kamerası yapma, eski telefondan araç kontrol sistemi yapma ve eski telefondan bebek kontrol cihazı yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Drive Yeni Güncelleme Detayları Belli Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Soğuk Havalarda Cilt Kuruluğu İle Nasıl Baş Edilir? İzlenmesi Gereken Filmlerden Biri : Split (Parçalanmış) Bu Köpekbalığı Hiç Görmediğiniz Cinsten | Çok Şaşıracaksınız Zevkle Okuduğunuz Dünyaca Ünlü Yazarların “Yok Artık” Dedirten Hayat Hikayeleri Fazla Kilolardan Nasıl Kurtulabilirim ? Wikipedia Erişimi Engelledi Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: