Gizemli Kız Bulundu Mu ?

Ana Sayfa » Son Dakika » Gizemli Kız Bulundu Mu ?

‘Çorum’un gizemli kıza ihtiyacı var mı?’ sorusuna mahalli yönetimden değişik yanıtlar geldi. Çorum’da yedi gün içinde 5 gece geldiği Yüce Mezarlık’ta bir mezarın başlangıcında konuşup, ağlayan genç kız vakası, mahalli yöneticiler içinde ikilik oluşturdu. İl Kültür ve Gezim Müdür Vekili Ömer Arslan, “Bu tür efsanelerin, yaşandığı bölgede turizme büyük katkısı bulunmaktadır” derken, Belediye Başkanı Parlak zeka Gül ise “Çorum’un ‘gizemli kız’lara ihtiyacı bulunduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Çepni Mahallesi’ndeki Yüce Mezarlık görevlileri, 26 Nisan gecesi, siyah kıyafetli, ayağında kırmızı ayakkabıları olan bir genç kızın mezarlığa gelmiş olarak, Fatma Ziraatçi’ye ilişkin mezarın başlangıcında konuşup, ağladığını fark etti. Görevliler, 27, 28 ve 29 Nisan geceleri de genç kızı aynı mezarın başlangıcında ağlarken görmüş oldu. Gizemli kız, 1 Mayıs gecesi tekrardan ortaya çıktı. Mezarın başına gelen genç kız, polisin elinden son anda kurtulup, sırra kadem bastı. Bir ağaca da Fatma Ziraatçi’nin mezarını görebilecek şekilde kamera yerleştirildi. Sadece tüm çabalara rağmen bir netice alınamadı. Günlerce hem Çorum’dan hem de öteki illerden vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği vakayla ilgili çalışmalarını sürdüren polisin, gizemli kızı, mezarlık civarlarındaki evinde bulmuş olduğu iddia edildi. Güvenlik kamerası görüntülerinden kimliği belirlenen sadece adı açıklanmayan kızın, ruhsal sorunları sebebiyle hastanede tedavi ettirildiği açıklandı.

‘Gizemli kız’ vakası İl Kültür Gezim Müdürlüğü’nü de harekete geçirdi. Çorum İl Kültür ve Gezim Müdür Vekili Ömer Arslan, “Bu tür efsanelerin, yaşandığı bölgede turizme büyük katkısı bulunmaktadır. İlimizin tanıtımında da bir efsaneleşmiş araştırırken aniden da bu mevzu gelişmiştir. Yalnız toplumsal medyanın yazdığı hikayelerden efsaneleşmiş geliştireceğiz. Emek vermeyi onay için bakanlığa ileteceğiz” dedi.

Çorum Belediye Başkanı Akıllı Gül ise Ömer Arslan’ın değerlendirmesine katılmadığını belirterek, şunları söylemiş oldu: “Ben Çorum’un ‘gizemli kız’lara ihtiyacı bulunduğunu düşünmüyorum. Çorum’un kendisinin gizeminin çözülmesi, 7- 8 bin senelik zamanı olan, coğrafi özelliği ve güzelliği olan kentin, sanki bir tek ufak hesaplarla minik projelerle planlarla ilerleyen, bunların yüzünden tanınmış benzer biçimde il olmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Tüm basın mensuplarını Çorum’a çağrı ediyorum. Ev sahibi olarak çağrı ediyorum. ‘Gizemli kız’dan fazlaca daha güzel haberleri onlara sunarız, diye de güvence veriyorum. Bu kızımızın psikolojisinin düzgüsel olmayan bir vatandaşımız bulunduğunu söylemiştik ve mezarlıkta bizim mezarlıklar müdürlüğü görevlileri tarafınca tespit edildi ve sonrasında güvenlik yetkililerinden yardım istenerek düzgüsel olmayan bir vatandaşımızın mezarlığa gece gelmiş olarak, ağladığını söylemişlerdi. Bu meselenin bizim söylediğimiz şekliyle psikolojisi düzgüsel olmayan bir kızımızın netice itibarıyla ortaya çıkarıldığı basınımızla paylaşıldı. Benim gizemli kızla ilgili aslolan olarak söylemek istediğim, bu değil. Gizemli kızımızın peşine düşen Çorum’u gizemli kızla özdeş haline getiren basın mensuplarımıza ben gizemli Çorum’u tespit etmelerini tavsiye ederim. Gizemli Çorum’da ne vardır? İnanç turizminden coğrafi güzelliğine, insanların misafirperverliğine, Çorum’da gezilecek, görülecek su sporlarının bile yapıldığı bir şehir olması, sanayileşme mevzusunda müdafa endüstri ile ortaklaşa çalışabilen ve müteşebbis ruhu ile organize sanayinde vazife meydana getiren sanayicilerimizle tanınmasını isterim.”

Bir önceki yazımız olan Türkiye'den son dakika Kudüs açıklaması başlıklı makalemizde Açıklaması, dakika ve Kudüs hakkında bilgiler verilmektedir.

Gizemli Kız Bulundu Mu ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Beli İnceltmek İçin Ne Yapılmalı Silikon Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası Fotoğrafları Türk Ünlülerin Yüzükleri Akıllı Telefonların Şarj Ömrünü Uzatmak için Ne Yapılabilir? Yaban Mersini Nasıl Kullanılır ? Kaz Yağının İltihaplı Romatizmaya Faydası

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır