Göbek Yağı Nasıl Eritilir İbrahim Saraçoğlu

Ana Sayfa » Güncel » Göbek Yağı Nasıl Eritilir İbrahim Saraçoğlu

Zayıf fakat aşırı kiloluluk tehditi altında olanlar ve zayıflamaya karar verenler dikkat!

Beslenme ve Rejim Uzmanı Dr. İsmail Ağar, zayıf fakat aşırı kiloluluk tehditi altında olanları ve zayıflamaya karar verenleri çarpıcı bir şekilde uyarıyor.

Bazı insanoğlu vardır yediğine içtiğine dikkat etmeksizin, kilo alma derdi olmaksızın yaşarlar. Yedikleri şeklinde, asla kilo almazlar. Onlara bir çok vakit imrenerek bakarız. Sadece durum hiç de görünmüş olduğu benzer biçimde değildir. Beslenme ve Rejim Uzmanı Dr. İsmail Ağar’a bakılırsa incecik yada zayıf olarak tanımladığımız, kilo alma sıkıntısı gütmeden devamlı yiyecek yiyen kişilerin, iç organları çevresinde yüksek yağ oranına haiz olabildikleri, kalp hastalıklarından, yüksek tansiyona ve şeker hastalığına kadar birçok hastalığın tehdidi altında olduğu biliniyor. Şu demek oluyor ki bu kişiler literatürde tanımlandığı benzer biçimde “Thin On The Out side, Fat Inside”,”Dışarıdan Zayıf İçeriden şişman” olarak kabul görüyor.

Kilo Tespitinde, Vücut Kitle İndeksi Gerçeği Yansıtmıyor
Obeziteyi tanımlamak, aşırı zayıf ya da zayıf olup olmadığınızı belirlemek için kullanılan vücut kitle indeksi (BMI) hesaplaması, ağırlığınızın, boyunuzun karesine bölünmesiyle elde ediliyor. Eğer vücut kitle indeksiniz (BMI) 30 ya da daha çok ise kilo probleminiz olduğu ve aşırı kiloluluk riski altında olduğunuz anlamını taşımaktadır. Sadece son zamanlarda meydana getirilen emekler, vücut kitle indeksi (BMI) düzgüsel sınırları içinde olan insanoğlu da bile aşırı kiloluluk durumunun görüldüğünü ortaya koymaktadır. Vücut kitle indeksi düzgüsel fakat fazla vücut yağı olan kişiler, yüksek kolesterol, bel çevresinde yağlanma, metabolik sendromların başka türlerine haiz olmakla beraber, diyabet ve büyük kalp hastalıkları tehlikesiyle karşı karşıyadırlar. Bu sorun neredeyse herkesi etkiliyor. Sedantari şu demek oluyor ki hareketsiz yaşam, çoğunlukla kas hacminin azalmasına, yağ hacminin ise artmasına niçin oluyor.

Bel Çevresi Ölçümünde Mezura Metodu Gerçekleri Yansıtmıyor
Birçok insanoğlunun bel çevresi ölçüsü düzgüsel sınırlarda görülüyor olmasına karşın aşırı kiloluluk teşhis edilmekte. Mezura yöntemiyle bel çevresi ölçümü en alt kaburga kemiğiniz ile leğen kemiğiniz arasındaki orta noktanın mezurayla ölçülmesiyle belirleniyordu. Bu ölçüm sonucunda elde edilmiş kıymet bayanlarda 80, erkeklerde 94 santimetre’den büyükse çekince sinyali veriyor deniyordu. Oysa emek harcamalar göstermiştir ki, bel çevresi ölçüsü bu değerlerin altında seyreden kişilerde de aşırı kiloluluk görülmektedir. Bu durumda, bel çevresinin ölçümlenmesinde mezura ile yorumda bulunmak güvenilir bir yöntem değildir.

Bel ve Karın Yağları Iyi mi Yakılır?
2 ayda 20 kilo ve 17,5 santimetre incelme elde eden yeni yöntem, Lipowave terapi, bel ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın etkili ve kalıcı bir yöntemidir. Yeni bir uygulama olan tedavi bilhassa dokunun derinliklerine kadar erişebilme özelliği ile vücudun en zor eriyen yağları olan bel ve karın yağlarında ciddi etkili sonuçlar elde etmiş olduğu benzer biçimde bölgesel incelmede de kullanılan başarıya ulaşmış bir tedavidir. Bununla beraber genel kilo kaybını da elde eden lipowave terapisi uygulaması, ilk kür sonunda 10 kiloya kadar verdirirken, bel ve göbek çevresinden 6,5 santimetre.’e kadar incelme sağlıyor. İkinci ay sonunda bu değerler zayıflamada 20 kilo, bel ve karın çevresi incelmesinde toplam 17,5 santimetre.’e kadar varabilmektedir. Yağları parçalayan hipoosmolar, sıvının geçirgenliği arttırılan yağ hücrelerine enjeksiyonu ile uygulanıyor. İçi oluşturulan yağ hücrelerine enjekte edilen hipoosmolar, sıvı yağların parçalanma tesirini arttırarak yağ hücrelerinin deliklerinden çıkmasını ve daha oldukça yağ parçalanmasını sağlıyor.

Şekerli Besinler, Göbek Çevresi Yağlanmasını Artırıyor
Şeker ve yüksek şeker içeren gıdalar, göbek çevresindeki yağlanmayı artırıyor. Bir çok süre gün içinde düşen kan şekeri karşısında şeker ihtiyacı için tatlıya yüklenenlerin ve tatlı tutkunlarının acil bir halde frene basması gerekiyor. Bunun için ilk olarak çay kahve benzer biçimde içeceklerinizdeki şekerden vazgeçerek işe başlayabilirsiniz. Tatlı ihtiyacınız içinse meyvelerden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Basur Tedavisi Ahmet Maranki başlıklı makalemizde basur nasıl iyileşir, basur tedavisi ahmet maranki ve basur tedavisi patlıcan hakkında bilgiler verilmektedir.

Göbek Yağı Nasıl Eritilir İbrahim Saraçoğlu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Blake Lively Instagram

Blake Lively Instagram 25 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2017 2018 Sonbahar Kış Modası Türk Yapımı Bilim Kurgu “Geçit” 2117’ye Uzanacak Gusül Abdesti Nasıl Alınır Video İzle LG V30 MWC Özellikleri Ve Türkiye Fiyatı Kadınlarda Genç Görünmenin Yolları Salih Mirzabeyoğlu vefat etti

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır