Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Giyilebilir Teknoloji Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Giyilebilir Teknoloji Nedir? Nasıl Kullanılır?

Giyilebilir teknoloji terimi 2015 senesinde devletimizde popüler hale gelmiştir ve son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanmıştır. Değişen teknolojinin giyilebilir olması yakın bir döneme kadar hayal benzer biçimde görünse de günümüzde bu mümkündür.

Son devrin en büyük teknolojik yeniliği olarak kabul edilen giyilebilir teknolojiler, sınırsız bir dünya sunmaktadır. Şimdi, giyilebilir teknoloji hakkında bilgiler vermek isterim.

Giyilebilir Teknoloji Nedir?

Giyilebilir Teknoloji Nedir?Üzerinize giyebileceğiniz her türlü teknolojiye giyilebilir teknoloji adı verilir. Fakat kulaklık bu alanda kabul edilemez. Bu ürünlerin giyilebilir teknoloji kabul edilebilmesi için bazı şartlar vardır. İlk olarak üründe akıllı sensörlerden gelen bilgilerin akıllı cihaza ya kablosuz ağ ile ya da bluetooth ile aktarılması gerekmektedir. Giyilebilir teknolojiler günlük dünyadaki birçok işin organize edilmesi için yararlı olabilir.

Bileğe Takılan Ürünler

Bileğe Takılan ÜrünlerBileğe takılan giyilebilir ürünler kategorisinde yer edinen bu saatler telefonunuza bağlanır ve hayatınızda yerini alır. Bu saatler, size zamanı söylemek benzer biçimde kolay işlemleri yerine getirebilir. Ek olarak gelen aramaları, mesajları, mailleri akıllı saatler ile takip edebilirsiniz. Piyasada birçok meşhur markanın akıllı saat üretmiş olması bu değişen teknolojinin hayatımızda iyi mi yer ettiğinin bir göstergesi kabul edilebilir.

Akıllı saatlerin yanında akıllı bileklikler de hayatımızda yerini almış ve birçok şahıs tarafınca kullanılmaya başlanmıştır. Bilekliklerin fazlaca fazla ölçüsü ve şekli mevcuttur. Gün içi adım sayınızı, kalp atışı ya da yakılan kaloriyi göstermek şeklinde detayları, bileklikler göstermektedir.

Akıllı saatlerin bir de sportif olanları vardır ki onlar daha oldukca egzersize yönelik eylemlerde işlevseldir. Bu modellerin GPS özelliği olması geniş spor yelpazesinde oldukça işinize yarayacak bir özelliktir. Yüzme, koşu, bisiklet benzer biçimde aktiviteler için akıllı spor saatler daha uygundur.

Baş ve Çevresinde Kullanılan Ürünler

Baş ve Çevresinde Kullanılan ÜrünlerBaşa takılan ekranlar, bu alanda en işe yarar ürünlerdir. Ürün şekli itibarıyla çevreden uzaklaşmanıza, başka bir mekânda ve zamanda hissetmenize olanak sağlar. Bu kategorinin en fazlaca kullanılan öteki giyilebilir ürünü, akıllı gözlüklerdir. Google ile daha da bir tanınan bu ürünler ile çevreden soyutlanmak yerine bulunduğunuz ortamdaki bölgeler mevzusunda daha çok data almanız mümkündür.

Akıllı Mücevherler

Akıllı MücevherlerTakı alanında saat haricinde birçok alternatif bulunmaktadır. Bir çok şirket daha zarif duran takı tasarımlarını kullanmayı tercih etmiştir. Böylece üzerinizde giyilebilir teknoloji varlığının dışarıdan fark edilmesi oldukca zor olsa gerek. Bu alandaki ürünler bilhassa bayanlar tarafınca çoğunlukla tercih edilmektedir. Bu ürünlerle, telefon yanınızda olmasa bile gelen maillerden, mesajlardan ve aramalardan haberdar olabilirsiniz.

Teknolojik Giysiler

Teknolojik KıyafetlerGünlük hayatta giydiğiniz bir ceket, elbise, gömlek yakın bir dönemde çeşitli teknolojilerle yüklü olabilir. Meşhur bir markanın giyilebilir teknoloji ürünü ceketler, 2017 senesinde piyasada olacak. Ceket, akıllı telefonla bağlantı kurabilecek ve bisiklet sürme şeklinde süratli faaliyetlerde de rapor yapabilecek algoritmaya haiz olacak. Bu yeniliğin kısa süre içinde yayılması ve oldukca sayıda markanın yalnız ceket ile sınırı olan kalmadan kullanıcılara alternatifler sunmuş olacağı düşünülüyor.

Giyilebilir Teknolojiler Niçin Kullanılmalıdır?

Giyilebilir Teknolojiler Neden Kullanılmalıdır?Bu ürünler günlük yaşamı programlama ve takip etmede oldukça başarılıdır. Yoğun bir hayatınız var ise ve çeşitli raporları devamlı almanız gerekiyorsa kurtarıcınız olacak giyilebilir ürünlerle; kalp ritmi, terleme, ısı, vücut yağ oranı, aktivite benzer biçimde bilgilerinizin raporunu alabilirsiniz. Cihazlar, vücudunuza dokunan sensörler yardımıyla ya da GPS sistemleri yardımıyla bu bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor.

Giyilebilir ürünlerin çeşitlendikçe ve daha yoğun algoritmalarla zenginleştirildikçe daha kullanışlı ve işe yarar olacağı düşünülüyor. Üreticilere bakılırsa giyilebilir ürünlerde aslolan sıçrayış 20 yıl kadar kısa bir sürede planlanıyor. Bu süre sonunda karşınıza neler çıkabileceği tamamen sürpriz fakat yaşamın daha kolay hale geleceği kati.

Bir önceki yazımız olan Tüm Zamanların En İyi 5 Kore Dizisi başlıklı makalemizde Dizisi, en çok izlenen kore dizileri ve İyi hakkında bilgiler verilmektedir.

Giyilebilir Teknoloji Nedir? Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Limon Yağı Cildi Beyazlatır Mı ? Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmak Gerekir ? Yok Artık Diyeceğiniz , Yıllar Önce Beraber Olmuş Ünlüler Hamilelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu Doğa İçin Çal 8 – Hayde | İlk Kez Burada 1 Haftada Dümdüz Karın Kilo Vermenin Yolları Bayan

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır