Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı? Faizsiz Kredi Veren Bankalar?

Ana Sayfa » Güncel » Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı? Faizsiz Kredi Veren Bankalar?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Ve Şartları Nedir?

Faizsiz bankacılık ve faiz ile işlem yapmak istemeyen satın alan sayısı günümüzde hiç de küçümsenmeyecek seviyededir. İnançları gereği bilhassa faizsiz bankacılığı seçen kişiler vardır. 0 faizsiz kredi veren bankalar mümkün olduğunca tercih edilmeye çalışılmaktadır. 0 faizsiz kredi veren banka bilhassa İslami kesim tarafınca tercih edilmektedir.

0 faizli kredi bilhassa devlet kurumları tarafınca işletmelere, girişimcilere verilen bir kredi yöntemidir. Bu devlet kurumları en oldukça 0 faizli krediyi veren firmalar içinde kosgeb gösterilebilir.

Peki kredi çekecek şahıs kendisi için kredi çekecekse mesela ev almak, otomobil almak için kredi çekecekse iyi mi bir yol izlemelidir. Günümüzde faizsiz kredi veren bankalar Türkiye’de şuan 3 tanedir Bunlar Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Albaraka Türk Katılım bankasıdır. Genel olarak müşterilere faizsiz kredi veren kurumlar bunlardır.

Sıfır Faizli Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Yukarıda saydığımız bankalardan bir tanesine lüzumlu olan evraklar giderek faizsiz kredi başvurusu yapma imkanınız bulunmaktadır. Sıfır faizli kredi veren bankalar ile ilgili bilgileri her banka için tek tek anlatacağım. Sıfır faizli kredi uygulaması haliyle öteki bankalardan değişik iş yapmaktadır. Banka verdiği parayı başka türlü hesaplamaktadır.

Bizde bu yazımızda sıfır faizli kredi iyi mi alınır bunu  3 tane banka üstünden anlatmak istedik.

Albarak Türk Katılım Bankası Faiz Kredi Alma?

Sıfır faizli kredi kampanyaları için ilk akla gelen bankalardan bir tanesi Albaraka Türk Katılım bankasıdır. Bu banka sıfır faizli kredi vakasını Türkiye’de ilk uygulamaya koyan firmadır.

Albarak Türk katılım bankası için sıfır faizli krediye başvurma oldukça kolaydır. Bankaya bu ihtyaç için gittiğinizde banka sizden ilk olarak kimlik kartınızı isteyecektir. Hemen sonra geliriniz gösteren belgeleri ve gereksinim halinde kefil isteyecektir. Bu işlemlerden sonrasında banka sizden elektik faturası, su faturası vs tertipli ödeme yaptığınıza dair belgeler isteyebilir. Fakat günümüzde bankaların en oldukça dikkat etmiş olduğu şey kredi notudur.

Banka size vereceği krediyi onayladığı takdirde sizi bankaya çağırarak alacağınız şey her neyse ev, otomobil, arsa kendisi üstünden satacaktır. Bu sattığı şey aslına bakarsak banka sizin adınıza başkasından ev, otomobil yada alınacak şey her neyse onu size karı ile satması olmaktadır.

Faizsiz kredi ile ilgili daha çok ve detaylı bilgiyi almak için size en yakın Albaraka Türk katılım bankasına gidebilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Faizsiz Kredi Alma?

Faizsiz krediler diyince Kuveyt Tük Katılım bankasını yazmamak hata olacaktır. Faizsiz kredi şartları için neredeyse Albaraka Türk ile aynı şartları isteyen Kuveyt Türk faiz bankacılığın en oldukca bilinenlerinden bir tanesidir.

Gene ve, otomobil, arsa şeklinde menkulleri almak istediğiniz de bu ürünleri size banka satacaktır. Kısaca satış politikası olarak aynı yöntemi izlenmektedir.

Peki niçin Albaraka Türk değilde Kuveyt Türk’ü seçelim diye sorusu gelebilir. Aslen burada tek fark iki bankayı da satılan ürün mevzusunda kıyaslayıp almak tek yöntem olacaktır. Kısaca iki bankadan da kredi çekmeniz de sorun yoktur.

Kuveyt Türk de gene faizsiz kredi vermek için isteyeceği belgeler kimlik kartı, gelir belgenizi gösteren belgeler ve üzerinizde olan menkuller. Gene Kuveyt Türk de size kredi verirken dikkat edeceği noktaların başlangıcında  kredi notu gelmektedir.

Kuveyt Türk faizsiz kredi ile ilgili daha çok informasyon almak için yapmanız ihtiyaç duyulan şey size en yakın Kuveyt Türk şubesini ziyaret edip aklınıza takılan soruları sormanız olacaktır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Faizsiz Kredi Alma?

Faizsiz kredi çeşitleri ile ilgili size hizmet veren öteki banka Türkiye Finans Katılım bankasıdır.

Yukarı da saydığımız öteki 2 banka ile aynı mantık ile çalışan Türkiye Finans Katılım Bankası faizsiz kredi çekmek için tercih edilebilmektedir.  Faizsiz taşıt kredisi, faizsiz ev kredisi ve öteki menkuller için tercih edebileceğiniz Türkiye Finans Katılım Bankası faizsiz bankacılıkdaki öteki tercihlerinizden birisi olabilir.

Genel olarak kredi çekmek isteyenler için istenilen prosedür yukarıda saydığımız belgeler istenmektedir. Gene kredi notu Türkiye Finans Bankası içinde mühim bir göstergedir.

Sizde faizsiz bankacılık için tercih edebileceğiniz bankalardan olan Türkiye Finans Iştirakı tercih edip daha çok data alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hasta Olmanızı Engelleyecek Beslenme Önerileri başlıklı makalemizde beslenin, Daha ve Doğru hakkında bilgiler verilmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı? Faizsiz Kredi Veren Bankalar? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Topuk Çatlakları Hangi Hastalığın Habercisi Tesla Tarafından İnsansız Elektrikli Tırlar Üretildi Dünyanın En Zenginleri Listesi | Aralarında Türk Var Mı Acaba ? Saç Renginde 2018 Modası | En Yeni Saç Modelleri Bebeklerde Kolesterol Değerleri En Çok İşe Yarayan Klavye Kısayolları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır