Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gaps Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır ?

Ana Sayfa » Güncel » Gaps Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır ?

Gaps Rejimi Nedir?

Vücudumuzun en etkili organlarından kabul edilen bağırsaklarımızın tertipli ve sindirim sistemimizin sıhhatli çalışmasını elde eden gaps rejimi son dönemlerde bilhassa bağırsak problemi yaşayan hastalar tarafınca uygulanmaktadır.

Gaps rejiminin amacı, bağırsak florasını korumak ve sindirim sisteminin tertipli çalışmasını sağlamaktır. Toksinler, ağır metaller ve sindirilemeyen besinler bağırsak çeperinden kana geçebilmektedir. Bunu engellemek suretiyle uygulanan gaps rejimi bağırsakları ve sindirimi kuvvetlendirir. Bu rejim yardımıyla vücuttaki fazla kilolar atılır, vücut dengesi korunur ve ruhsal açından da kişinin kendini iyi hissetmesi sağlanır. Gaps rejiminde probiyotik elde eden fermente gıdalar ve hazır probiyotikler büyük ehemmiyet taşır. Bu diyetin amacı da bu gıdaların tüketimini çoğaltmak ve diyetisyeniniz tarafınca oluşturulan beslenme programını uygulamaktır. Anksiyete, şizofreni, otizm, epilepsi, bipolar ve obsesif bozukluk, depresyon, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu şeklinde rahatsızlığı bulunan hastalar gaps tedavisine başvurmalıdır. Ek olarak fizyolojik hastalıklar içinde yer edinen alerji, akne, anemi, egzama, diyabet, migren, sedef hastalığı ve Parkinson hastalıklarında da bu rejim tedavisi uygulanarak iyileşme sağlanır.

Peki birçok hastalığa şifa deposu olan gaps rejimi iyi mi yapılır?

Neler yenmeli, nelere dikkat edilmelidir? Gelin hep beraber inceleyelim. Ilk olarak sıhhatli bir bağırsak ve sindirim sistemine haiz olmak için mutfağımıza soktuğumuz gıdalara itina göstermeliyiz. Bağırsak florasını onaran ve güçlendiren besinlerin başlangıcında kemik suyu gelmektedir. İçerdiği vitamin ve mineraller, sıhhatli amino asitler ve organik yağlar yardımıyla bağırsak astarındaki yırtılmaları onarır ve sağlamlaştırır. Bir öteki bağırsak dostu gıda ise ev yapımı naturel yoğurtlardır. Kucak kucak tüketilmesi ihtiyaç duyulan yoğurt ve süt ürünleri hem kemik yapısını hem bağırsak sistemini sağlamlaştırır. Bunun haricinde ev yapımı turşu, avokado, tatlı patates, bal kabağı, kırmızı pancar ve yer elması da bağırsak güçlendirici öteki besinlerdir.

Gaps rejimi öteki zayıflama rejimleri benzer biçimde belirli bir listeyle yapılmamaktadır.  Buradaki amaç hem vücut sağlını korumak hem de bağırsakları onarıp güçlendirerek sindirim sistemini hızlandırmaktır. Böylece vücuttaki fazla kilolar atılır, kuvvetli ve sıhhatli bir bedene kavuşmuş olmuş olursunuz. Diyetisyeninizin önerilmiş olduğu şekilde uygulamanız ihtiyaç duyulan gaps rejimi zayıflamanın haricinde pek oldukça rahatsızlığa da şifa deposu olmaktadır. Sizde yukarıda saydığımız hastalıkları yada bağırsaklarınızla ilgili bir sorun yaşıyorsanız doktorunuza danışarak bu rejim programını uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sigara Kanser Yapar Mı? başlıklı makalemizde kaç yıl sigara içen akciğer kanseri olur, kemoterapi alırken sigara içmek ve sigara içenlerin yüzde kaçı kanser hakkında bilgiler verilmektedir.

Gaps Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ukrayna Hakkında Hiç Duymadığınız 25 Enteresan Bilgi Düz Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Gençleşmek İçin Ameliyat Olmanız Şart Değil ! Heykeli Dikilen Milli Kedimiz Tombiliyi Tanıyor Musunuz ? :) Stranger Things İkinci Sezon Fragmanı Göz Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler Maddeler Halinde

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: